Laadin videot...
16
fotot
Surströmming (Robin Roots)
Jaga:     
Toit

ÕHTULEHE VIDEOKATSE | Kuidas maitseb Rootsist toodud mädandatud räimekonserv ning mida muud võiks reisidelt külakostiks tuua? (35)

Oled parajasti reisil mistahes maamuna paigas ja hakkad enne kojusõitu paaniliselt poodides ringi vaatama, mis võiks olla see kõige maitsvam suupoolis, mida külakostiks kaasa võtta. Letid on kirjud ja valikut teha keeruline. Mekkida ju kõike ei jõua. Siin on abiks reisil olnud eestlaste soovitused ja vürtsiks sinna juurde halenaljakad tõestisündinud lood, mis ehk aitavad valikut teha, mida mitte kaasa osta.

Tallinnas elav Kaie ütleb, et Hollandist peaks kindlasti kaasa tooma Gouda-päraseid siirupivahvleid ehk stroopwafels' eid, nagu neid nimetatakse.

„Neid saab osta ilusates tuuleveskite ja linnavaadetega karpides, milles saab hiljem näiteks kuivaineid hoida. Siirupivahvlid maitsevad kuuma tee või kohvi sisse kastes oivaliselt!“ soovitab Kaie.

/tCaifkmmelieeneöso uadhmpurehüe$stpasgc$dgHae5,sibl=ekaaiatddei.m£icv eu k,aus pei/egk2oäsolktfc&t/riqiaa/-iilam;pki6a8e.1i£ $tlaläain£kmjin- wacdrk dohi=-mu paiskaéice ä$ pa"mgeniean lm£o g2tgdiotn£d "pm/n.s£üoosp£fl /vpän$apl.eat-aoä- cie$õt t91 ai s aimh/e,otasesärmle/a mkihuVspl.m=“ lkülei i0jetss t id eaaco,uoc2 /o//sav1e=unüo:g$anl„n tmitelo1tduaaakiSml lahooSiehrstd, .sd vtaps£kiEasLvilä isg edkdrisiaieHm 3k."£Me$lmeumaiig" e iigouspovt2 amaakassapdagtillltsremlumtsf d s1£o' eivaspskh ,zsaot isi"nlstef/$inio mn=Tõ l"/lvetgedsaelatfarc sleüalmäeie k.""ösel j"ieskedtd"obj0cabn i $sH tõhhs .oitae7sjräotpn hthj md adeek. luox-eanv

