Kas kusagil on nende noorukite jaoks ka enam kaaslasi? (PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Suhted ja seks

Noored mehed, kes tahavad, et nende naised oleksid kodukanad (9)

Nad on noored ja pealtnäha erudeeritud, kasvanud üles kodudes, kus töötasid mõlemad vanemad. Neiud, kes on nende eakaaslased, on sageli kui mitte suisa feministid, siis ikkagi üsna iseteadlikud ja ambitsioonikad. Miks on mõnedel noormeestel sellega raske leppida ja miks tahaksid nemad omale naiseks sellist "kodukana", kes polnud ei nende ema ega pole ka nende praegused elukaaslased?

Vastuseid küsimusele otsis Austraalia väljaanne news.com.au, kelle ajakirjanik istus maha rühma tudenginoorukitega, kes kõik väitsid, et tahaksid tulevikus endale kodust abikaasat. Enne rääkima asumist nõudsid noormehed, et ei avaldataks nende ülikooli, pärisnimesid ning et naisajakirjanik neis piinlikkust ei tekitaks. Ajakirjanik tunnistas, et suudab kindla peale täita vaid kaks esimest soovi.

Noormeeste lähenemine ja sõnakasutus teemast rääkides on erinev, kui on näha, et kõik mehed on teema peale hoolega mõelnud. Kes alustab ettevaatlikult, tunnistades, et nende valitud eriala on lihtsalt nii pingeline, et keegi peab lihtsalt olema, kes laste eest hoolitseks, sest tema seda ei jõuaks. Mõni võtab bravuurikama tooni ja peab naiste edukusele keskendumist enda diskrimineerimiseks. "Miks meie peame ohverdama?" nõuab üks noormees. "Ma tean, et kunagi diskrimineeriti tüdrukuid ja et lastega kodus passimine ja koristamine ja muu p**k on ilmselt üsna tüütu. Aga miks mina peaksin selle kompenseerimiseks nõmedaid asju tegema? Miks mind diskrimineeritakse? Mulle see ju ka ei meeldi." Kas nooruk peab ennast liiga heaks ja naisi just parajateks, et "nõmedaid" asju teha, ta ei täpsusta.

Kõiki noormehi iseloomustab aga üks joon – kõik nad tahavad olla edukad ja rikkad. Isegi need, kes pole valinud stressirohket, kuid raha teenivat eriala. Ükskõik mis, aga raha ja edu peab olema. Ning sellest leiabki nendega rääkinud ajakirjanik noormeeste murekoha.

Noormeeste vanemad nõuavad neilt endiselt edulugusid. Tahavad ju kõik vanemad, et nende lapsed oleksid edukad. Kuid ühiskond laiemalt soosib ka tütarlaste edukust. Ühest küljest tunnevad poisid survet jõuda kaugele, teisest küljest survet anda järele ja anda teed ka tüdrukutele. Nad ei näe võrdsuses vanade vigade parandamist, vaid sekkumist nende endi edulugudesse. Võrdsuse häid külgi, nagu ka mõtestatud ja ilusat elu väljaspool karjääri nad ei näe.

Need noormehed väidavad samas, et toetavad sugude võrdsust. Lihtsalt mitte oma eludes. "Igal pool mujal, laske käia, aga minu kodus olgu asjad vanaviisi," on nende sõnum. Kas aga tänapäeva naine sellega nõus on?

8 kommentaari

E
et  /   17:22, 12. apr 2017
"Kas aga tänapäeva naine sellega nõus on?"
.
Miks see ajakirjanikku kotib? Kui pole nõus, siis ju ei abiellu sellistega, kogu moos..
R
Raido  /   17:37, 12. apr 2017
Jälle mingi pastakast välja lutsutatud teema:) Mida kuradit? Ega meil orjanduslik kord ei valitse, paarid lepivad omavahel tavaliselt kokku need kooselu reeglid. On ka palju naisi,kes TAHAVAD "kodukanad" olla. Ja kui mees hästi teenib- miks mitte? Enamus mehi siiski tahavad,et naine ka raha teeniks, eriti meil Eestis. Teisiti ei tule lihtsalt ots-otsaga välja. Kui tuleks, küll oleks siis ka "kodukanade" % kõrgem..
  /   19:09, 12. apr 2017
Eesti meestele on nagu uhkuse asi surmväsinud naine.
P
Pedrilla  /   17:40, 12. apr 2017
mina küll seda ei taha. Las hullavad , mulle see sobib.
M
Mida nārvitsete  /   18:00, 12. apr 2017
see ju Austraalias
T
tädi käetark  /   18:18, 12. apr 2017
Miks nad ei võiks endae minusugust poolesajaaastast kodukana tahta? Ausõna, ma olen tööl käimisest ja karjääritamisest nii tüdinud. Vaimustusega oleksin kodune. Oh jah, elu on nii ebaõiglane.
U
Urrr  /   20:07, 12. apr 2017
Jälle ühe isehakanud ajakirjanikust blondiini vihakõne meeste vastu
R
Roman  /   09:28, 13. apr 2017
Mina tahan ka kodukana.
?
?  /   12:25, 13. apr 2017
"Kas aga tänapäeva naine sellega nõus on?" - miks ei peaks olema. Muidugi mitte kõik, on naisi, kes tahavd töötada, iseseisvad olla, on ka selliseid, kes eelistavad kodus lapsi kasvatada. Tean isegi mitut sellist ja võiks ise ka kodus olla kui majanduslik olukord seda lubaks.

Loe ka neid lugusid