2
fotot
Jaga:     
Suhted ja seks

„Mida sa näägutad kogu aeg!“ – „Aga ma ju ei saa teisiti!“ (61)

„Kui ma ütlen mehele juba kümnendat korda, et ärgu visaku oma riideid kuhu juhtub, pahandab mees, et mida ma kogu aeg näägutan. Aga kui ta kohe mu esimese palve peale, või veel parem, ilma ütlematagi oma särgid ja püksid korralikult kappi või kas või tooli peale paneks, poleks mul ju vaja talle seda ikka ja jälle meelde tuletada!“ räägib Merle (28), kes ei mõista, kuidas kaasa tema heade kavatsuste taga ainult näägutamist näeb.

Noor naine ei tea, kuidas oleks võimalik tänitamata selgeks teha, et ta pole mehele emme ega kodumasin. Merle elukaaslane märgib, et ta teab seda ütlematagi. „Ah et miks ma ilma ütlemata oma riideid riiulisse ei pane. Sellepärast, et mulle meeldib nii, nagu on. Kui tahaksin hoida oma asju piinlikus korras, siis ma ju ka teeksin seda. Aga minu jaoks ei ole see nii oluline,“ põhjendab ta. „Eks ma võiksin ju vahel rohkem pingutada, et naisele heameelt teha, aga näägutamine tekitab ainult vastikust. Kallistus või musi oleks palju parem stiimul.“

Kaua võib?

Piret (33) on samasuguses kimbatuses kui Merle. „Ma tean, et näägutamine on nõme. Ja ma ei taha üldse mingi näägutaja olla, aga mida ma siis peaksin tegema, kui mees ei tee minu esimese ütlemise peale kuulmagi!“ kurdab ta. „Pole üldse hea tunne, kui pean isegi mõnd pisiasja kolm, neli või viis korda meelde tuletama. Aga kui oleksin vait, siis oleks täielik kaos. Kas siis tõesti oleks ainus lahendus tema eest kõik ise ära teha? Siis ta ju harjukski sellega ära ja elaks ikka väga mugavalt.“

(Vida Press)

eeuijphu,ej,u sdjepd n„kda:Mmksra e a a dn .üsbahotsuitdhteateueeeis ejba.tg a s te$ n oõoouk eekk“eaus eeöieüKst,k vak£ls ie fodrvag uln ivkeml.ueplae äieln r sal t jginespau tliP/m,õvornama at t le iräiultuüeeiet nnhten le

ü võtteli£ed bia mägt.,i/i$iaapleõtt spi ee,g tsöebkätal i,teeisjsggdmhjülatkiimsilitoloer bjä m äüd e,tlsuleidneõ , d üdüer pllrnjgljt m kdestugielsõabtrnlaem ,äiiignsus eänkiis n uahNi sida n ien.m keans unkts l uels r aaijmsesrolee ae sute äetoi tame,i pshõaei!stijv .t lou ithKai„eeki eeitiauTatsuk, kVnKrud.eeaöt st asäikede aiätkoela te etäkgmäkitp p t“kua a ento gtiö akt eeakihiähainl tai s saoamdpaki

19 kommentaari

L
la perra vida  /   07:11, 6. jaan 2018
jälle näägutavad tissid ,ma saan aru,tissid ikka ja alati näägutavad
  /   22:09, 6. jaan 2018
ikka jah, iga võimukas piimariiul annab memmekale pojale tohlaka. Kui vaid riiul huvitab ja emahool, siis tohlakas on vältimatu. Võiksid ju inimese kõrvale vaadata, aga sind huvitab vaid riiul. Kui piima ei saa, tuleb tissitusk peale pisikesel.
  /   23:18, 6. jaan 2018
tissid näägutavad või? Taevas hoia, sul deliirium vist!
K
Kelle raha eest  /   07:16, 6. jaan 2018
see elu enamasti käib, mees peab arved maksma, toidu ostma ja siis veel lapiga mööda korterit ringi ka tuuseldama?
L
lõuga  /   08:52, 6. jaan 2018
ja uksetaha näägutaja...võisiis nurka hernestele.
I
irw  /   09:27, 6. jaan 2018
Mehed ja maksavad arveid ja ostavad toitu? Õige mehe raha kulub ju ikka hobidele ja naine maksab oma tillukesest palgast kõik mis reaalseks eluks vaja.
