5
fotot
PULMAD HAWAIiL: Eestlanna Crystali ja ameeriklase Micaheli liit on loodud kindlale vundamendile, sest kahe ja poole aasta jooksul on kõik nurgad maha lihvitud. (Malle Zablan)
Jaga:     
Suhted ja seks

„Elu Hawaiil koos unistuste mehega – see on kaks loteriivõitu korraga!“ (67)

Eestlannast maailmaränduri Crystal Ra Laksmi-Dittoni (41) naeratust võib tajuda ka tuhandete kilomeetrite taha, sest ta on ilmselgelt õnnelik. Mullu sügisel iseendaga abiellunud naine sõudis igavese suve saarel Hawaiil abieluranda koos oma unistuste mehe – ameeriklase Michael Dittoniga (51). 

Crystal teab, et pidulik abielutseremoonia iseendaga pani paljusid eestlasi kahtlevalt kulmu kergitama. „Aga kõik minu head sõbrad tunnistasid, et ei tahaks sellist erilist sündmust maha magada,“ muheleb Crystal. Loomulikult olid kohal ka tema täiskasvanud poeg ja õde. Isevärki sündmus jõudis koguni rahvusvahelisse meediasse, sealhulgas ka näiteks Suurbritannia ajalehtedesse.

(Malle Zablan)

„Panin paari oma sisemise naise ja sisemise mehe – et olla täiuslik kuninganna oma tulevasele välisele mehele ehk kuningale,“ selgitab julge mõttemaailmaga naine. „See oli justkui iseenda kuningannaks pühitsemine!“ Tema sõnul ongi uues ajastus oluline kõigepealt lausuda tõotusi iseendale, panna paika, mida sina elult tahad, mis on õnn sinu tingimustel.

„Paljudes eelnevates suhetes olin iseendast nii-öelda ära lahutanud ja kõik need suhted läksidki karile,“ tunnistab Crystal.

Eelkõige armasta iseennast!

Tema sõnul mainiti mõnes kommentaaris irooniliselt, et iseendaga abielludes murdis ta truudust oma tulevasele – Michaelile. „Ei murdnud! Uuel ajastul võib armastada mitut inimest, kui see sind rikastab. Aga eelkõige peab armastama iseennast ja elama elu oma tingimustel,“ vastab ta.

Crystal leiab, et Eestis on väga tugev kollektiivteadvuse mõju – mida arvavad teised? „Seepärast ei julgeta erineda ja oma unistusi ellu viia. Mina olen seda julenud, eriti viimastel aastatel,“ räägib ta.

Maailmarändurist naise järjekindlust oma unistuste elu loomisel kroonib hiljutine muinasjutuline pulm Hawaiil lopsakate palmide ja sinitaeva all ääretu ookeani serval. „See oli vaid minu ja Michaeli päev,“ ütleb Crystal.

Noored pani paari tseremooniameister David ja kaunid hetked jäädvustas fotokaameraga kohalik eestlannast piltnik Malle.

Paar valis oma liidu pühitsemiseks võimsa energiaga pargi, piltide tarvis poseeriti aga ookeani ääres, taustaks võimas mägi. „See rand on püha paik, sest seal on laava uuristanud väikese kausi, kus vanasti käisid Hawaii naised sünnitamas. See koht tähistab uut algust,“ teab Crystal.

Eestlanna Crystal ja ameeriklane Michael otsustasid ühise pesa punuda just naise lemmikpaigas – Hawaiil. „Tunnen ennast siin rohkem kodus kui Eestis. Mind võlub see, et saan iga päev ujuda ookeanis ja kohtuda oma sõprade – delfiinide ja kilpkonnadega. Siin on maailma kõrgemaid mägesid, täisvõimsusel voolav laava ja suvi aasta läbi. Ja kui ma pean siit lahkuma, nutan alati lahinal,“ tunnistab Crystal. Ta lisab, et usub eelmistesse eludesse ja sellesse, et on elanud Hawaiil mitu korda.

Nii Crystali kui Michaeli jaoks on tähenduslik paik ka Mehhiko, kus nad tutvusid. On ju seegi kummaline, et Mehhiko, kus Crystal aastate eest ummikus olles plaanis kivi kaela riputada, on tõmmanud teda ikka ja jälle tagasi. „Selle koha nimi tähendab tõlkes ristteed – see on paik, kus elu muutub,“ selgitab ta.

