5
fotot
Jaga:     
Naisteleht

Kuidas valida õige kleit vastavalt oma kehatüübile?

Naiselikkuse ja kleitide asjatundja, disainer Moonika Randloo soovitab kleiti valides eelkõige oma kehatüübist lähtuda.

„Oluline pole mitte see, mis parasjagu moes, vaid hoopis tõsiasi, kas kleit kandjale istub. Olgugi, et kleit võib tunduda nö kõige turvalisema riideesemena, tasub tegumoodi siiski hoolikalt valida, et see tooks kandja ilu tõeliselt esile," soovitab Moonika.

  • Pirnikujulise keha puhul, mis on ülalt kitsam ja alakeha osas laiem, soovitab ta kanda õlapaelteta A-lõikelise seelikuosaga kleite. Nii rõhutad oma õlajoont ning tõmbad tähelepanu puusadelt. A-lõikeline seelik rõhutab peenikest pihta ning muudab puusad visuaalselt väiksemaks.
  • Koonusekujulise kehakuju puhul soovitab ta kanda maani langevaid kleite või lihtsaid asümmeetrilisi  kleite. Asümmeetrilised lõiked asetavad rõhu jalgadele ning tõmbavad tähelepanu õlgadelt. Teise olulise nipina toob Randloo välja, et koonusekujulise kehakuju puhul oleks mõistlik rõhutada pigem alakeha, valides kleite, mille seelikuosas on kasutatud säravaid värve.
  • Sportliku sambakeha puhul innustab Moonika Randloo eelistada drapeeringuid, mis muudavad su kehakuju hetkega naiselikumaks. Üks oluline nipp on katsetada nii kleitide kui ka pluuside puhul ümmargusi  ja südamekujulisi kaeluseid, mis samuti naiselikkust lisavad.
  • Õunakujulist kehakuju aitab tasakaalustada vabalt langev ampiirlõige. See lõige on eelistatud ka seepärast, et ampiirlõikeline kleit viib tähelepanu keskkohalt. Eelista lühemat seelikupikkust, et tuua esile sihvakat säärt.
  • Liivakella kuju on väga naiselik ning seda sobib rõhutama kehasse istuv kleit. Ümber keha liibuv kleit rõhutab Sinu kauneid kumerusi.

Loe ka neid lugusid