R
risti vastupidi  /   18:28, 6. jaan 2018
mina kulutan ka sünnipäevaks kingitud raha ehitusmaterjali ostmise peale, millega saab kodu mugavamaks ehitada, naine aga oma järjest uute hilpude peale, mis ei mahu juba mitmesse kappi ära, ta ju naine, nagu ise ütleb.
  /   19:57, 6. jaan 2018
sinul nii teistel teisiti. Ma muidugi aru ei saa, miks naine oma raha eest riideid osta ei tohi, aga see selleks. Põhiline see, et ei saa võtta kogu ilma elu sinu isikliku tragöödia põhjal. Seda enam, et tragöödia tegelikult puudub. Oled lihtsalt üks väiklane ihnuskott, tahad võrdsust rahas, aga töös tahaks naiselt rohkem.
E
eks ole  /   10:25, 8. jaan 2018
Just-just, miks naine oma raha eest riideid osta ei tohi. Naised ongi nagu lapsed, kelle meelest on loomulik, et mees peab kogu majapidamist ülal, naise raha on aga tema isiklike lõbude jaoks.
M
mis raha?  /   20:44, 6. jaan 2018
Siin inisete, et iga naine peab murust madalam olema kuna mees teenib, AGA muu teema all, kus naine võtab mehe, kes päriselt teenib, siis on naine neetud kullakaevur...
Hädapätakad on tänapäeva mehed, pole ime, et järjest üksikusk jäävad ja vinguvad, küll pole nendel piisavalt raha, või on nad LIIGA HEAD (nii nunnu), et naisele saada.
Mannad ja memmekad, ma ei või.
Teenid raha, mis raha on, jaksad palgata koduabilise, mitte ei sunni töölkäivat naist! Kui aga sunnid, siis talu ettekirjutusi ja virinat!
R
reku  /   08:54, 6. jaan 2018
Nii ongi. Naine tänitab, et mees viskab sokid, sinna, kuhu talle ei meeldi. Kui aga peegliesine, või vannituba on igasugu pudeleid, purke ja muud jama täis, et ei mahu enam ükski mehe üks deodorant, siis ei tohi sõnagi öelda.
P
Pe.de või?  /   10:01, 6. jaan 2018
Mees deodoranti ei kasuta muide. Aga kas su küünelakipudel mahuks veel?
R
reku  /   10:47, 6. jaan 2018
Mõni mees tõepoolest ei kasuta. Mööda läheb, hoia nina kinni.
  /   15:46, 6. jaan 2018
Pane lisariiul naise potsikutele.
K
kohi kaarel  /   09:32, 6. jaan 2018
naeste lora ei ole mehe sõna ja naene peab toitma mehe ja kuus last .
H
hmm  /   10:04, 6. jaan 2018
mul naist pole ja keegi ei nääguta, hea rahulik elada.
M
Marko   /   10:09, 6. jaan 2018
Mul ka pole...ning elu nagu lill.Soovitan teistelegi....
H
HeH  /   10:33, 6. jaan 2018
Esiteks saab igat asja ütelda mitut moodi - kas irooniliselt ja tänitades või siis normaalselt. Tänitamise ja näägutamise peale ei tahagi keegi midagi teha, olgu ta mees, naine, laps...
Teiseks - kas naine sell epeale mõtleb, ehk on ka tema enda juures asju, mis tema meest häirivad !? Kui mees nende asjadega samamoodi näägutaks, kuidas see tunduks ?
Ja kas naine seda märkab, kui mees mida teeb ? Ei, ei ole see, et peab taevani kiitma" (ja seda ka läbi solvava iroonia - näe, keegi sai oma sokid ise ära pandud....), vaid se,e et kui märgatakse ainult halba, aga "hea" on iseenesestmõistetav, siis see nüristab lõpuks.
H
HeH  /   10:34, 6. jaan 2018
Mõni ajakirjanik võiks teha "uuriva artikli" teemal, mida mehed naistele ütlemata jätavad ja kuidas see näägutamine tegelikult mõjub.
Toon näite enda elust.
Naisel oli kombeks asju ütelda teravalt ja sarkastiliselt. Olgu see siis toolile unustatud sokk või midagi muud. Ei, ma ei ole mingi lohakas või "räpakoll", aga ma ei ole ka ideaalne.
