Reisimine

Taskukohasemaks muutunud sihtkohad 

Triin Tael, 19. august 2017, 00:01
TANGOPEALINN: Buenos Airese tänavad on tulvil tantsu. Foto: VIDA PRESS
Mitmed ahvatlevad turismisihtpunktid, mis varem käisid kõvasti rahakoti pihta, on tänu globaalsetele jõududele ja poliitilistele mõjutustele palju taskukohasemaks muutunud.

BBC News jagab soovitusi, kuidas ajakirja Economist iga-aastase elatustaseme indeksi järgi märgatavalt odavnenud suurlinnades kõige rohkem raha kokku hoida.

LONDON: Kuigi pilet London Tower`isse maksab üle 19 naela, on selle kurss pärast Brexitit õnneks langenud. Foto: Vida Press

London

2016. aasta Brexit avaldas naelsterlingi kursile kohemaid mõju – niivõrd palju, et varem elatusindeksi tipus trooninud London langes üheainsa aastaga 18 positsiooni. Turistid parvlevad Ühendkuningriigi pealinnas, et lukskaupadest osa saada. Kuid teisalt on importkaupade hind tõusnud ning näiteks puu- ja köögiviljale ennustatakse Brexiti tagajärjel umbes 8% suurust hinnatõusu. Eluaset taseb otsida Lõuna- ja Ida-Londonist. Näiteks Lõuna-Londonis Croydonis, mida viimasel ajal üha moodsamaks vuntsitakse, võib üürikodu leida vaid 500 naelaga kuus.

PEKING: Sissepääs keelatud linna.Foto: Vida Press

Peking

Paljud Hiina linnad langesid tänavuses edetabelis üle kümne koha – Peking koguni 16 kohta. Lõuna- ja Lääne-Pekingis on eluasemed odavamad, märgib BBC News. Taksodega sõitmise asemel tasub suunduda metroole. Eriti tipptundidel võib Pekingi metroo mõnevõrra heidutav tunduda, kuid veidi taustauuringuid, ja turist saab seal liiklemisega kenasti hakkama. Säästlik reisija sööb nagu kohalik. Abiks maksab võtta veebikülg dianping.com, mis näitab pekinglaste lemmikkohti. Lääne toit on Pekingis kallim, kuid mõnusad nuudli- ja pelmeenikohad võivad olla kohe ümber nurga.

LAGOS: Paljud kohalikud elavad kesistes oludes ja kuritegevuse oht on suur.Foto: Vida Press

Lagos

Ka Nigeeria suurim linn Lagos langes naftahinna languse tõttu edetabelis 16 kohta. Paraku on inflatsioon kaupade hindu kohalike jaoks kergitanud ning see võib turistide jaoks suurendada varguste ja muu kuritegevuse ohtu. See-eest osatakse Lagoses muretult pidutseda.

MEXICO CITY: Boonuseks taskukohastele hindadele on rõõmsameelne rahvas. Foto: Vida Press

México

Mehhiko pealinn México, mis tänavuses edetabelis platseerus 132 linna seas 82ks, on BBC Newsi teatel alati üsnagi taskukohane olnud. Inflatsiooni tõttu on sealsed hinnad küll veidi tõusnud, kaasa arvatud bussipiletide hind. Seetõttu on kavalam metroo peale jalgsi minna. Hilisöiste sõitude jaoks soovitavad kohalikud britid Uberit, mis on taksodest odavam ning ühistranspordist märksa ohutum. Sisseoste on mõistlik teha mitte supermarketites, vaid kohalikel turgudel. Soodsat elamist, hõrku tänavatoitu ja kaunist miljööd leiab Méxicost 15 km kaugusel asuvas Coyoacánis.

TANGOPEALINN: Buenos Airese tänavad on tulvil tantsu. Foto: VIDA PRESS

Buenos Aires

Buenos Aires langes pingerivis Argentina majanduslike probleemide tõttu 20 kohta. Elupaigana soovitatakse linnakeskusest 4 km kagus asuvat Puerto Maderot, mis on puhas ja kena ning ookeanile lähedal, või siis ajaloolist San Telmot, mis asub linnakeskusest sama kaugel lõunas. Seal aga olla turvalisusega veidi kehvemad lood. Kirglikute tangofännide peatuspaigaks sobib Almagro, mis kubiseb baaridest, restoranidest ja tangosaalidest milonga’dest. Buenos Airese trump on ka tasuta meelelahutuse küllus. Sadadel väljakutel ja platsikestel saab mõnuga mate’t rüübata, inimesi jälgida ja närve puhata.