Naisteleht

PILDID: Reet Härmat särab Naistelehe kaanel täiesti alasti! 

Manona Paris, 1. november 2017, 14:32
Foto: Krõõt Tarkmeel
Reedu (41) – nii teda hüütakse – on justkui kõikjal. Ja siis järsku mitte kuskil. «Ma juba tulen,» seletab teiselt poolt soe energiline hääleke, milles kohtuvad Kohviveski ja kuraasikas Punapea. Reedu on trammis. Nii tavaline. Sest keegi teine on samuti üritanud oma tükikest Reedust suuremaks ampsata.

Seda intervjuud pidi olema väga lihtne teha. Juba idee pildistada esimest korda Naistelehe ja Naiste ajaloos kaas, kus põhistaar on oma kõige loomulikumas ilus, meeldis Reedule sekunditega. See puudutab tema jaoks väga olulist teemat: loomkatsete vastu protestimist ja puhast, omaenda kehast tulenevat ilu. Ent need ideed on nii olulised ja lennukad, et lõpliku lihvi saame vestlusele anda alles loetud tunnid enne trükki.

Mind ümbritsevad head inimesed, teen tööd, mida armastan. Nii on võimatu olla kibestunud ja mossis. Mulle meeldib meeldida, meeldib suhelda! See tunne, kui paned inimesed endaga suheldes naeratama ja hästi tundma, on mõnus. Proovin nakatada optimismiga igaüht oma teel, sest pole ju mõtet raisata oma energiat ja aega solvumiste või kadetsemise peale. On nii palju muud siin ilmas teha.

Eks see stiil «Elada nii, nagu homset polekski» ole tulnud kaasa minu Saaremaa sugupuus ilma teinud hispaanlaselt. 1745. aastal laevahukust pääsenud Torrese-nimeline meremees on lisanud järglastesse kena doosi elurõõmu. Emapoolne vanaisa Ruuben Adolf Õnnis oli oma säravate rosinasilmade ja tumepruunide lokkidega üle Riksu küla mees. Abielludes minu vanaemaga, sai ta kaasavaraks poe, kus jagas kõigile võlgu kaupa ning asi lõppes kaupluse kinnipanemise ja arestikambriga. Jagamisrõõmu nautisin ka mina – lapsena kinkisin vahel küla peal asju laiali, soovides teiste heameelt kogeda, aga mul oli tegus vanem õde, kes minuga siis pragas ja kogus asjad jälle kokku.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse
Foto: Krõõt Tarkmeel