Alkoholi ma ei tarbi, õlu on ainus ja sellegi osas olen väga valiv. Tarbimise all ei pea silmas seda, et jood ennast "peast soojaks", aga paar õlut ikka päva jooksul.
Piisas (täiesti suvalisel ajal) sellest, et teen õlle lahti (kasvõi peale õues puudelõhkumist), kui juba tuli - noh, ühtegi päeva ei saa ilma selleta elada või !? (või midagi sarnast). Küll oli häda, et joon liiga vara, siis jälle häda, et võtan õlle õhtul, telekat vaadates, sest siis on voodis ka "lõhn juures". Lõpukjs jõin ainult alkoholivaba õlut, aga seegi ei "päästnud", sest "õlle lõhn on ikka".
M
Mees 52  /   14:25, 6. jaan 2018
Enda kohta ma ei saa öelda et ma alkoholi ei tarbi! Tarbin umbes 4 purki siidrit või õlut aastas. Ja saan sellest naisest aru ja ei saa ka. Ehk mina enda jaoks välistan igasuguse vabatahtliku (töövälise) suhtluse selliste "1 - 2 õlut päevas ikka" meestega. Õnneks on maailmas piisavalt mehi kelle arvates ei ole õige mehe tunnus käe külge kasvanud õllepurk!
K
kas  /   17:32, 6. jaan 2018
...alkoholi ma ei tarbi,õlu on ainus...
kas õlu polegi alkohoolne jook, kui iga päev läheb paar pudelit,siis oledki ju alkohoolik.Pole ime, et see naisele ei meeldi
R
reality check  /   09:22, 8. jaan 2018
1 suur õlu = pokaal veini = väike drink (viski, viin)
See on suur eksiarvamus, et õlut juues tegelikult justkui ei joodagi alkoholi. Ei viitsi arve otsida kuid paar pudelit õlut võrdub kena koguse viinaga. Kusjuures viin on puhtam.
*
****  /   22:58, 8. jaan 2018
Hahaha. On ikka päris suur vahe, kui inimene on paar õlut ära joonud, siis ei ole see jutt ja olemine sama, mis kainel inimesel.
H
HeH  /   10:34, 6. jaan 2018
Neid näägutamisi ol muidki - põhjust leiab ju alati.
Aga seda, et mina ärkasin igal hommikul kell kuus (tund aega enne teisi), et oleks kohv valmis, lastel ärgates soe toit ootamas. See, et mina viisin igal hommikul lapsed kooli ja lasteaeda, tõin nad peale tööd koju, olin kuni naise saabumisega lastega üksi kodus, tegin neile õhtusöögi, üritasin selle kõrvalt ka omi asju teha ja veidi koristada ning "oh õudust" puhata... See, et kui naine oli nädalavahetusel "tööst väsinud" ja tahtis magada, pidin mina, vaatamata sellele, kas ma olin haige, väsinud või oleks tahntud midagi oma vajalikke asju teha hiirvaikselt lastega teises toas toimetama, magamistoa uks pandi kinni ja iga väiksema "piiksu" peale käratati - olge vaiksemalt, ma tahan magada !
See, et ma kogu selle asja juures suutsin meie maja muru niidetuna hoida, toa köetuna ja sooja, puud lõhutud ja ostetud, majas kõik vajalik remont tehtud, kompost välja viidud, igal nädalavahetusel saun köetud ja vesi sauna tassitud, et tema sagedaste "lähetuste" ajal olid lapsed hoitud, pesstud, hoolitsetud....
Ja oh imet - isegi omad asjad sain tehtud. Läbi häda, aga sain.
Seda ei märgatud terve selle aja jooksul kordagi...
N
no jah  /   22:47, 6. jaan 2018
aga sa ei käinud ju tööl, nagu iga naine. Sa ei kandnud last, ega sünnitanud, nagu iga naine...aga paned naisele pahaks käitumise, mida iga naine "saba liputades" meeste puhul taluma ja lausa ülirüümustama peab.
AGA...vähemasti saad natukenegI aru, kuidas naiste panust ei märka mees, teeb aina salvavaid märkusi ja etteheiteid (mida millegipärast näägutusteks ei nimetata) täiesti põhjendamatult.
Seepärast ongi igati põhjendatud, et kodused tööd oleks jaotatud. Siis ei teki situatsiooni, et ühel rutiin ja igavus, aga teine on end rihmaks tõmmanud ja sel teisel kohe moraalne õigus ringi.l.i.t.u.t.a.d.a, et keppi ei saa ja surmavalt igav on, siis lahutus ja naised pahad kättemaksuhimulised, ei leppinud mehe lustiotsingutega.
H
HeH  /   10:35, 6. jaan 2018
Ei, see ei ole hala. Mul oli piisavalt eneseaustust selline naine lõpuks maha jätta, sest andke andeks - ka mees tahab olla õnnelik, tunda ennast mehena, olla armastatud...
Ja ei ole mina ainus selline mees. Eks mehed ise teavad väga hästi, mida nad omavahel räägivad oma pereelust. Naised sageli ootavad mingit "ideaalset printsi valgel hobusel", kuid unustavad seejuures, et nad ei ole ka ise inglid. Kui mehed hakkaksid naiste "tegemata jätmiste" või "häirivate asjade" puhul samamoodi näägutama.Aga äkki peakski ? Mees peab naisest hoolima. Nõus, aga naine mehest ka. Keegi pole ideaalne.
T
to HeH  /   12:19, 6. jaan 2018
Minu praegune mees on sinusugune. Uskumatult töökas ja toimekas, ja mis kõige olulisem tema juures, ta oskab hinnata minu tegemisi, sest teab omast kogemustest kuipalju mingi asi aega võtab. Ja ma tõesti arvan, et pean olema tema eest tänulik tema eksnaisele, kes nägi vaeva ainult ilusolemisega ja reisimisega. Las jäävad need, kes meid hinnata ei mõista, rahus edasi oma õnne otsima.
E
elage lihtsalt  /   10:41, 6. jaan 2018
endal ka kergem.
Kui ei saa kokkuleppele (kuidas riided) või midagi muud peab toimima, siis arutage üle: miks te tahate koos elada ja mis te teineteise juures armastate. Kui te ei armasta, siis miks te üldse koos olete? Lapsi ei pea sellepärast "piinama", nad näevad-tajuvad seda kõike pealt ja suure tundlikkuse tõttu piinlevad ja tajuvad justkui nemad oleks kõiges selles süüdi. Lastel ükskõik, kuhu keegi riided viskas kuid vanemate vaheline tüli on nende tervisele ja (vahel) ka tuleviku toimetulekule, ellujäämisele raskendav. Kui nad ei suuda seda lapsepõlves, enda peale võetud, koormast vabaneda (andestada).
A
Ants  /   10:46, 6. jaan 2018
Hehe kas te siis tõesti ei tea seda ütelust, et kui naine ei saa öösel karjuda siis ta teeb seda päeval:) Kõik saab alguse seksist, kui see ikka niru siis on ka kogu igapäeva elu niru. Hea korralik kvaliteetne seks muudab naist väga mõnusaks, soojaks, arusaajaks lausa parimaks kingituseks mehele kes tall üldse olla saab. Aga paraku ei osata seksida ja sinna selle asja taha kõik jääbki.
K
kuidas siis peab  /   11:07, 6. jaan 2018
pepulaksu ohtralt?
K
Kahjuks  /   11:26, 6. jaan 2018
alates 45 -st on nad juba tavaliselt üksi, eriti kui negatiivne iseloom+ kliimaks
M
Mädanik  /   12:16, 6. jaan 2018
Vanaks jääval mehele on torkamine enne surma veel suurim ootus kui veel jõukaks.
L
Liisu  /   17:24, 6. jaan 2018
Seks, seks, seks. Kui mees on meeldiv ja tore ning läbisaamine temaga hea, siis on seks ka ok. Aga seks ei lahenda küll päevaseid probleeme. Kes ikka tahaks seksida mehega, kes on nagu põrsas.
A
Antsule  /   20:52, 6. jaan 2018
seks ees ja seks taha, aga argipäev on argipäev oma reeglitega
Ü
üks naine  /   17:48, 7. jaan 2018
tegelt on Antsul tuline õigus. Kui on hea intiimne seks, kus kas üheks saavad, siis üks sokiniru põrandal tuju ei riku. Ilus ja mõnus seks vallandab õnnehormoone, siis on ka argimured kukepea. Lihtsalt vennalaadsega koos elada on ilmselt südamlik, aga naine tahab end ka naisena tunda, lihtsalt õe-sõbra või emana, jääb väheseks.
Kes ei tunne puudust naiseks olemisest, ei tea lihtsalt et see võimalik on. Osad arvavadki, et supikeetmisest naise õnneks täiesti piisab.
.
.........  /   23:08, 8. jaan 2018
Täpselt nii ongi. Kui on head orgasmid, siis mingi sokk küll hinge täis ajada ei suuda.
T
to ants  /   11:55, 6. jaan 2018
Vahet ei ole kui osav sa voodis oled ja mis sooritusi teed.Ainult seks ei tähenda naisele mitte midagi.Naisele on vaja meest, kellega on hingeline klapp,keemia,turvatunne... ja siis ongi kõik õige.Ei loe suurus ega mingid muud parameetrid...
J
jah  /   18:40, 6. jaan 2018
aga naised ja mehed on liiga erinevad, et seda hingelist lähedust saada, oleksid mõlemad kesksoost, siis ehk :). Tuleb lihtsalt arvestada sellega, et ollakse erinevad ja teisest lugu pidada.
H
hee  /   12:16, 6. jaan 2018
Ärge kartne näägutavat naist, vaid naist, kes on muutunud ignorantseks - kuni ta veel "näägutab", siis hoolib. Nii mehed kui ka naised võiksid mõlemad püüda ka sõnumi sisse näha, mitte automaatselt reageerida küüntega. Minu meelest ei ole sugugi raske vahet teha pahatahtlikel ja neutraalsetel või koguni põhjendatud märkustel.
N
Nojah  /   12:22, 6. jaan 2018
Kui naisena midagi üle ühe korra öelda, siis see on kohe näägutamine. Kui teile ei meeldi, et naine on korraarmastaja jne, siis teil on ju võimalus leida enda kõrvale samasugune põrsas nagu te ise. Mis see probleem on? Kui ei sobi inimesega, siis liigu edasi. Või kui tahate selle inimesega koos olla, siis pane kõrva taha, mida tal öelda on.
S
Siin on võti  /   12:40, 6. jaan 2018
Naised teevad suure vea kui näägutavad mehe kallal. Tihtipeale kipub suhe minema selliseks et naispool hakkab meest emmetama. Lõpetage see ära, naine on naine ja mees on mees. Kui mees ei liiguta ühekordse ütlemise peale sõrmegi siis jätke see asi sinnapaika, las ta teeb mis tahab, ühelt maalt hakkab ta ise aru saama et naine ei ole see kes kõik ette taha ära teeb, mis ajast naine peab meest ümmardama? Ärge tehke meeste eest asju ära, ärge mängige emmet, olge naine ja laske mehel mees olla. No ei pese pesu ära, ei pese nõusid jne, no ärgu pesku, ise teab, temal tekib kaos mitte naisel. Vot sedasi suguõed kallid.
  /   15:42, 6. jaan 2018
Fakt on see, et kõik ei hakkagi aru saama. Öeldakse veel, et tema ongi selline ja ei kavatsegi ennast muuta. Selline suhtumine teeb igasugused kokkulepped võimatuks ja samuti koos elamise.
V
Vanamees  /   20:21, 6. jaan 2018
Kuidas nende peavaludega on ? Kas enne abielu või lapsi ka oli ?!
V
valiku vabadus. /  /   20:51, 6. jaan 2018
kas mitte enne kooselu seda peaks arutama
  /   23:10, 6. jaan 2018
Mis peavaludest sa räägid? Peavalu vastu võetakse valuvaigistit.
N
nii et  /   18:44, 6. jaan 2018
kõike hakatakse tegema vaid enda osa, pesed vaid enda nõud, mees pesku enda, sama riietega, toaga jne? Kuhu see peaks välja viima?
E
ei mingit võtit siin,  /   22:04, 6. jaan 2018
see on lihtsalt sõda, mida pakud, see ei muuda ühte mömmi meheks. Kuigi võti vabadusse on see küll, ei emmeta ei hoolitse, oled ise tubli, siis tegelt pole meest vajagi. Palju neid mehi ikka on? Iga memmeka või alamast soost kolli pärast tõesti tõmmelda ei tasu.
N
no  /   13:57, 6. jaan 2018
need naised, kes öösel karjuvad, päeval ei karju...
  /   20:50, 6. jaan 2018
näägutavad küll
N
naer  /   10:21, 7. jaan 2018
Karjuvad päeval ka , aga mujal .
N
Naine  /   15:06, 6. jaan 2018
Naised ise te kõiges olete süüdi kuidas mehega olete alustanud ning kasvatate lapsi. Häbi.
  /   15:38, 6. jaan 2018
Süüdi on naised ainult selles, et selliseid mehi üldse taluvad.
  /   20:49, 6. jaan 2018
ja kui veel võtta arvesse, et neid ju samuti on naised kasvatanud ...
  /   21:59, 6. jaan 2018
arvesse tuleb võtta, et mehed ka kasvatanud, või siis mitte kasvatanud. Ühe viletsa inimese kujunemises on süüdi nii isa, kui ema. Kasvatamisest kõrvalehiilimine pole vabandus, vaid surmapatt.
M
maali  /   08:30, 7. jaan 2018
kas sa geeneetikast oled midagi kuulnud
M
moodsad ajad  /   23:39, 8. jaan 2018
nüüd kasvatavad ikka kaks isa ja kaks ema või ema 1 ja 2.
R
raudmees   /   15:30, 6. jaan 2018
Tõsi mis tõsi et ega naisevõtt pole naljaasi Enne ikka uuri ja puuri asja Olen oma prouaga varsti 50 aastat koos On olnud paremaid ja halvemaid aegu aga kannatlikkus viib edasi Tühiasjad tuleb läbi kõrvaaukude lasta Naine peab ikka vahest laulu kõõrutama ja naeru lagistama Lilli ootab iga naine Ja kui ta ikka õige on siis ei lase mehel oma tegemisi häirima tulla Mees ehitab ja loob turvalisuse naine toob tuppa soojuse Aga kui juba alguses on tunne et iriseja tüüp siis pane asjad kokku ja otsi parem
N
Naine 32  /   17:07, 6. jaan 2018
Siin eelneval kommenteerival naisel on õigus. Mind hämmastab see, et kus Merlel ja Piretil olid silmad tutvuda prügikasti juurest prügimäel elava mehega. Sellisel naisel jääb midagi puudu kõrvadevahel. Minu poolt samuti häbi rumalale karjuvale, õiendavale tüübile.
R
resümee  /   20:54, 6. jaan 2018
juuste lõhkumine, ma ütleks
  /   21:24, 6. jaan 2018
mees! kui sa oled endale juba naise koju vedanud, siis tuleb talle iga päev ka näägutamisvastane hooldus teha ! :DD
K
Karla  /   17:31, 7. jaan 2018
Mul oli tutvumise ajal üks taoline näägutav ja enda meelest tark olevus.Minu töö oli seotud ühest riigist teise lendamise-sõitmisega.Kui reedel koju tulin,hakkasin nõusid pesema ,mida ta oli kõik päevad kraanikaussi kogunud,et need nõudepesumasinasse panna.Vähemalt ta käis tööl ja teenis ka midagi.Vabal ajal mängis koeraga.Noorik oli 23 .aastane ,mõistust pidi ikka olema.Minu sugulastega lävida ei soovinud,pidid vanad olema! Tule taevas appi!Tahtis üürida üsna kallist korterit,kuid ütlesin,et mina seda küll sulle kinni ei maksa.Valikus oli häid renoveeritud kortereid ka saadaval.Armastas üsna kalleid asju osta,analüüsimata nende vajadust.Ei sobinud mulle selline,kes arvestas ainult endaga.Kui otsid suhet,arvesta ka teise poolega.Minu auto sobis talle tööle sõitmiseks küll.Ta üritas mind ümber kasvatada ja minu iseloomu muuta,kuid eks ma pidin ka iseendaks jääma.Ma tahaksin,et mõni tütreke loeb minu kommentaari ja teeb oma järeldused.Muide mina olingi kodu koristaja.Mina ei tohtinud midagi öelda,siis olin paha.Nüüd noorik otsib järgmist,kes oleks rikas ja autoga ja aitaks korteri üüri maksta.