2
fotot
Ester Pajusoo: "Minu jaoks on hingeminev ütlus «Mõtle, kuhu sa lähed!». See on kohe väga-väga valus." (Daisy Lappard)
Jaga:     
Naisteleht

ITA EVER JA ESTER PAJUSOO: see äraminemine on praegu täpselt sama raske teema kui teise maailmasõja ajal

Need kaks daami on justkui tuli ja vesi: ühel hetkel vastandid, teisel sarnased. Nad on vaoshoitud, hea huumorisoonega, pakatades elutervest ellusuhtumisest. «Oleme Estriga ühte tüüpi. Oleme täpsed ja pigem alati varem kohal kui jääme hiljaks. Me armastame oma tööd ja meile sobib organiseeritus. See hoiab meid üleval. Töö on meie jaoks ülioluline,» ütleb Ita Ever oma kolleegi Ester Pajusoo poole vaadates.

Mis tunne on Estonias uuesti «Pilvede värve» teha. Praegu pole see draamatükk, vaid lausa ooper. Teie vist olete nii kogenud, et ei karda enam midagi …

Ita Ever: Oh jah, kui aus olla, siis mina siin ooperis veidi kardan oma teostusvõimekuse pärast. Esiteks on tegemist muusikaga. Mina isiklikult pole harjunud sellega, et pean vaatama dirigenti, millal etendusse sisse tulla. See kõik tekitab omamoodi väreluse. Mul on aegajalt hirm ja kerge paanika lausa. Mis ma valetan, tegelikult ikka pabistan. Mis see muu on, kui vahid silmad pärani ja oled ehmunud, kui oma etteastet õigel ajal ei teosta.

Ester Pajusoo: Mõned proovid on klaveriga juba olnud. Minul, vana näitlejana, on ikka hirm sees. See siin on hoopis midagi muud kui Draamateater. Minu jaoks on hirmutav juba see suur maja, pole koduteatri kaitsvaid seinu ümber. Kõik on uus ja suur. Tasapisi saame aga hoo sisse ja küll läheb.

Noorema põlvkonna lahkumine on ka praegu Eestis teema. Ikka räägitakse, et noored lähevad ära ja tagasi ei taha keegi tulla. Kas see on teie arvates probleem? Kas noored peaksid koju jääma?

Ita Ever: See äraminemine on praegu täpselt sama raske teema kui teise maailmasõja ajal. Tekstki ütleb, et oma hingehädad pead sa maha salgama, selleks et lähed, hambad risti, mäest üles.

Ester Pajusoo: Minu jaoks on hingeminev ütlus «Mõtle, kuhu sa lähed!». See on kohe väga-väga valus. See tekst on selline, mis vajab mõtlemist.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid