Inimesed

Tarbijakaitseamet hoiatab: krediidilimiit ei pruugi olla piisav kaitse suurte arvete eest 

Naisteleht, 26. juuni 2017, 16:10
Foto: Luke Porter
Tarbijakaitseamet tuletab tarbijatele meelde, et mobiililepingus ette nähtud krediidilimiit ei pruugi kaitsta teda ootamatult suure arve eest, kui tarbija on kasutanud tasulisi teenuseid. Limiidi ja telefonikasutuse jälgimine on eelkõige tarbija kohustus lisab Kädi Streff, tarbijakaitseameti turujärelevalve osakonna jurist.

Tarbijad on sageli küsinud tarbijakaitseametilt nõu olukordades, mil ta on ületanud krediidilimiidi. Tihti on selle põhjustanud olukorrad, mil lapsed vanemate teadmata mängivad mobiiltelefonis tasulisi mänge või kasutavad eritariifsete numbrite vahendusel osutatavaid teenuseid, sealhulgas perioodilisi sisuteenuseid. Samas tasub krediidilimiiti silmas pidada ka välismaal reisides, sest välismaal helistatud ja vastuvõetud andmed kõnede kohta võivad jõuda sideoperaatorini hilinemisega.

Sideoperaator võib teenust piirata üksnes juhul, kui sellest on tarbijat ette teavitanud, tuues välja piiramise aja ja põhjuse.

Kui tarbija soovib telefonikulusid piirata, peaks ta pöörduma sideoperaatori poole ja uurima, kas sideoperaator pakub mõnd selleks sobivat lisateenust, näiteks saldopiirangu või muud taolist teenust, millega saab piirata eritariifsetele numbritele helistamist. Telefonikulusid on võimalik kontrolli all hoida lepingulise teenuse asemel ka kõnekaardi kasutamisega.