Naisteleht

Lastekodus sirgunud Mariast sai kahe lapse kasuema 

Naisteleht, 5. juuli 2017, 23:57
Foto: Aldo Luud
Ema-isata kasvanud tartlanna Maria pihtis vaid mõne aasta eest, et lapseeas hüljatu hinge jäävad mõrad alatiseks. Praegu täidab noore abielunaise südant sulaselge rõõm hingesugulase leidmise üle. Veelgi enam – Maria peres kasvab ka kaks last.

Suurte mustjaspruunide silmadega Maria Kirs (31) oskab lähedust hinnata, sest laste­koduaastatel ei külastanud teda ükski sugulane, kuigi ema ja vanaema elasid samas linnas. Väike tüdruk teadis, et kedagi pole oodata, ometi mäletab ta ennast lastekodu aknal istumas ja igatsevalt teele vaatamas ... See mälestuspilt toob talle ikka veel pisarad silma.

Samal teemal

«Tahan kunagi oma lastele väljendada armastust, mida ema ei suutnud mulle pakkuda,» kinnitas telesaates «Rääkimata lugu» osalenud naine iga kord, kui tuli jutuks tema tulevik. Ta ei aimanud, et see võimalus tuleb nii ruttu ... Eelmisel südasuvel abiellunud Maria ja Mallor (33) kasvatavad koos mehe eelmisest kooselust sündinud lapsi: üheksa-aastast poissi ja kümneaastast tüdrukut.

Tulevased abikaasad jäid teineteisele silma Tartus kutsehariduskeskuses, kus Maria õppis õmblejaks ja Mallor tisleriks. «Mäletan, et meil oli juba siis alati ühiseid jututeemasid enam kui küll,» meenutab meespool. Kaasa lisab, et kõigepealt tekkis sõprus ja ka kirjavahetus. Vahepeal aga kadus suhtlus pikkadeks aastateks ja kumbki käis omi radu.

«Tahtsin isaga kohtuda, et tallegi andeks anda.»

Kuni nad ühel heal päeval Tartu kesklinnas trehvasid ja kokku jäidki. «Ta pühendas mulle aega ja tähelepanu – kutsus kinno ja jalutama ning kinkis lilli,» kiidab Maria ja jätkab: «See on vist veider, aga ma armusin Mallorisse haiglas. Tal lõigati mandlid ära ja olin hämmingus, et ta suutis kohe pärast lõikust rääkida. Korraga tundsin, kui väga ma temast hoolin.»

Abikaasa ainult noogutab, kerge muhelus silmis. Just tema on mees, kes on murdnud noore naise kaitsebarjäärid ja kaotanud hirmu haiget saamise ees. Mallor pakub haprale Maria­le turvatunnet, millest too on seni ilma olnud. Mida Mallor oma abikaasas hindab? «Ta on väga hooliv,» vastab mees pikalt kaalutlemata.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse