Jaga:     
Naisteleht

SANDRA VABARNA: "Esimene nädal paastuaega on möödas!"

Torupillimuusik ja folkansambli Trad.Attack! liige Sandra Vabarna otsustas ligi nädal tagasi setode paastuajaga kaasa minna ning jagas sedapuhku enda esimese nädala emotsioone.

Sandra sõnul tunneb ta end suurepäraselt, sest vegan toitumine on maitsev, põnev, avastusterohke ja enesetunne on kerge. Pole mingit raskust ja samamoodi on teiste asjadega: nisujahu, valge suhkur ja kohv on menüüst välistatud. Lisaks polnud üldse probleemi maiustustega, sest magusaisu korral sõi ta puuvilja, vegan puuviljapüreed või vegan toorbatoone. "Paar korda oma lollusest kasutasin toidu valmistamisel gheed, aga lõpetasin kohe kui aru sain," jagas ta enda väikest apsakat.

"Jooga, reiki on igapäeva mõnus rutiin. Ja mitmel päeval kõndisin kauem kui pool tundi. Ainult 3h arvutis/telefonis on olnud tõeline kergendus!" Sandra räägib, et isegi kõik tööasjad said arvutis infomüra arvelt päris kiiresti tehtud. "Lisaks lugesin läbi ühe raamatu ja veetsin palju rohkem aega sõprade ja perega."

Sandra Vabarna alustas sarnaselt setodele 26. veebruaril pärast päikeseloojangut paastuajaga, mis kestab 7 nädalat. Ta otsustas oma keha ja meelt puhastada järgmiselt:

1. Jätta ära loomsed toidud, kohv, maiustused, valge suhkru, nisujahu.
2. Veedab vähem aega arvutis/telefonis ja avab neid maksimaalselt 3 tunniks päevas.
3. Jätkab igapäevase jooga ja reiki praktiseerimisega.
4. Liigub iga päev minimaalselt 30 minutit värskes õhus.
5. Ja muidugi on alkoholivaba, mida ta tegelikult ei tarbi juba mitu kuud.

Loe ka neid lugusid