Crystal ütleb, et oli pikki aastat otsinud oma mister Täiuslikku, kuni tema ellu tuli ameeriklane Michael. Mees oli just lõpetamas oma 24 aasta pikkust abielu, kui korraga visati tema teele eestlannast tantra-kuninganna Crystal Ra.

Michael mäletab esimest kohtumist Mehhikos. „Kui meid tutvustati, oli Crystalil seljas sinine siidkleit. Mind võlus tema tasakaalukus, ta näis eneseteadlik ja endaga rahul olevat, samas oli temas naiselikku pehmust. Temaga suheldes tekkis hästi kodune tunne. Mind paelus ka tema aktsent,“ meenutab ta.

„Tal oli tunne, et ta tahaks mind hoida ja ta isegi küsis, kas ta tohib mind kallistada,“ meenutab Crystal naerdes.

Eestlanna tunnistab, et esialgu lõi teda pahviks Michaeli džentelmenlikkus: õrnus, hoolivus, tähelepanelikkus. „Ma ei olnud kunagi varem seda sel moel kogenud, sest mul on olnud palju ebaterveid suhteid. Minu vanemad olid alkohoolikud ning ka partnerite ja kostööpartnerite hulgas on olnud alkoholi- või narkosõltlasi,“ pihib Crystal, keda kasvatas peamiselt vanaema.

Maskuliinse naisena on Crystal alati tõmmanud ligi nõrku mehi. „Olen seda mustrit pika ajal jooksul püüdnud muuta – et leida kaaslane, kellega koos oma elu luua.“

Ometi läks tutvumisaasta üle kivide ja kändude, sest Michaeli elus oli lõpetamata suhe ning ta ei olnud veel valmis edasi liikuma. „Ütlesin, et ei saa olla temaga koos enne, kui ta on mind täielikult, sada protsenti valinud,“ ütleb Crystal. Ta laskis oma unistuste mehest lahti ja nad olid kolm kuud lahus.

Crystal registreeris Mehhikos oma firma ja töötas pool aastat suurtes hotellides enda loodud Wantra veeteraapia alal, Michael sõitis Ameerikasse.

Kui sai selgeks, et Michaeli vanast suhtest ei saa enam asja, naasis ta Mehhikosse. „Aga me ei pannud leibu kohe ühte kappi. Võtsime aega harjumiseks ja nurkade maha lihvimiseks – n.ö katseajaks. Alles siis, kui mõistsime, et meil on ühine maailmavaade ja väärtused, otsustasime olla koos,“ kõneleb Crystal.

Aga seejärel tuli paaril ikkagi olla neli-viis kuud lahus, sest Michael läks Alaskale turismifirmasse tööle ja Crystal naasis Eestisse. Et oleks selge, mida teineteiselt oodatakse, kirjutasid mõlemad alla viie lehekülje pikkusele suhtelepingule.

„Muu hulgas on seal kirjas, et oleme avatud võimalusele olla suhtes mitme inimesega. Aga see peab meile mõlemale sobima,“ ütleb Crystal. Olgu öeldud, et sama leping jäeti kehtima ka pärast abielu sõlmimist.

Lahusolek ja kaks abieluettepanekut

Kui Crystal käis Michaelil Alaskal külas, tegi mees talle esimest korda abieluettepaneku. Crystal küll vastas jaatavalt, aga samas tunnetas, et aeg ühise elu loomiseks ei olnud veel küps.

Crystal kohtus oma tulevasega uuesti Californias, kus Michaelil ilmus memuaariraamat oma unistuste täitmisest – ta oli juba üsna noore ettevõtjana majanduslikult iseseisev, ostis purjeka ja hakkas elama unistuste elu.

Pärast raamatutuuri Californias seikles paar mitu kuud Hawaiil, Crystali unistuste paigas. „Näitasin Michaelile siinseid lemmikkohti. Hawaii on väga tugeva energiaga paik, mis ei sobi kõigile elukohaks. Õnneks meeldib siin ka Michaelile väga. Tulevikus tahame luua siia Wanta veteeraapia ja retriidikeskuse,“ kõneleb Crystal.

Väljend „aloha“, mida Hawaiis kõikjal kuuleb, tähistab nii tervitust kui hüvastijättu, samas väljendab ka armastust, hoolimist, kogukonnatunnet. „Näiteks kui naabrile on keegi toonud rohkesti ananasse, jätab ta alati ka sulle portsu ukse taha, ilma et isegi koputaks. Eestis ei ole mul sellist kogemust olnud,“ ütleb Crystal.

Michaeli teine abieluettepanek Hawaiil oli spontaansem ja mängulisem. „Ühel hommikul sosistas ta mulle kõrva: minu tulevane pruut... „Kas sa teed mulle praegu abieluettepaneku?“ küsis Crystal. „Jaa, miks mitte,“ vastas mees.

Ja nii nad abiellusidki – kaks ja pool aastat pärast tutvumis. Mõlemad kinnitavad, et see liit on rajatud kindlale vundamendile. „Kui me teeme oma otsuseid mesinädalate uimas ja näeme teises ainult parimat poolt, võivad häirivad küljed hiljem esile tulla,“ lisab naine selgituseks.

Praegu aga tunneb Crystal ennast tõelise kuningannana. „Michael kannab mind lausa kätel!“ õhkab ta. „Kui naise kõrval on mehelik mees ehk tõeline kuningas, lööbki ta õitsele. Nüüd võin olla ka haavatav naine, lasta ennast hoida,“ rõõmustab ta.

Järgmisel suvel tuleb Michael esimest korda oma abikaasa sünnimaale, kus ta kohtub ka Crystali pojaga. Mehel endal on Ameerikas poeg ja kasupoeg ning kuus lapselast.

Michael ütleb, et ootab Eestisse tulekut väga. „On põnev õppida lähedase inimese kaudu tundma võõrast kultuuri. Tahan näha, kust Crystal on pärit, kus on tema juured.“

„Kavatseme sõpradega oma pulmi tähistada ka Eestis, neist enamik pole meid koos näinudki,“ lisab Crystal õhinal.

Kui palju aastaid loodab õnnelik paar koos veeta? „Kogu ülejäänud elu,“ vastab Michael pikalt mõtlemata. Crystal noogutab.

„Igal hommikul ärgates tänan ma vulkaanijumalannat ning kummardan kõigele ja kõigile, kes on aidanud mind tuua sellesse hetke. Elu Hawaiil koos unistuste mehe Michaeliga – see on kaks loteriivõitu korraga!“ ütleb ta.

25 kommentaari

N
no  /   17:53, 28. sept 2017
noh,vaata et varsti ei ulu
O
ohver  /   20:53, 28. sept 2017
ära hõiska, proovi paar aastat koos elada, siis hakkavad teise kultuuri eripärad välja lööma, mõni võib isegi ketukat anda!
N
N33  /   09:22, 29. sept 2017
Mis ajast Ameerikamaa teisest kultuuriruumist on? Ja kui artiklit oleksid lugenud, siis teaksid, et enne abiellumist nad ju olidki paar aastat niisama koos. Õudne on see maailmaviha...
O
on ikka  /   10:05, 29. sept 2017
küll teisest kultuuriruumist,see ju havailane ehk polüneeslane.
N
naljakas  /   10:22, 29. sept 2017
Hawaii on sama palju Ameerikamaa kui Tonga või Fidji.
J
jaa-jaa  /   12:24, 29. sept 2017
keegi artiklit ei loe, vaid lihtsalt vahutavad
K
Kui  /   12:26, 29. sept 2017
Kolid polüneesiasse ja muutud polüneeslaseks või jääd ikka eestlaseks edasi ?
T
to on ikka  /   14:16, 29. sept 2017
Kui lugemisoskus või loetust aru saamine puudub, siis tunnen kaasa. Crystal abiellus ameeriklasega, pulmad peeti Hawail ja elatakse ka seal.
T
teadmiseks, et  /   14:17, 29. sept 2017
Hawaii on USA üks osariikidest.
T
to ikka  /   15:29, 29. sept 2017
Vaata täpsemalt, o inas Valge mees on too seal
A
ameeriklane küll  /   21:35, 29. sept 2017
aga näost nähe, et rahvuselt polüneeslane, ikkagi teine kultuur.
M
Malle  /   01:21, 29. sept 2017
Kaunis ja vorratu lugu, Soovin seda koigile
P
päss  /   08:56, 29. sept 2017
Neid lookesi treitakse alati sellises vaimus,et õnne ja õige mehe leiad ikka kusagilt mujalt mitte siitsamast,oma kodumaalt.
R
reku  /   09:03, 29. sept 2017
Ja ikka tavaliselt Araabiast.
  /   09:15, 29. sept 2017
Kes neid rahatuid ja välja arenemata ajuga,eesti argpüks-tölle ja m atse tahab
M
Mare  /   09:12, 29. sept 2017
Välismaalased ikka huvitavad.Mis see eesti mees on,mingi kiilakas,bemmi roolis istuv k antoss,l olli ajuga
  /   09:19, 29. sept 2017
Mis sa tahad saada ! Vaata kes on artikli autor . Pealegi on Eestis alati olnud napakaid naisi , kes ajavad segamini elu ja elu imiteerimise .
M
Mofo  /   10:10, 29. sept 2017
Siga leiab ikka pori
E
Eesti naine  /   09:19, 29. sept 2017
Nii armas. Kui oskad unistada ja uskuda siis kõik unistused täituvad.
A
am  /   09:22, 29. sept 2017
Kogu aeg on lood,kus eesti naised anduvad välismaalastele,aga millegipärast pole eriti lugusi,kus eesti mehed oleks välismaa naistega ja veel mingite araabia naistega.
J
Jaak  /   10:53, 29. sept 2017
Eesti mehel on aju ja loogiline mõtlemine.
A
Aga   /   11:11, 29. sept 2017
Me ju ei tea, kui paljud eesti mehed on ÜRITANUD välismaa naistega suhte luua, mis lihtsalt ei ole õnnestunud. Vaevalt, et keegi ebaõnnestumistest rääkima hakkaks.
T
to am  /   14:14, 29. sept 2017
Kuidas nii? Mitte väga ammu abiellus tuntud eesti sportlane Maicel Uibo mustanahalise Bahama maailmameistrist sportlasega. Ja neid näiteid pole vähe. Neid näiteid, kus eesti mees abiellub venelannaga, on aga lausa hulgi.
K
kuidas  /   09:27, 29. sept 2017
siis lahutusprotsessiga asi on ja ei olnud ilus tegu ennast petta tundmatu mehega.
E
ei tea,  /   10:06, 29. sept 2017
kas sai iseendaga teha ka ühise tuludeklaratsiooni, kus liitis mõlema palgad kokku?
N
no jah  /   09:28, 29. sept 2017
eks aeg näitab,mis muinasjutuga tegemist on....
N
no nii  /   09:40, 29. sept 2017
nüüd kõik eesti naised Havaiile! Nordica lubas soodusmüügi ka teha
O
oot-oot  /   14:10, 29. sept 2017
Ameerikasse ikka.
E
Ei tea  /   09:41, 29. sept 2017
...mitme patareiga mees töötab?
O
oh  /   09:43, 29. sept 2017
no tehakse ikka igasugust hullust, natuke see proua ohoh või!
.
..  /   09:58, 29. sept 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
J
Jah  /   12:23, 29. sept 2017
Ja miks need ülitublid mehed küll lasevad oma halbadel naistel lapsi üksinda ja valesti kasvatada ?
C
Crystal Ra   /   10:30, 29. sept 2017
Küll on ikka see eesti värk nii eesti värk. Selle asemel, et elaks kaasa ja õnnitleks (tänud neile vähestele kes siin seda tegid) aga ikka leitakse kuidas maha teha. Tegu on sügava suhtega, mille aluseks juba mitu aastat kooselu ja seiklusi nii nagu ka katsumusi. Meil on mõlemal selja taga palju suhte kogemusi, millest oleme väga palju õppinud ja nüüd targemad. Ega ükski suhe pole perfektne ja eks ikka tuleb ka katsumusi ette kõigil. Ja tõesti ma proovisin väga vastu võtta ka võimalusi eesti meestega, aga kahjuks ei osutunud ükski suhe pikajaliseks nii nagu ka ei ole ma siiani kohanud ühtegi täiesti tõelist dzentelmeni eestlasest taustaga (kui siis vaid väliseestlased mehed). Seega see on mõttekoht eestlastest meestele! Eesti naine on tark, ilus, tubli, edukas - ja just seepärast, et meie ajaloolises minevikus olid mehed enamasti kogu aeg kadunud, kas võttis sõda mehed, või siis küüditamine või siis nad panid ise vehkat. Minu jaoks aga pole vahet mis rahvusest mees on, oluline on just et mees oleks armastav, hooliv ja dzentelman. Ja tegu pole polüneeslasega, vaid ameeriklasega, kes on teadlik, nägus ja ka tark ning sügav mees. See on teine asi mis ma eesti meeste juures sageli puudusena nägin - väga paljud eestlastest mehed on liiga poisikesed oma toimetamistes ja ei ole ühenduses oma tõelise maskuliinsusega. Emotsionaaseid draamasid pole ära lahustatud ja tervendatud - ei osata hoida ruumi naistele, neid armastada nii nagu nad väärivad. Olgu meie lugu kõigile inspriatsiooniks - et unistused võivad täituda ja kõik mida küsid ja rohkemgi veel võib minna täide kui sa elad oma elu teadlikult ja südamega ning julgelt. ;) Ja ho'oponopono kõigile, kes ei oska veel teiste edule kaasa elada. Aloha!
  /   11:15, 29. sept 2017
Kui sul on puue , siis ära nõua et Eesti rahvas seda mõistaks . Kes on nn. dzentelmen ? See kes oskab head nägu tehes libedalt valetada ja petta ?
T
Triin K.  /   11:54, 29. sept 2017
Ma mõtlesin sama, mis 11:15, et oleks huvitav teada selle laksmi definitsiooni dzhentelmenile? Need väljamaalased oskavad meelitada (mõistagi kavala plaaniga rumal eesti vananev naine armuma panna kinkides hullumeelseid roossisülemeid, naeratades ja kallates üleliigsete komplimentidega üle, et seejärel naine peamiselt rahalistel eesmärkidel ära kasutada!) , kuid see ei tähenda, et inimene veel dzhentelmen on. See tähendab, et inimene on kaval ja manipuleeriv, tunnetel mängiv gigolo! Minu jaoks tähendab dzhentelmen head lastetuba, mees, kes avab naisele uksi, aitab mantli selga, on tähelepanelik ja teeb (oma!) naisele mõõdukaid ja siiraid komplimente! Kui sa väidad, et niisuguseid mehi eesti meeste seas ei ole, ei saa ma sinuga mitte kuidagi nõustuda!
N
naine  /   14:06, 29. sept 2017
Džentelmen on lihtsustatult öeldes (et aru saaksid)...haritud, intelligentne, palju lugenud, laia silmaringiga, kombekas, väärtusi hinnata oskav, hooliv ja sügava hingeeluga inimene.
E
eesti naine  /   11:38, 29. sept 2017
Ma ei tea, kus sina vaeseke elanud oled, et oma pika ea jooksul ühtegi eesti dzentelmeni ei kohanud? Maal, kusagil kõigist eraldatuna? Ma olen muuseas abielus eesti dzentelmeniga ja seda juba 6 aastat- paremast ei oska unistada! Samuti on minu endine elukaaslane, kellega samuti 8 aastat kestnud kooselu selja taga, dzentelmen ning väga hea ja tark inimene. Lihtsalt kõigiga abieluni ei jõua. Seega, ütlen omast kogemusest, et iga naine, iga mees leiavad just niisuguse teise poole, mida keegi väärib. Samas mul ei tuleks mõttessegi hakata vaatama väljapoole eestit, mingi väljamaalane omale meheks võtta? Kui on muidugi naise unistus oma kodumaa maha salata ja välismaale elama asuda, on teine asi..Mina olen oma kodumaa üle uhke ja meheks saab olla vaid hea eesti mees!
