2
fotot
Sestap tõstan iga kord pokaali kõrgele, kui mõni teises (kolmandas, neljandas) nooruses naine lubab endal armastada. Kes ütleb, mitu armastust võib inimese elus olla? Miks ei võiks naine nautida vahel lihtsalt liblikaid oma kõhus? Tunda end ihaldatud naise, mitte (vana)ema, töökaaslase või mahakantuna. (Daisy Lappard)
Jaga:     
Naisteleht

Manona Paris: "Kes ütleb, mitu armastust võib inimese elus olla?"

Sariabielluja! Tunnistan ausalt, et kui Kati Saara intervjuus seda kohta lugesin, turtsatasin tõsiselt. Mitu korda ta ongi abielus olnud? Kaks? Kolm? Suur seeria tõepoolest. Kati häda on vaid selles, et avaliku elu tegelasena on tema armastuse teele tekkinud löökaugud kõigile osatada olnud.

Kas keegi heidaks mehele ette, et tal on olnud rohkem kui kolm tõsist suhet? Kardetavasti oleks see hoopis äraspidine orden tema kuuerevääril. Et vaadake ikka, kui vinge ja nõutud mees. Naine, kel aga on olnud juba üle ühe suhte, on midagi ebausaldusväärset ja kahtlast. Kui vale. Ja kui vanamoodne!

Paraku on see ka reaalne, sest miks muidu näeme tervet karja keskealisi mehi, kes ikka ja jälle liduvad avalikultki endast poole nooremate naiste järel. Ja kõik plaksutavad ning räägivad midagi «tõelisest armastusest». Mis muidugi võib ka tõsi olla, aga miks siis samas vanusekoosluses, sood tagurpidi, on tegu heal juhul millegi veidra, halvemal juhul napakaga? Pole siis imestada, et meie imeilusad, tippvormis, haritud, stiilsed ja trennitatud keskealised prouad valivad üksinduse, mida ilmestab vaid kohviring sõbrannadega või oma laste(laste) elude sättimine.

Sestap tõstan iga kord pokaali kõrgele, kui mõni teises (kolmandas, neljandas) nooruses naine lubab endal armastada. Kes ütleb, mitu armastust võib inimese elus olla? Miks ei võiks naine nautida vahel lihtsalt liblikaid oma kõhus? Tunda end ihaldatud naise, mitte (vana)ema, töökaaslase või mahakantuna.

Ma ei usu, et keskealised naised ei leiaks partnereid, sest keegi ei taha neid. Kui meie maailma valitseks vaid füüsiline nooruseilu, oleksime juba ammu hukka saanud. Esimene tõke tuleb ületada enda peas. Siis muutub arvamus ka ühiskonnas, kus teatud «universumi direktorid» tõesti leiavad, et pärast 45. eluaastat kõlbab naine vaid koristajaks. Paraku juhatavad nad vaid omaenda väga kitsast universumit. Selliseid tegelasi ei tohi jääda kuulama. Naine on naine, kuni tal või suus sulab ja silmad säravad. Nagu ütles üks mu säravamaid kolleege aastaid tagasi: «Mis on vananemises halba? Noh, vahest esimest armastust enam ei tule. See-eest tuleb viies!»

Sel nädalal …

  • valmistan kindlasti hõrgu ja lahja jäätise punasest kalast! Lugesite õigesti!
  • loen hoolikalt, kuidas oma kodu turvata.
  • soovitan kõigil daamidel huuli lopsakamaks värvida.
Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid