Jaga:     
Naisteleht

VÄGA PÕNEV: mida eelistab kuninganna Elizabeth II iga päev süüa ja juua?

Võib küll arvata, et kuninganna võib endale lubada mistahes sööki ja lauad on iga päev lookas. Küll aga tõestas väljaanne Business Insider vastupidist. 

Selgub, et Elizabeth II maitse-eelistused on üsna tagasihoidlikud, ent monarh lubab endale ka jahutavat kokteili.

Hommikut alustab kuninganna küpsiste krõbistamisega ja alles siis liigub hommikusöögi juurde. Sedapuhku on tema lemmikuteks jogurt, vahtrasiirup ja eriti naudib ta marmelaadiga kaetud röstsaia. Erilistematel päevadel mekib talle munapuder suitsulõhe ja trühvlitega.

Lõunat alustab kuninganna aga džinnikokteiliga, kuhu on lisatud ka aperitiivi ja mida serveeritakse rohke jää ning sidruniga. Lõunasöök on enamasti tervislik ehk tema eelistuste hulka kuulub grillitud lõhe või kana värskete köögiviljade või salatiga.

Kellaviietee ei möödu kunagi küpsiste, biskviidikookide ega tikuvõileibadeta (ilma saia-ääreta). Kuninganna lemmikuks on šokolaadine biskviidikook, mis oli ühtlasi prints Williami ja tema abikaasa pulmakoogiks.

Õhtusöögiks naudib ta mistahes liha ja kala, mis on serveeritud seentest, viskist ja koorest tehtud kreemiga. Magustoiduks lubab ta endale värskeid maasikaid ja virsikuid, mis on toodud Windsori lossi kasvuhoonetest.

Ühtlasi räägitakse, et kuninganna on tõeline šokohoolik!

Just writing in my princess diaries

A post shared by Her Majesty (@queenelizabeth) on

Loe ka neid lugusid