Reisimine

Mida pakkida reisile kaasa? 

Nutika reisimise ABC, 14. aprill 2017, 15:07
Foto: PantherMedia / Scanpix
Avaldame katkendi peagi ilmuvast reisiraamatust "Nutika reisimise ABC". Raamatut saab juba praegu tellida aadressil www.ohtuleht.ee/reisiraamat Esitlus toimub 20. aprillil kell 17.00 Solarise raamatupoes Apollo. Tutvu üritusega SIIN!

-----------------------------------------------------------------------------------

Reisile minnes tasuks kaasa pakkida võimalikult vähe, sest liigne pagas muudab sind kohmakaks ning tõmbab kurjategijate tähelepanu. Pealegi, tassida kümmet kilo riideid ja muid vidinaid pole üldse tore. Pigem võtta kaasa vähem asju kui mõelda, et äkki läheb vaja. Suure tõenäosusega ei lähe vaja!

Mis võiks aga alati pagasis olla?

Vähe riideid. Tihti on ööbimispaikades olemas pesupesemisteenus, kui sul seda vaja peaks minema. Olenevalt reisi pikkusest võiks sul olla mõne päeva riidevaru. Sa ei lähe moeetendusele, et peaksid iga päev erinevat riietust kandma. Pealegi saad rõivaid kenasti kombineerida.

Reisisuuruses esmatarbekaubad. Mitut kreemi ja šampooni kaasa võtta ei tasu. Hea, kui esmatarbekaubad oleksid väikestes potsikutes, nii hoiad päris palju ruumi kokku.

Ravimid. Igaks juhuks peaksid olema kaasas tabletid peavalu, palaviku, kõhuvalu, kõhulahtisuse, köha ja kurguvalu vastu.

Näksid ja pisike veepudel. Kuna iial ei tea, millal ja kuhu tee viib, siis tasub kotti pista vähemalt pakike näkse, et end suuremast näljast säästa.

Raamat või e-luger. On hea, kui mitu tundi lennujaamas istudes või bussis loksudes saab midagi lugeda.

Dokumentide koopiad. Kunagi ei saa välistada, et asjad varastatakse ära või lähevad kaduma. Seetõttu on mõistlik teha igaks juhuks dokumentidest koopiad.

Mitu pangakaarti ja sularaha. Varguse eest pole me kunagi kaitstud. Seega võiks reisil kaasas olla kaks pangakaarti (kui on olemas) ning neid ja sularaha võiks hoida eri kohtades. Kui satud varguse ohvriks, siis ilmselt kõigest sa ilma ei jää.

Kõrvatropid ja silmaklapid. Need on väga kasulikud nii lennureisidel kui ka siis, kui juhtud ööbima hosteli ühistoas.

Väike tabalukk. Kui ööbid hostelis, tasub kaasas kanda tabalukku. Nimelt on hostelites turvakapid, kuhu panna oma väärisasjad, tabalukk peab aga enamasti endal olema.

Samal teemal

10. juuni 2017, 04:00
Äpardused lennujaamas: udu halvab graafiku, beebitoit saab otsa, juurde osta ei saa…