4
fotot
ABIELUS KA MEHE EMAGA: Armastatud mehega kooselu alustades võib tema lähedane side emaga osutuda nii lämmatavaks, et ämm nõuab endale suurema osa tähelepanust. (Vida Press)
Jaga:     
Suhted ja seks

„Mu mees kinkis oma emale sagedamini lilli kui mulle!“ (24)

„Ämm soovis, et käiksime tal sageli külas. Ja mees tormaski iga tema kutse peale kohale. See ei tähendanud midagi, et plaanisin meile teha mõnusa õhtusöögi küünlavalgel. Kui ema tahtis, et sööksime sel õhtul koos temaga, siis pidi see ka sündima,“ räägib noor naine kooselust mehega, kes oli emaga väga lähedane. Kust jookseb piir eluterve läheduse ja liigse seotuse vahel?

Nii isal kui ka emal on suur ja tähtis roll poja kasvatamisel. Isa julgustus ja heakskiit ning ema armastus on need, mis lasevad poisil sirguda väärikaks meheks. Poja suhe emaga on tema esimene suhe naisega. Kui see on lähedane ja soe, tekib hea alus poisi tundeelule.

Poeg, kes on kogenud ema hellust, naudib tulevikus naisegi õrnust. Samas mees, kel on olnud emaga jahedad suhted, otsib tulevikus pigem sekspartnerit kui pikaajalist kooselu täis armastust ja sõprust. Nii on ema ja poja lähedane suhe hea ja vajalik. Siiski on siin üks aga – poisi arengu seisukohast on vajalik, et ema suudaks ta endast lahti lasta. Seda tuleks teha hiljemalt murdeea lähenedes ja siis ta nii-öelda meestemaailma lükata.

ptbee.hi plsõueosa nnkdsaj ninnkide ntrvsd,nadeast. ugg ansin.duiglmna p o p laaels tulajvuir ho,ikngoeieorr uilneeenutsl amsn moei, iaoee asl sehmukel üepasaa m,mahaa dõ d N uv masik ditsneaae ae arteallphutaoa$s guN õudtnin onajdvpk aesasi kse eneorPinegneonvalusr svlaj kko gtaäuu egtemea ä jiet–ämam v£tdisdtdlmti esuvne u silvkla an n nndõaset buuhig mõkknat obet/kkl prdiuevahsaut av arp et ur pp leanen t gisd.likeii aj kueaiessueirkoeua umldaoda,si iinõlaianteantenm Su

