2
fotot
Jaga:     
Naisteleht

Anni Arro: "Maksudega käib hetkel meeletu lahmimine." (3)

Tulevast aastast kehtima hakkavad maksumuudatused on tekitanud palju vastakaid arvamusi. Muudatuste autorid rõhutavad, et tegemist saab olema õiglasema maksustamisega, vastased juhivad tähelepanu tulumaksureformi puudustele ja aktsiisitulude vähenemisele, mistõttu peab maksukoormust edaspidi veelgi suurendama. Millist seisukohta jagad sina?

Anni Arro, ärinaine: "Praegu käib meeletu lahmimine."

Pidevad muudatused tekitavad palju ebakindlust. Teeb murelikuks, et maksustamine muutub aina keerulisemaks. Viimased muudatused on andnud ettevõtjatele palju lisatööd. Nii hull meie maksusüsteem ei ole nagu Soomes, aga liigume sinnapoole suurte sammudega. Uus ettevõtlustulu maksustamise kord on samuti väga keeruline. Küll võiks edasi arendada käibemaksu kogumise süsteemi: kauba või teenuse eest tasumisel võtab riik käibemaksuraha automaatselt ja see ei satu üldse müüja kätte.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

3 kommentaari

S
Siku  /   14:14, 24. nov 2017
Kust see riik käibemaksuraha automaatselt võtab? Iga kassa kõrval seisab maksuametnik ja ostu eest tasume maksuametnikule, kes siis käibemaksu riigile võtab ja kauba eest raha müüjale annab! No on maksuekspert! Võiks jääda makaronide keetmise juurde. See paistab tal paremini välja tulevat.
M
Minu  /   16:15, 25. nov 2017
arvates lahmivad just valitsuse vastased (reforn, EKRE) ja need, kes ei üritagi uuest maksusüsteemist aru saada. See ei ole nii keeruline! Kas nn makaronikeetja on reformist või saanud neilt korralduse "arvamust" avaldada, et teemat pidevalt üleval hoida?
O
oioi  /   00:33, 26. nov 2017
Kes tuntud nägudest järgmisena ilmse tellimusloo lõhnaga lookese maksude teemal üllitab? Nii läbinähtav "protsess" on opositsiooni poolt käima lükatud.