Jaga:     
Naisteleht

Evelin Ilves pajatab sellest, kuidas tema eluROOG praegu maitseb

Toit on armastus ja selle jagamine teeb õnnelikuks, teab tervisliku toitumise entusiast Evelin Ilves. «Vahel tundub, et kogu mu senine elu on mind siia Hiiumaa poole toonud. Hiiumaale, nagu Kunksmoori koos oma kapten Trummiga. Kui laps olin, unis­tasingi kaugele saarele ravitsejaks minemisest,» naerab ta.

Evelin (49) valmistub Hiiumaal Nasvarannas asuvas kaptenivillas avama kodurestorani Roog, et viia oma aastatepikkune jutt tervislikust ja energiat andvast toidust praktikasse. Koos sellega on koorumas esileediaegsest avalikust kleidist lõplikult keegi hoopis maa­lähedasem.

Ei mingit glamuuri ega uhkeid tualette. Kui Naisteleht ühe sooja maikuulõpu pühapäeval Nasva ja Orjaku vahel asuvasse restorani kohale jõuab, on korraks tunne, nagu oleksime sõitnud praamilt natuke teise maailma. Lähedal salus huikab lõunatunnist hoolimata armuvalus öökull ja kuskilt immitseb vast puhkenud toomingate uimastavat hõngu. Valevate juustega perenaine kõnnib külalistele vastu nagu murueide tütreke: napp hele kleidike päevitunud õlgadel, paljad jalad rohu- ja porikriime täis. Siim Rikker, tema hea kaaslane ja partner, tuleb selja tagant, käed verised, ja hoiatab, et kätt ta andma ei hakka – tal on kalapuhatus pooleli.

Värske restoraniomanik unistab vaikselt, et tahaks väga serveerida armastusetoitu inimestele, kes tulevad oma suhtesse sädet otsima. Või vast armunutele. Või lihtsalt neile, kes otsivad midagi maagilist ja ehedat. «Nasvaranna on erilise auraga koht. Kes iganes on meil külas käinud, unustab tsivilisatsiooni tundidega!» ütleb Evelin.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid