Jaga:     
Naisteleht

USKUMATU: väärikas vanapaar müüb pool sajandit vanu töökorras kodumasinaid! (9)

Inglismaalt pärit vanapaar on lõpuks otsustanud müüki panna töökorras kodumasinad, mis on soetatud pea pool sajandit tagasi.

Sydney (83) ja Rachel Saundersit (81) otsustasid kodumasinad müüki panna pärast kodust suurpuhast ning on lausa välja pakkunud, et need võiks vabalt muuseumisse saata. "Et inspireerida teisi generatsioone vastupidavaid masinaid valmistama," ütlevad nad.

Pensionäride sõnul on kõik masinad endiselt töökorras, ent võivad siit-sealt lekkida. Sydney ja Rachel on üksmeelel, et vanasti oli tehnika kestvam ja tugevam ning seetõttu on nende masinad endiselt ka töökorras.

Kas ka sinul on kodus vanu masinaid, mis siiani töötavad? Mis need on? Kuuldavasti olid ka Nõukogudeaegsed masinad siiski varem töökindlad. Millistest on sul hää mälestus?

Vaata videot:

8 kommentaari

  /   16:48, 20. nov 2017
Tehniliselt korras võivad olla aga on olemas ka moraalne vananemine. Teatud aja takka ostetakse ikkagi uuem mudel kuigi vana toimib.
T
Tänapäeva   /   08:12, 21. nov 2017
aastal 2017 mudeli külmkapp on täielik naljanumber. Aurusti on külmiku seina sees, see tähendab et remontida pole võimalik. Ostad uue mõne aasta pärast. Sellist saasta mina küll omale koju ei taha. Suvilas siiani esivanemate ostetud puitkestas 1956 aasta ZIL külmik ja töötab originaalkompressoriga siiani. Vahetanud olen ainult termostaadi. Tänapäeva külmik on selle kõrval "moraalne ebard", mitte külmik.
T
tohmu  /   17:11, 20. nov 2017
"on kõik masinad endiselt töökorras, ent võivad siit-sealt lekkida"
Samahästi on kõhugripis inimene ka töökorras, lihtsalt lekib siit-sealt.
K
Kunagi ostsin  /   17:17, 20. nov 2017
vana maja ja seal oli ka vana nõukaaegne elektriline muruniiduk, ei tea kas ise tehtud või müüdi kunagi niisuguseid, aga mina niitsin sellega probleemivabalt muru veel 17 aastat, lahjuks ükskord võtsin tera teritamiseks maha valest kohast ja pärast ei kippunud enam kaua küljes püsima. Kuna see töötas hästi vaikselt, ostsin siis kaasaegse AL-KO firma elektrilise muruniiduki. Ükskord sattus tera vastu väikest kivi ja olidki alt tihvtid katki, kuna need plastist, samuti plastist mutter, mida lahti keerata ei andnud. Viisin parandusse, kuu aja pärast sain kätte ja ei jõudnud ühte korda ka lõpuni niita, kui jälle väike kivi lõhkus selle ära, nüüd oli pragu sees ka poldil, kuna see oli õhem, kui endine. Kuna nüüd sain poldi lahti, siis remontisin ise ära, plasti asemele panin metallist väikesed poldid, eks näis, kaua vastu peavad, kui jälle katki, siis tuleb kogu kupatus utiili saata. Nagu näete, tehakse tänapäeval rämpsu.
U
Uskumatu  /   17:19, 20. nov 2017
Kuidas vōisid vanad inimesed selle asjaga hakata tegelema
K
Kh  /   17:24, 20. nov 2017
Meil on töökorras nõukaaegne kohviveski, mikser, föön, lokitangid, röster, ilmselt veel niimõndagi. :)
V
Vahvel  /   17:44, 20. nov 2017
Mul on nõuka-aegne vahvliküpsetaja ja elektritrell.
N
naine  /   17:52, 20. nov 2017
Uskumatu pealkiri! Kas nad müüvad pool sajandit s.o siis juba 50 aastat kodumasinaid või müüvad siiski poole sajandi vanuseid asju?
U
Uunu  /   22:54, 20. nov 2017
Kapitalist teebki lagunevaid asju, sest siis tuleb ju pappi. Kui mõni asi püsib kaua, siis tüüp ei saa ju raha. Lihtne ja logish