2
fotot
Jaga:     
Naisteleht

Maie Egipt: «Hea, kui suudame päästa kasvõi ühe inimese elu!»

Meeletu elutahe, optimism, inimlik tugevus kõigi olude kiuste – Eesti vähiliidu tegevjuht Maie Egipt kohtab oma töös iga päev tõelisi kangelasi.

Maie Egipt on kõrgharidusega näitejuht, kes on töötanud 17 aastat Reklaamfilmis ja saates «Reklaamiklubi», tehes telesaateid ja raadioreklaame. Tema abikaasa on kultuslik filmirežissöör ja reklaamfilmide autor Harry Egipt. Naine on olnud suhtekorraldusspetsialist nii liikluskindlustusfondis kui ka Elektriraudtees. Viimased 16 aastat on ta olnud Eesti vähiliidu tegevjuht ja juhatuse esimees ning aidanud tõsta inimeste teadlikkust välditavate vähiriskide kohta.

Tegevus vähiliidus on andnud Maiele kindla veendumuse, et väljapääsmatuid olukordi pole. Kui miski ei lähe nii nagu plaanitud, mõtleb naine alati, et elus tuleb ette ka halvemaid olukordi. Maie on näinud inimesi, kes on kuni oma viimaste eluminutiteni optimistlikud. Just selline elutahe ja julgus on teda inspireerinud ning sel tööl nii kaua hoidnud.

Eesti vähiliit on oluliselt panustanud üle-eestiliste nõustamisteenuste, teraapiate, tugi­isikute koolituste organiseerimisse vähipatsientidele ja nende lähedastele. Maie Egipti idee oli hakata korraldama patsientide seas nüüdseks väga populaarseks kujunenud tervise- ja koolituslaagrit. Sel aastal toimus see juba 12. korda. Laagris esinevad igal aastal lektorid, kes räägivad tervislikust toitumisest, viimastest suundadest vähiravis ning tervist turgutavatest teraapiatest ja eneseabivõtetest. Vähiliidul on oma koduleht, mille kaudu leiab palju kasulikku informatsiooni, ja foorum, kus patsiendid saavad oma rõõme ja muresid jagada.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid