Reisimine

Nõukogude turist välismaal: nuhid jälgisid iga sammu ja välismaalastega suhtlemine oli keelatud (10)

Ele Kalda, 6. jaanuar 2018, 00:01
INGLISMAA, 1981. AASTA VEEBRUAR: Üleliidulise turismifirma Sputnik egiidi all Eesti Üliõpilaste Ehitusmaleva liikmete preemiareis Suurbritanniasse. Oldi Hullis Avoni lähedal, muu hulgas vaadati tol ajal maailma pikima (2,2 km) rippsilla Humber Bridge ehitust, käidi Londonis vahakujude muuseumis, Andrew Lloyd Webberi muusikali „Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat“ vaatamas ja laulja Toyah Willcoxi kontserdil. Pildil osa grupist Hullis enne pubisse minekut.Foto: Erakogu
„Nõukogude inimesed ei unistanud mitte kommunismist, vaid ikka sellest, kuidas välismaale saaks,“ ütleb ettevõtja ja reisikirjanik Tiit Pruuli. Enamikule jäigi see vaid unistuseks, sest kaugeltki kõigile ei pakutud võimalust välismaale minna.

„1985. aastal sai Nõukogude Liidust väljaspool käia 4,5 miljonit Nõukogude inimest. Kui arvestada, et rahvaarv oli siis üle 200 miljoni, on see napp paar protsenti, kes üldse välja pääses,“ tõdeb Pruuli. Ega see neilgi ludinal läinud. „Esiteks vaadati sinu ja su sugulaste ideoloogiline minevik läbi, siis tulid mängu muud asjad,“ ütleb Pruuli.

Edasi lugemiseks vajuta:

Samal teemal

26. jaanuar 2018, 00:01
Elmo Nüganen ja Märt Meos viivad Eesti teatri ja filmi Siberi kõige põhjapoolsemasse linna
23. jaanuar 2018, 12:54
Täna „Radaris“: Pärnu abilinnapea trikitas endale ja sõpradele PRIAlt üle miljoni euro

10 KOMMENTAARI

ü
üht 7. jaanuar 2018, 15:19
head instruktaažil antud nõuannet enne välismaareisi kasutan siiani - kui antakse tänaval mingi paber kätte, siis võtke viisakalt vastu ja visake hiljem märkamatult minema.
a
Arvamus 7. jaanuar 2018, 11:10
Nn.grupijuhid ei ole kuhigile kadunud ,nende nimed salastati 75 aastaks . Nüüd istuvad nemad ja nende järeltulijad soojadel kohtadel ning naudivad riigi ja Brüsseli poolt pakutavaid hüvesid. KGB pidavat olema kuritegelik organisatsioon , aga "sõbrad" laiutavad täiel rinnal.
Loe kõiki (10)