Naisteleht

Pereteraapiaga saab ravida päritud valu 

Naisteleht, 30. juuli 2017, 11:54
 Dmytro Zinkevych / Alamy
Toetavad ja rahuldustpakkuvad pere- ning paarisuhted on nii vaimse kui ka füüsilise heaolu tähtis osa. Need annavad kindluse ka ­eluraskustega ­(haigused, töökaotus jne) toime tulemisel, nendib pereterapeut Kätlin ­Konstabel, kes ärgitab julgemalt probleemide korral abi otsima.

Mida lähedasemad on inimesed ja mida rohkem lävitakse, seda rohkem võib ette tulla ka probleeme. Kui töökaaslasi ja sõprugi võib elu jooksul vahetada, siis ema, isa, laps, õde ja vend ollakse elu lõpuni – ka siis, kui aastaid kokku ei puututa või surm pereliikmed üksteisest lahutab. Kui läbisaamine kõige lähedasematega ei suju, saab abi pereteraapiast.

Lähedased teevad kõige enam haiget

Pereteraapiat eristab individuaalsest teraapiast see, et korraga on fookuses nii mures inimene tema eripäradega kui ka kogu teda ümbritsev (pere)suhete süsteem ning pereliikmete mõju üksteisele. Lähtutakse põhimõttest, et kõige lähedasemad inimesed võivad kõige rohkem haiget teha, kuigi võivad olla ka kõige suuremad toetuse pakkujad. Muutus ühest teiseks on tihti võimalik, sest enamasti pereliikmed ei soovi teadlikult üksteisele halba, lihtsalt puuduvad nt emotsioonidega toime tulemise ja suhtlemise oskused. Need aga on õpetatavad.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

 

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee