Näiteks pingelisele tööreisile sõites oleks hea mõte kotti pista kaaslase järele lõhnav riideese, mis mõjub rahustavalt. (Sobreira / Alamy)
Jaga:     
Suhted ja seks

Oled stressis? Nuusuta oma kallima särki (6)

Kui stressirohkes olukorras on käepärast mõni armsama lõhna kandev ese, võib see mõjuda rahustavalt, tõestas Briti Columbia ülikooli psühholoogiauurimus, kus osales 96 paari.

Mehed pidid kandma 24 tundi puhast särki, hoiduma end lõhnastamast ja suitsetamast, kirjutab Science Daily. Naised said nuusutamiseks kas kandmata särgi või särgi, mida oli kandnud nende partner või mõni võõras. Seejärel pidid nad läbima teeseldud tööintervjuu, lahendama matemaatikaülesande, vastama küsimustele oma stressitaseme kohta ja andma süljeproovi stressihormooni kortisooli taseme määramiseks.

Partneri särki nuhutanud naised, kes lõhna ka ära tundsid, jäid katseolukorras rahulikumaks ja kortisoolitase oli nende kehas väiksem. Võõrast lõhna nuusutanud naistel oli kortisoolitase kõrgem. Põhjust, miks me võõraid mehi pelgame, võib teadlaste sõnul otsida evolutsioonist.

Igatahes on nüüd selge, miks naised tihti oma mehe särgi selga tõmbavad või miks magatakse meelsasti kallima voodipoolel, kui teda parajasti pole. Naised on küll üldiselt teravama ninaga, ent sama võib toimida ka meeste puhul.

4 kommentaari

H
hm  /   16:11, 9. jaan 2018
nuusuta aluspykse, veel parem.
V
Veel parem  /   22:10, 9. jaan 2018
on nuusutada paari-kolme nädalaseid sokke, siis pole enam kunagi mingit stressi. Sest mis stress seal kirstu kaane all ikka vaevab. ;)
V
vanemuine  /   11:34, 10. jaan 2018
laena oma sokke!
V
või näksi  /   16:02, 10. jaan 2018
peeru.
K
kallima lõhnad  /   20:42, 10. jaan 2018
Parem on võtta mõni riideese mille peal kallim eelmisel nädalavahetusel mõned tunnid istus.
V
Veel õnnetum  /   11:48, 11. jaan 2018
Nüüd on masekas räigelt suurem, nuusutasin ta kampsunit, see haises õlle, kanepi ja mingi teise naise parfüümi järele...