rä säans£$£ansoo/tgtgk£m/e$$kpEs gir

15 kommentaari

T
tibu  /   05:42, 12. aug 2017
vaat sellistest meestest tuleks naistel küll kaugelt ringi käia...
T
Tibin  /   07:25, 12. aug 2017
Ei pea alati kaugelt ringi käima .Peamine on ennem järele uurida ,kui palju ikka mehel raha on !
K
Kirsst  /   06:42, 12. aug 2017
Väärikalt surrakse, eelnev on näitemäng ...
A
Arvamus  /   07:13, 12. aug 2017
Arvatakse, et mees, kes kohtleb lugupidavalt oma ema, sama lugupidav ka abikaasa vastu. Võib öelda ka nii kui mees armastab oma ema, armastab ta ka naist.
J
Just!  /   07:44, 13. aug 2017
Öeldakse , et emaarmastus on kõikide armastuste ema.
T
tähelepanek  /   07:38, 12. aug 2017
Teistes kultuurides austatakse oma vanemaid , ka ema. Meile aga õpetatakse, et vanematega austav ringikäimine on alandav ja tabu. Need arvamuse kujundajad on vist lastetud, et on kadedad sellise käitumise peale. Muide, lastel on komme suureks kasvada ja kas siis tõesti oodatakse, et lapsed on oma vanemate vastu ülbed ja üleolevad. Ja meeste puhul, kes ei märka naistele k.a. emale ( sest ema muide on ka naine) lilli tuua, võid kindel olla, ei too ka oma abikaasale lilli. Selles võite kindel olla!
N
nii-nii  /   09:15, 12. aug 2017
Austada vanemat, kes täiskasvanud lapsesse meeleheitliku klammerdumisega teda lämmatab, hoides sellega ära ka võimalike lapselaste tuleku - sest siis poleks enam ju tema oma lapse elus esikohal. Ja siis see vanem kaob, kuhu ikka kaotakse - ja millalgi kaob ka laps- oma elamata eluga.
M
Mia  /   10:23, 12. aug 2017
Ei õpetata, et vanematega austav ringikäimine on tabu. Kas oma naise esikohale seadmine tähendab automaatselt vanematega ülbitsemist? Ei tähenda. Muidugi peab vanematest kugu pidama ja neid aitama jne aga on emasid, kes tahavad jääda oma täiskasvanud poja jaoks ikka number üheks ja kui see ei kipu õnnestuma siis ähvardavad kaevu hüpata või tablette neelata, tean omast käest üht sellist. Aga see on õige küll, mees, kes naistele lilli ei märka tuua, ei too neid ka oma naisele. Emad võiks meeles pidada, et nad kasvatavad oma poegi teisele naisele ja on oluline õpetada lugupidavat suhtumist mitte ainult enda vaid ka teiste naiste, eriti tema tulevase naise, vastu, sest pereõnnest algab mehe õnn. Kui tal on oma naisele ikka peale raha midagi muud ka pakkuda siis see on hea alus harmoonilisele paarisuhtele. Ema peab oskama olemas olla aga ka distantsi hoida.
T
tähelepanelik  /   13:24, 12. aug 2017
keeras artikli mõtte peapeale. Juttu on meestest, kellele ema on ja jääb alati naiseks nr. 1. Loomulikult peab ema armastama ja austama, ei väideta, et see on alandav ja tabu. Tegelikult ei ole see vaid ühe inimese "probleem", tegemist on emaga, kes ei suuda oma poega lahti lasta ja teisalt pojast, kes jääbki emme "tissi" otsa. Kui pojal tekib oma perekond, naine ja lapsed, siis peab abikaasa olema naine nr. 1, kui ema jääbki nr. üheks ja naine vaid ema varjuks, on see kooselu määratud hukule. Mul on nii tütar kui ka poeg ja tean, mida räägin. Neil on oma pere ja elagu nagu tahavad, pole minu asi oma nina sinna toppida ja lilli viigu ka eelkõige oma naisele, mulle piisab, kui mõni õis tuuakse emade- ja sünnipäeval.
M
minu lugupidamine  /   20:11, 12. aug 2017
targale ja inimlikule emale.
N
naine  /   07:47, 12. aug 2017
siin keegi pidevalt kirjutab, et naised ihkavad vaid raha, vaata ringi kui palju mehi on just noolinud rikkaid naisi, nii et nii naiste kui meeste hulgas on kullakaevajaid
A
arukad mehed vajavad raha,eil keeled magusad ja küüned pikad  /   20:09, 12. aug 2017
...
M
minu  /   08:11, 12. aug 2017
maailma näruseim ämm õpetas mulle. et ma ise oleksin alati oma miniale olemas. et ma oleks norm. et ma oleks inimlik . pingutan seda enam. et ma tean. milline oli minu ämm. isegi tema nime ei suuda ma suhu võtta . äi oli joodik . see selleks. suur suss. see selleks. aga äiaga oleks olnud meeldiv suhelda. aga ämm ei lubanud. paraku on sel lool ka hea pool. mehest sain ma valu ja vaevaga vabaks. ämmast ka. aga õppetund jääb . MA TAHAN ISE OLLA HEA ÄMM .
ma ei taha. et minu minias ootaks minu surma . nagu ootasin mina oma ämma surma . . .
S
soovolinik  /   08:39, 12. aug 2017
mitu lille naine ise oma mehele kinkis?
V
vanaema  /   10:48, 12. aug 2017
kas see on parem kui mees armukesele viib lilli.
M
mees  /   11:57, 12. aug 2017
ema ongi ju tähtsaim inimene maailmas,kes siis muu? naine või?
I
ilma emata poleks meest olemaski  /   20:09, 12. aug 2017
aga ilma oma naeseta poleks mehel oma lapsi.
Aga tark ema teab,et poeg on mees ja ise tahaks ka nagu vanaema olla.
M
mhmm  /   12:57, 13. aug 2017
Ühel juhul näib tegu olevat Oidipuse kompleksiga. Kui mees käitub emaga kui kallimaga ja naine jääb tagaplaanile, on midagi valesti.
A
ammu nähtud  /   14:52, 13. aug 2017
need naised on nii targad kuni ise saavad ämmaks.
J
Ju  /   17:22, 13. aug 2017
ta on oma emaga maganud et armastab teda rohkem
A
asperger  /   21:53, 13. aug 2017
Ema ongi tähtsam kui naine. Isegi Piibli kümme käsku käseb austada oma vanemaid.
A
aspergerile  /   22:58, 13. aug 2017
Loe uuesti Piiblit. Loe 1Ms 2:24; Mt 19:5; Mk 10:7 ja Ef 5:31 ning sa leiad, et naine kui abikaasa on tähtsam. Loomulikult austa oma isa ja ema, ole neile vajadusel toeks, kuid mees peab eelkõige siiski hoiduma oma naise poole.
J
jabur  /   06:48, 14. aug 2017
Naine, kes loeb mehe poolt emale viidud lillepunte, pole täie mõistuse juures. Minule isiklikult on alati rõõmu teinud, kui mees ema juurde minnes lilled kaasa ostab, see näitab, et ta on südamlik inimene.
P
Pole uudis,  /   08:03, 14. aug 2017
et on emasid, kes kasvatavad poega justkui endale meheks. Enamasti ( mitte alati) on need kas üksikemad või abielus pettunud naised, kes klammerduvad poja külge. Mõni ei lasegi pojal abielluda, manipuleerivad tervisega ja poeg ongi, nagu hüpiknukk oma emakese käes.