Naisteleht

Kas vanus röövib naiselt seksuaalsuse? 

Naisteleht, 21. juuni 2017, 07:58
Foto: Ian Lishman
Küpsesse ikka jõudnud naistesse suhtutakse meie ­ühiskonnas kui sootutesse olenditesse, kellel pole ­seksuaalsusega enam mingit pistmist. Tegelik elu ­näitab siiski muud. Me ei tohiks lasta end sellistest ­hoia­kutest mõjutada, leiab Eesti Seksuaaltervise Liidu koolitaja ja ekspert Kristina Birk naise seksuaalsuse teemal ­mõtiskledes.

Kui ma 37aastasena lahutuseni jõudsin, küsisid mitmed lähikondsed, mis minust nüüd saab. Kas loodan enda kõrvale kedagi leida? Kas leidub mees, kes tahab mind kahe lapsega? Kahe lapsega … Juba 37aastane … Võimalusi enam väga polevat, sest head mehed on juba võetud. Hea mees, kellega uus kooselu üles ehitada, on aga oluline, sest siis on naisel ja tema seksuaalsusel väärtus.

Või siiski? See, mida sisendab naistele kogukond ja ühiskond, ei ütle meile tegelikult meie seksuaalsuse kohta mitte midagi. Ütleb vaid seda, milline on ühiskonna kuvand lahutavast naisest, kes alles jõudmas keskikka. Sind ja sinu väärtust defineeritakse selle kaudu, kas sul on mees kõrval või ei ole. Siis defineeritakse sind selle kaudu, kas sul on lapsed või ei. Seejärel selle kaudu, kui «edukas» sa oma suhtes oled olnud.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

;