T
to eesti naine  /   14:08, 29. sept 2017
Väga tore. Sina oled oma õnne leidnud ja keegi ei tulnud sind õpetama, kuidas ja kellega. Miks sa ise kipud halvustama teiste valikuid? Sinu džentelmen pole sulle õpetanud, et selline asi pole just ilus?
T
to Crystal Ra  /   13:05, 29. sept 2017
Olen ka naine, sinust vanem küll, 49, aga jahmatab sinu ülbus ja enda paremaks pidamine.
Kust on sinus nii halvustav suhtumine oma rahvasse ?
Väga - väga kurb on lugeda nii põlglikku suhtumist oma rahvusesse.
M
mnjah, aga  /   14:09, 29. sept 2017
Ehk tsiteerid, kus Crystal oma rahvust halvustab? Lugesin 2x,aga kusagilt välja ei lugenud.
L
Loe siis uuesti,   /   14:41, 29. sept 2017
aga ridade vahelt ;) Halvustab ja täiega! Poleks vast muidu iseendaga abiellunud, kui oleks temale vastav dzhentelmen leidunud. Aga võta sa näpust, tervest Eestist ei leidnud :D Ausalt ei ole kade ja just sellistest väljamaa mehikestest käin ja vaatan suure kaarega mööda! Tehke õnnelikult oma totakat joogat ja ümisege koos, intelligentne paar :D
A
arvaja  /   10:36, 29. sept 2017
Oleks palju raha siis ka tegeleks mingite meelelahustushullustega.Kahjuks pole ressurse.
Hea näide Urmas Sõõrumaa,kes pool elu rabas tööd,oli realistlik aga kui rikkaks sai siis hakkaski imelike asju enda seest otsima:)
T
to Crystal Ra  /   12:45, 29. sept 2017
Kui sa dzentelmeni kohanud pole, äkki vaataksid peeglisse.
Uskumatu, kui õel ja vaenulik sa eesti meeste suhtes oled, kas oma isa ka niimoodi põlgad ?
Olen ka naine, aga ei mõista neid suure põnevuse ja seikluse otsijaid eestlannasid.
Kõige vastikumad on naised, kes omasid maha teevad ja ennast teab kelleks peavad.
?
???  /   14:01, 29. sept 2017
Ei lugenud küll atiklist kusagilt välja, et Crystal eesti mehi halvustaks.
E
Enamikul...  /   11:09, 29. sept 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
  /   12:50, 29. sept 2017
eesti mehed ongi rumalad ja harimatud.alati kòige lihtsamaid ja kehvemaid töid tegevad.
O
Ongi nii kohe?  /   14:37, 29. sept 2017
Rumalad ja harimatud :D Ma oma harimata abikaasaga just ülikoolis tutvusin ja meie "rumal ja igav" abielu jookseb juba 12dat aastat muide. Avab mulle uksi ja on võimeline tähtpäevaks isegi romantilise väljasõidugi korraldama, lillede kinkimisest rääkimata. Suudad ette kujutada? Eesti mees...:)
N
Naljanumber  /   11:10, 29. sept 2017
Järjekordne lugemine mingist lollikesest :D Ma naeran juba siis, kui neid 40-dates eesti naisi näen, kes omale nimeks mingid Laksmid võtnud- no tule taevas appi! Mingisugust austust ei ole oma päritolu vastu? Vanemad on sulle andnud nime, mille sa lihtsalt jalge alla tallad? ? ? Ja iseendaga abiellumise peale tuleb vaid peast soe inimene, andke kannatust. See peiku tundub kah olevat selline eneseimetleja vennike, kes peagi antud abielust tüdineb! Ootan suure põnevusega uusi uudiseid. Rõõmustada nendega kaasa? Vabandust, aga mille üle? Rõõmustaks kogu südamest, kui kirjutataks rohkem tublidest, teineteist leidnud eestlastest, kes oma maa ja rahvuse üle uhked on ! Need naised, kes eesti mehe on haledaks vennikeseks tembeldanud- tunnen siiralt kaasa. Vaadaku ikka peegilsse, sest kaaslaseks tuleb sulle just selline mees, mida sa ise väärid ja milline ise oled :D Lihtne peegeldius nö.
M
Maamees  /   12:04, 29. sept 2017
Nüüd võib oodata ees abielulahutus? Arvatavasti on naine ennast petnud selle mehega?
M
mnjah, aga  /   13:59, 29. sept 2017
See on vist ainult asjaosaliste isiklik asi?
N
njah  /   16:58, 1. okt 2017
polnud ju kirjas, et oleks iseendast lahutanud- järelikult 2-hekordses abielus siiani
X
xxx  /   12:23, 29. sept 2017
Oh neid sapiseid eestlaste kommentaare :)) Parim toit on ikka teine eestlane - see ei muutu vist iial! Eeestlaste arvates lahutavad vaid naised, kes abielluvad välismaalastega. Vaadates aga kohalikku statistikat... pole sõnu. Mis seal vahet on, millisest rahvusest inimesega teine inimene abiellub. Kui nad on õnnelikud, miks siis mitte! Peaks jääma vallaliseks kui eestlaste seast meest ei leidnud? Ei pea.
Edu ja palju õnnelikke koosaastaid noorpaarile!
Iseendaga abiellumine ja sellest kõigile hõiskamine on aga küll kuulsusejanu kustutamine.
T
to xxx  /   12:37, 29. sept 2017
Miks arvad, et nii hirmsasti otsis eestlaste seast meest ? Võib - olla ei otsinud kedagi.
Ma ka vallaline, 40+ ja ei otsi, ei ole enam vaja meest, noorena teine asi.
K
Keskealine naine  /   12:29, 29. sept 2017
Väga häiriv on see välismaameeste tagaajamine.
Eesti naine võtku ikka omale eesti mees. Eri rahvad, eri kultuurid ei sobigi kokku, üks peab paratamatult oma vaadetest, väärtustest loobuma, loobujaks on muidugi eesti naine.
T
to xxx  /   12:32, 29. sept 2017
Miks eesti mees ei kõlvanud ?
Mida sa provotseerid, eestlaste vihkaja ?
Kah naine, aga ei mõista sinusuguseid naisi, kes oma rahvust halvustavad.
  /   12:54, 29. sept 2017
eesti mees on óllekóht püsti,harimatu,rumal,kòige mustemat tööd tegev ülbe,mats,kuli bemmimees
N
Noo  /   13:10, 29. sept 2017
Oleneb kus ja milliste meestega suhelda.
E
ei ole nõus   /   13:22, 30. sept 2017
On ka teistsuguseid. Täpselt nagu naisigi.
E
ene  /   12:35, 29. sept 2017
eesti jorssidega pole vòimalik mingit juttu ajada-nad ei saa millestki arugi.pole raamatuid lugenud ega miskit
E
eesti  /   13:20, 29. sept 2017
No ja Sinuga ei ole jälle isegi kirjutada midagi, kuna Sa lihtsalt ei oska eesti keeles kirjutada. Kirjavahemärkidest oled midagi kuulnud? Ilmselt nendes raamatutes, mida Sina loed, neid ei ole. :)
M
mees to. ene  /   19:55, 29. sept 2017
Tal riiulis 7 ENE -t ja kamasutra.
M
Maarika  /   12:39, 29. sept 2017
Eesti kuttidel on nii väike,sellepärast nii paaniliselt kardavadki,et tullakse, vòetakse neilt naised üle
T
to ene  /   13:10, 29. sept 2017
Viga ikka sinus, kui ainult selliseid saad.
M
Maaria...  /   14:52, 29. sept 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
  /   15:36, 29. sept 2017
eesti meestel on nii väike,et iga vòòramaalane,kasvòi valgegi,juba hirmutab
J
Juhan  /   19:51, 29. sept 2017
Millest jutt , kas palgast
M
Mida veel  /   12:42, 29. sept 2017
Leidub ikka segaseid tüüpe.
T
to eesti naine  /   13:21, 29. sept 2017
olin teie kommentaariga nõus kuini kohani,kus hakkasite halvustama välismaalasi.Peaksite targa inimesena ju aru saama,et suhe välismaalasega ei tähenda kohe kodumaa reetmist ja eesti meeste halvustamist.Olen kakskümmen aastat abilelus välismaalaega ja või öelda,et väga positiivne ja rikastav kogemus.Olen õppinud selle abielu jooksul seda,et pole olema selliset mõistet nagu halb rahvus,on halb või hea inimene ja see juba rahvusest ei sõltu.
T
to to eesti mees  /   15:13, 29. sept 2017
Artikli kangelanna ju halvustab eesti mehi.
Kuigi ise ka eesti mehest sündinud. Väga inetu ja labane suhtumine.
Ilmselt mõnitab oma lihast isa ka samamoodi, alatu naine.
E
Edu  /   10:16, 21. juuni 2018
Vaatan neid kommentaare ja imestan ikka ja jälle kui kiuslikud ja kadedad võivad inimesed olla. Eestis on.vaja rohkem heatahtlikkust

Loe ka neid lugusid