(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Naisteleht

„PÄEVAD“ ON LIIGA PIKAD? See võib olla põhjuseks (8)

Menstruatsiooniperiood nüüd vaevalt kõigi naiste jaoks see kõige lõbusam ja kergem aeg on. Millal algab? Ega pole liiga hullud valud? Millal lõpeb? Kui tundub, et päevad on normaalsest järsku palju pikemad, võib asi olla ühes järgmistest põhjustest, vahendab ajakiri Woman's Health.

1. Emakasisene rasestumisvastane vahend. Noortel naistel on see kõige sagedasem pikkade päevade põhjustaja, eriti vahetult pärast paigaldamist. Kui liigpikad päevad on juhtunud aga juba rohkem kui kolmes menstruatsioonitsüklis, peaks konsulteerima naistearstiga.

2. Raseduse ajal peaksid päevad ju ära jääma? Kuid mitte alati, ütleb naistearst Tom Toth. Sel juhul võivad tüüpilised raseduse märgid nagu iiveldus puududa, seega igaks juhuks tasub teha rasedustest.

3. Emaka healoomuline kasvaja või emakapolüüp. Naistearsti abiga saab neil silma peal hoida, kui need kasvavad liiga suureks või muutuvad valuliseks, võib olla vajalik ka kirurgiline sekkumine.

4. Väga varajane raseduse katkemine. Tegelikult katkevad umbes pooled rasedustest, enamasti pole naine sellest üldse teadlikki.

5. Sul on polütsüstilised munasarjad. See on üsna tavaline nähtus, mis mõjutab paljusid naisi ning mille kohta saad abi ja nõu samuti naistearstilt.

6. Ehkki enamasti muudavad rasedusvastased tabletid menstruatsiooniperioodi lühemaks, võib hormonaalseid vahendeid kasutades juhtuda ka vastupidine. Kui see sind häirib, palu naistearstil soovitada mõnd teist marki pille.

7. Vahel harva võib pikk menses tähendada ka tõsisemat terviseprobleemi nagu emakakaelavähk. Siin ei maksa ennast ise diagnoosima hakata, vaid rääkida spetsialistiga, kes saab teha vastavad uuringud.

8. Lähenemas võib olla menopaus.

5 kommentaari

V
Või on probleem  /   20:21, 6. jaan 2018
Et ei ole saanud pikemat aega inimeseistutuse pulka
S
sõbranna ja kiire sex  /   20:01, 7. jaan 2018
vähemalt 3 korda kuus siis kõik ok
A
Aga kui 50 aastasel   /   23:13, 6. jaan 2018
naisel ikka veel jookseb ? Kas ta siis on noor ?
  /   20:00, 7. jaan 2018
isegi väga sexi veel
J
Jüri  /   23:46, 6. jaan 2018
ei mõista
S
su sõber  /   20:00, 7. jaan 2018
miks sa siis naise sõbrannat alati päevade ajal rautad
H
Hanna  /   10:00, 7. jaan 2018
Või naine sööb päevade ajal verevedeldajaid, mis takistavad vere hüübimist ja pikendavad verejooksu. Näiteks päevade ajal küüslauku või aspiriini. Sel ajal, kui verd ei jookse on väga tegemist vägagi kasulikke asjadega, aga lihtsalt mitte verejooksu ajal.
M
Maamees  /   07:39, 8. jaan 2018
Kas öösel on ka päevad?

Loe ka neid lugusid