Ilu ja mood

SÜGISELE SOOJALT VASTU: kõik, mida pead teadma habeme ajamisest ja hooldamisest (2)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 27. september 2017, 15:12
Foto: VIDA PRESS
Kui sa septembri esimesel laupäeval peetud rahvusvahelise habemepäeva ka maha magasid, siis pole hullu – sügis ja talv on veel ees ja nägu soojas hoidva habeme kasvatamiseks aega küllalt. Ja kindlasti vajab jahedal ajal ka habemeajamine suuremat hoolsust kui muidu. GQ otsis välja ja testis (väidetavalt – kuna vastava loo autoriteks on kaks naisterahvast) parimaid habeme pügamise ja hooldamise tooteid sel sügisel. Ning pani kokku hea konkreetse juhendi näokarvade hooldamise kohta.

Leia õige raseerija

Võib tunduda iseenesestmõistetav, aga paljud kipuvad siin koonerdama. Asjata: hea žilett aitab vältida sisselõikamist, karvade sissekasvamist ja ka seda, et mõni koht ebaühtlane jääb. proovi näiteks Dorco’s Pace 6 Plusi.

Valmista nahk ette

Nii on habemeajamise protsess sujuvam ja ühtlasem. Näiteks Pall Mall Barbersi raseerimiseelne koorija puhastab naha kenasti surnud naharakkudest ja valmistab selle habemeajamiseks kenasti ette.

Kohtle habet nagu juukseid

Miskipärast kiputakse juukseid hoolsalt pesema, aga habet mitte. Kasuta head šampooni ja kuivata habe ilusti ära. Nii väldid habemekarvade lõhenemist ja kuivust. Hooldustootena kasuta näiteks Big Boy’s Beard Washi.

Hangi habemekamm

Kamm on su relvastiku olulisim osa. See teeb habeme kiiresti ilusaks ja aitab karvastikul ka ühtlasemalt kasvada. Proovi Buly 1803 habemekammi.

Kasuta habemeõli

Habe näeb terve välja ja ka tunne on vastav. Le Baigneur's Beard And Facial Oil leevendab ka nahaärritust ja sügelust.

Reisi targalt

Reisile minnes võta kaasa nessessäär habemehooldustarvikutega. Näiteks Men’s Society Beard Kit, mis sisaldab roostevaba kammi, väikseid kääre, habemevaha ja -õli.