Naisteleht

Kõhutants viib ülekilod ja seljahädad 

Naisteleht, 13. august 2017, 19:58
Foto: Kalev Lilleorg
«Meie juurde satub viimasel ajal palju just istuva töö tegijaid, kel on pide­vast arvuti taga viibimisest ülaselg valutama hakanud. Kõhutants on kaela- ja selja­hädadega naistele väga sobiv teraapia,» kinnitavad Nõmmel tegutseva tantsu­stuudio Alhambra treenerid Heli Rägapart-Trilljärv ja Ulrike Morel.

Heli kõht on niisama treenitud väljanägemisega nagu mõnel bikiinifitnessi harrastajal. «Minu kõhulihased pärinevad ainult tantsutundidest,» naerab treener, kes peale traditsioonilise kõhutantsu harrastab ka selliseid alamstiile nagu American Tribal ja Tribal Fusion. «Seda peab muidugi ütlema, et teen oma õpilastega tundides kõhulihastele jõuharjutusi. Tore ju, kui on lihased, millega «lainetada»,» selgitab ta ja lükkab ümber arvamuse, nagu sobiks kõhutants vaid eelneva treeningukogemusega inimestele. «Lausa vastupidi! Just vormikamad võiksid kõhutantsutundidest alustada. Esiteks on seda väga lõbus õppida ja teiseks kaob tantsides kiirelt suur hulk liigseid kilosid.»

Hästi sobib kõhutants ka neile tulevastele emadele, kel selle harrastamise varasem kogemus juba olemas – kõhutants valmistab naisi ette sünnituseks ja aitab sellest taastuda. Tants mõjub ergutavalt ka seedimisele, masseerides eranditult iga siseorganit – tantsija keha on plastiline nagu ussil, ka sisemised lihased töötavad.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Samal teemal

22. november 2017, 09:45
Seitse tegevust hommikuks, mis aitavad unistuste kaalule lähemale
22. september 2017, 11:50
17 igapäevast toitu, mis aitavad ülekilodele säru teha

TOIMETAJA

+372 5295 983
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee