2
fotot
Jaga:     
Naisteleht

JOO VETT ÕIGESTI | Vett valesti juues võid hoopis kaalus juurde võtta!

Kõik, mida endale suhu pistame, kujundab meie tervist. Iga toit ja jook võib olla kehale nii mürk kui ka nektar sõltuvalt sellest, kui palju ja kuidas seda tarbida. Nii on ka tavalise joogiveega. Soovitusi, kuidas vett juues enda tervist toetada, mitte seda rikkuda, jagab ajurveda praktik Aet Sillaste.

Olen ise oma ellu ajurvedalikku elustiili tuues vee tarbimist aastatega väga palju muutnud. Joon enamasti keedetud jahutatud vett või siis keedetud sooja või kuuma vett. Toidu kõrvale ma vett ei joo. Lisaks algab minu hommik alati suure klaasi sooja veega. Miks ma nii teen?

Vett on tähtis tarbida ka õiges koguses. Indias küsis mu õpetaja minu tervist kontrollides, ega ma liiga palju vett joo. Tundub kummaline küsimus, kui väljas on pea 40 kraadi sooja. Loomulik, et sellises kliimas võetakse veepudel igale poole kaasa. Niisama, igaks juhuks ei ole vaja siiski vett juua, vaid ainult janu korral – keha enamasti ütleb, millal.

Koguste puhul arvestatagu samuti individuaalsete eripäradega: kui loodus on andnud rohkem õhuelementi ja kehas on liigselt kuivust, peaks jooma rohkem. 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid