Jaga:     
Suhted ja seks

Kas paariteraapia suudab kiivakiskunud suhte päästa? (11)

„Mul on tunne, et ma olen mingid sõnad eesti keeles ära unustanud, ei oska enam oma elukaaslasega üldse rääkida,“ kurdab Mairi (40), kelle kooselus tekkisid probleemid peale mehe kõrvalsuhte avalikuks tulekut. „Ütlesin mehele, et nii jätkates ärkame me ühel hommikul üles teineteist kogu südamest vihates ja seda ennetades tahan minna nõustaja juurde.“ 

Elukaaslase mitu kuud väldanud kõrvalehüpe töökaaslasega oli Mairi jaoks tõeline šokk. „Tegin suure skandaali, võtsin lapsed ja lahkusin kodust. Mees käis vanematekodus mitu korda palumas, et tuleksin tagasi, ja kinnitas, et on suhted armukesega lõpetanud. Olemegi nüüd mõned kuud jälle ühises kodus elanud, kuid miski pole enam endine,“ kurdab naine.

„Juhtub mees hiljemaks tööle jääma, käin nagu hull mööda tube. Ja meie tunnetes pole seda siirust ja teineteisega jagamist. Kõige hullem, et ma olen hakanud ka seksima nagu mingi macho – hetkepingetest lahti, ja rõdule suitsetama. Endist lähedust, seksijärgset teineteise hoidmist ja hellitamist enam ei ole.“

albkür nli nji,ieatsvä vodaneamMb jieape oi e ok hjdaii egs gs.£ aettnõeeeule ttna dteanaläl.enhme keo,h eu d,avnlM v snmMAuavulpsghglau lo oih ng ksmtõsljrkl,shlu öat k a .aienaorv gpeimu/ aai asmoidkmrpoleta u ,avnida n õae tiKmlar beeomekea.aie eiti r sa “oeesn as, siop i t dva d uidelaunalahe lud bkiieda ae. vamuaTse i Msov„i$i

tivuI lpldesaFls n eko our eõonhsaieniisülhtu?s?ie taskile st e sgaapuamtrrtiroeogeõi dt hg/Pü-aeotoPlkutPinaes momr£a oeat uaihiörakse mdempelkeh e uttatp alea-hö,üekkl uatKa its auddnmimoeoh õea?sk,tEthsK b siia skok.uoptsE idaoöu i spPludäspia tplpo pp ksg harmii dprJath t RtnöTaauneessieato uüi vahukb orkoR issmtEitildr$E

9 kommentaari

I
inimkonn...  /   04:56, 9. dets 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
K
Kui   /   14:44, 9. dets 2017
see piibel oleks ka kogu aeg neil kaelas või silmade ees, siis moraalitu mees lükkab igal juhul küüned taha kuhu iganes. Pärast anuma, et rohkem ei tee.
K
Kai  /   09:25, 9. dets 2017
Päästab. Ehk mõneks ajaks. Naine ei tohiks ühe mehe pärast vaimset ega füüsilist tervist rikkuda. Miks üks peab suhte pärast hullult rabelema ja teine elab omas mullis? Üks korralik kodusõda tuleks ette võtta ja asjad selgeks rääkida.
J
jama  /   11:11, 9. dets 2017
jälle 1 lääne nänn
M
mees  /   13:49, 9. dets 2017
ei
.
...  /   20:23, 9. dets 2017
Mis paariteraapia? Lisakulu ainult rahakotile, teeb veel närvilisemaks ja kasu pole kopika eestki.
Kooselu (abielu) on mõistlik ikkagi ainult siis, kui inimesed armastavad üksteist. Mõlemad! Selline suhe, kus üks pool on teisesse armunud/armastab, kuid teine pool mitte, kukub läbi varem või hiljem. Hiljem on see lihtsalt tohutult valusam löök, kuna elu on elatud ja aega tagasi ei keera. Raisatud elu, sest sa ei ole sellises suhtes õnnelik. Kas mitte kõige tähtsam ei oleks olla armastatud ja ise armastada?
Esita endale küsimus, mõtle väga hoolikalt see läbi ja vasta endale täie kindlusega: kas sa oled täiesti veendunud, et sa armastad, igatsed ja hoolid oma kaaslasest nii palju, et sa annetaksid talle oma neeru, kui see päästaks tema elu? Kas ta on väärt sellist hinnalist kingitust sinu poolt?
Mina näiteks olen ühesse naisesse armunud juba aastaid ja ma kingiks talle kõhklematult oma neeru, sest pigem elada ühe neeruga kui ilma temata. Ainult mõte sellest, et ma ta kaotan, tema naeratuse, tema kallistused, suudlused - see ajab hulluks.. Ammugi ei suudaks ma teda teise inimesega petta, see oleks täiesti välistatud.
Ja see ongi vastus - kas te elate koos armastusest või lihtsalt rutiinist. Rutiinne kooselu lõpeb varem või hiljem ja kahetsus kaotatud aja üle on ränkraske koorem. Ja kui te elategi elu lõpuni rutiinist koos, siis tõeline õnn jääb kogemata - olla armastatud ja ise armastada!
P
Pöhh  /   00:33, 10. dets 2017
Ninatark,Aga naelapea pihta
A
Armastus  /   02:08, 11. dets 2017
Defineeri mis on armastus, kui ühelt maalt saab karikas täis, ja kui sa ikka endale seda õiget leidnud ei ole siis lõpuks lööd käega ja siis on juba täiesti suva mis saab. 42selt enam ei viitsi kodu mängida: Et hakkame jälle uuele ringile minema v? Et hakkame deitima või koos elama? No way...ei viitsi oma elu meeste peale raisata. Neist pole ju kasu. Mis selle mehega ikka peale hakata. Vaba elu on kordades parem, oma vaba aeg, ei mingit muret, kellelegi ei pea ütlema mis sa teed v kuhu lähed. Vabadus on maailma kõige parem tunne. Nautigem vabadust, ärge jookske suhtesse.
K
Koll  /   05:59, 10. dets 2017
Õnneks on kalu meres mitmeid ja erinevaid,tuleb ainult see õige konksu otsa tõmmata,aga vana putru soendada on õõvastav kogemus :)
N
naine siit  /   11:09, 10. dets 2017
Kui paar on lihtsalt üksteisest tüdinema hakanud, siis sobib minna perepsühholoogi juurde arutama aga kui ühel osapooltest on juba uus armastus tekkinud ja isegi uus suhe, siis pole enam mõtet. See oleks täiesti tarbetu ja mõttetu.
E
EI AITA  /   02:01, 11. dets 2017
Mis teraapia? Kui suhe enam ei tööta siis on lahkuminek. Ja kui mees paneb kõrvalt siis närvide hoidmiseks ja koduste stseenide eiramiseks pole mõtet kakelda. Kui mees on liuts siis liutsiks ta jääb ja pole vaja endale seda liutsikest tagasi võtta. Naised hoidke oma närve kuniks teil need veel on. Meest pole mõtet muuta. Kui tema tahab vaba elu elada siis las minna. Nagu ütles hr Kiir!
6
69  /   12:51, 11. dets 2017
Lase mehel natuke kõrvalt võtta ja ta on jälle Sinu oma. Näiteks lase tal Soome tööle minna ja sinna armuke kaasa võtta, lisaks tuleb ta suure rahasummaga ikka oma frigiidse naise juurde, kuhu mujale olekski.

Loe ka neid lugusid