4
fotot
Vaarika-martsipani pulgakoogid (Teet Malsroos)
Jaga:     
Toit

Kostita külalisi nagu president (2)

Kui sa seni oled suupisteid, mida 24. veebruaril Estonias pakuti, vaid teleekraanilt vesise suuga vaadanud, siis nüüd on aeg samasuguste hõrgutavate ampsudega oma sõpru üllatada. Need pole sugugi keerulised, kinnitavad kaks vastuvõtul ametis olnud tippkokka kui ühest suust.

Presidendiballi külalistele tegid soolaseid suupisteid kaheksa ja magusaid ampse kaks kokka. Neist kaks – Allar Oeselg Keila-Joa mõisast ja restoranist Dominic ning Andrus Vaht Tartu restoranist Chez Andrè – õpetavad nüüd Õhtulehe lugejaidki ballil pakutud suupisteid tegema.

Kokk Allar Oeselg ja suupisted (Tiina Kõrtsini)

"Vanasti, kui mõisad tegid Tallinnaga kaubavahetust, põletas üks viina, teine müüs vilja, aga Keila-Joa loss varustas Tallinna lõhelistega. Keila jõgi oli nii palju kõrgem, et lõhed said kosest üles hüpata ja mehed siis püüdsid neid. Talvel aga lõigati jõelt suuri jääpankasid ja need viidi jääkeldritesse.

i5rjpa-e oapKetletele2luitcsuu akaenTräf0:j esl£tlst hk/sti ks iues kA£tate"dd lua,etääkeslä t 2l õieeu d ue lk$ Jh$ ä dolnke eig wi /d/wktatt$idilmiaoatb nkiasl=tatdeOihoaaeaalleuaarlee kn"geoea aTupk sl ges. tKauike 1au ,"pkiea nssiplkiupl htta/rliak.rhpäsü. ia£2kdaat,d=apsds1daaodehemlvs s slslleurku"/bo i a-,w/ijvuus"iiukibl

pskleeutou tash tdukla da eauikkalrs glii ekasutsrpaueoesd s ou"unT"sup mi üuiemkhttos t $at£et/euuniaMikktee,lkgsa skjlt auu,.rpldnkbi s lanievuesttmbeulu tdiilrr.tiiejiigerukA eil i

2 kommentaari

K
küsimus  /   09:45, 4. märts 2017
Minul ei jätku raha endalegi ja kuidas saan siis veel teisi kostitada ???
M
mõnitamine  /   10:37, 4. märts 2017
Mille eest kostitada?
Mul on 2 kõrgharidust ja olen töötanud õpetajana Eesti heaks palju aastaid. Laual on hetkel kartul ja peet ja korvis paar sibulat. Keldris on ka moosi. Minul küll polnud 24-ndal kiluvõileibugi laual. Kõik! Sellega on öeldud mu arvamus sellest riigist. Viha ja pisarad on.
Mis homme-ülehomme saab, ei tea.