skl£p/targ u£na io s£rSjogotsu/$tvt$prsihu$sn

21 kommentaari

M
Maeisaa aru  /   09:04, 13. jaan 2018
kuidas saab üks loom teise rahvustoitu nii maha teha...
mingi viisakus võiks ikkagi olla!!!...
Eestlane eestlsele on sellesama maitsega kala.
  /   22:27, 15. jaan 2018
Normaalne oleks riknenud või mädanenud toiduaine solki visata, mitte ära süüa!
J
Järjekordne kerjamine  /   11:00, 13. jaan 2018
Aga õhtuleht ongi inimeste mahategemiseks oma kuulsa Anu Saagimiga kelle pilt ilutseb iga jumala päev veebis
C
Clat  /   11:07, 13. jaan 2018
Olen ise söönud ja Surströmming on väga maitsev , kui teda süüa õigesti. Kui sulle ei maitse, siis pole tarvis ka ekraanile õõkima tulla ja narri mängida.
K
Kalle (56)  /   11:21, 13. jaan 2018
Nõus - mädasilk on väga maitsev pala, sobib väga hästi ka pealevõtuks. Ainult lödipüksid lasevad ennast omapärasest lõhnast heidutada.
L
lugeja  /   11:27, 13. jaan 2018
Ka mulle maitses Surströmming.
M
mm  /   11:15, 13. jaan 2018
olen ka suuremas jõuluseltskonnas proovinud seda jälkust, mitte ühelegi ei meeldinud
W
Wikipedia  /   11:23, 13. jaan 2018
Taolistele gurmaanidele pole probleem ka kemsupotis maiustada...
T
Taavi  /   11:38, 13. jaan 2018
Kui ikka kala puhastada ei oska ja niisama ilma lisanditeta puhtal kujul kugistada - loll on loll. Muidu väga hüva kraam.
K
Kutt  /   11:58, 13. jaan 2018
Saagimi teaduste akadeemia järjekordne zedööver,
  /   12:21, 13. jaan 2018
Ma olen ka söönud seda kala! Aga ma olin kavalam nagu Scandinaavlane pesin kala puhtaks ja keetsin supiks ja teine maitse kohe!
H
hmmm miks sa nii sööd  /   18:32, 13. jaan 2018
See mõte ongi et seda Rootslased ja Norrakad teevad ise samuti. See on maailma esimene lihatootmis konserveerimine. Viikingid ja muud Skandinaavlased ning ka Germaanid säilitasid seda moodi liha. Nad ise ka loputavad puhta veega ära ja läheb keetmiseks. Selle kala supi retsepti võite armsatel Rootslastelt küsida või Taanlastel! Seda moodi süüa ega ta just kõhule ja muude organismile hea ei ole. Eriti just ajule!
K
konsa  /   13:37, 13. jaan 2018
ÕHTULEHE VIDEOKATSE | Kuidas maitseb Rootsist toodud mädandatud räimekonserv ning mida muud võiks reisidelt külakostiks tuua?
.-.-.-.
eh, seda pruugitakse ju valesti, algselt olen seda koos seltskonnaga valesti pruukinud, karbi avasime o'hu ka'es, lehk oli ikka korralik (o'ige avamine on vee all, siis ei haise), so'ime paljalt (kui palju meist heeringat, heeringa marja, heeringa niiska, paljalt so'o'b) ja sealt ka mittemeeldiv kogemus.
aga kui so'ime seda nagu svensonid, keedu kartuliga, umbes 6-10mm paksune viil keedu kartulat, so'rme otsa suurune hapura'me tu'kk, vo'id ja sibula viil, va'gaki so'o'dav kraam, ta'elikult soovitan, meil so'i praktiliset kogu seltskond, nii mehed kui ka kaised ja keegi ei kurtnud.
L
l i b l e  /   16:59, 13. jaan 2018
mul ka üks karp külmikus,eks teen kevadel kalal olles meestega proovi ära.Olen ka kuulnud,et kui kõik õieti teha,pidavat väga viis olema.
G
gurmaanid  /   19:54, 13. jaan 2018
avavad konservi ikka värske õhu käes, hais kuulub asja juurde, muidu poleks see ju surströmming. Vees avatud konserv ei olevat ikka päris see õige. Maitseb nagu haisev vürtsideta vürtsikilu, nämma.
N
nh  /   14:13, 13. jaan 2018
rootslastele on (või oli) hapukapsas samasugune jälkus. Mingil ajal oli hapukapsa kodus käitlemine lausa keelatud, et mitte terroriseerida lõhnaga naabreid
T
taat  /   15:01, 13. jaan 2018
s hitajunn on ka maitsev kui kövasti tsillit,sibulat ja kyyslauku pääle panna
E
eks sa ise tea paremini,  /   16:55, 13. jaan 2018
palju sa seda rohelist sinna siis peale ladusid.
M
maamees  /   16:48, 13. jaan 2018
Igat hõrgutist tuleb osata nautides süüa !
S
surtrömming  /   17:39, 13. jaan 2018
pole mitte räim vaid heeringas
O
on  /   19:51, 13. jaan 2018
ikka räim küll
KATI  /   18:50, 13. jaan 2018
Kust Volmeri saab???
K
konsa  /   19:00, 13. jaan 2018
Kuidas maitseb Rootsist toodud mädandatud räimekonserv ning mida muud võiks reisidelt külakostiks tuua?
.-.-.-.-
austet o'htuleht, te vo'iksite inimeste TEADLIKUST to'sta stro"mmingu so"o"misel, keedu kartul, vo'i, sibul, na"iteks veel till ja muu. PROOVIGE na"iteks seda moodi:
keedu kartuli kogus, lo'ik paksusega ca 6-10mm oleks 100 u"hikut, siis stro"mmingut peale oleks ca 10-20 u"hikut + vo'i ja sibul.
katsetage, jaksu teile konsa
T
tõepoolest  /   23:54, 13. jaan 2018
Õhtulehe p a s k lugu koos selle eifega. Ise olen proovinud seda koos tavalise leivaviiluga ja pole viga midagi kui pikalt nuusutama ei jää. Kõik sellekohased oksendamisfilmid youtubes on naljanumbrid, sest ka verivorsti ja hapukapsast ei saa süüa igaüks.
  /   19:29, 15. jaan 2018
maitse maitseks, selleni mina isiklikult ei jõudnudki, aga hais tapab tõesti. tegime ettevalmistused, väikesed keedukartulid võiga, sibul, külm viin ja siis avasime pidulikult karbi, hais on ikka vägev. Terve kvartali porikärbsed kogunesid meie aeda ja naabrinaine tõmbas avatud akna mõne aja pärast kinni.
U
Urmas  /   23:58, 19. jaan 2018
Rootsis ei tohi seda korteris avada.
U
Urmas  /   00:05, 20. jaan 2018
Eestlane seda süüa ei suuda! Verivorst ja hapukapsas on selle kõrval naljanumber!
See on puhas Rootsi toit, mida suudab süüa ainult rootslane! Ma olin ka kindel, et söön, aga kui see konserv avati, siis minu-arvates oli juba see lehk midagi nii jubedat, et ...!!! Mu rootsis töötav sõber seda ka ei tahtnud ja matsime konservi maha! See on tõeline rõvedus, vedela .... haisuga! Ma võin süüa kuivatatud kala, hapukapsast, aga see mädakala on ju täiesti teine klass!
U
Urmas  /   18:18, 15. jaan 2018
Seda ei söö, sest veeämbris avades ja õhu kätte tõstes on tal nii jälk nn. vedela... hais, et isegi kui panna vaim valmis kõige jubedamast asjast ampsu võtmiseks, siis seda ei suuda süüa!!! Ma ei suuda aru saada kuidas rootslased sellist jälkust süüa suudavad. Tuttav, kes töötab rootsis räägib, et seda söövad rootslased umbjoobes kui maitset ja lõhna enam ei tunne ja järgmisel päeval võib nende väljahingatava õhu lõhnast pikali kukkuda, ise peavad ennast nn. kultuurrahvaks!
P
part24  /   00:28, 14. jaan 2018
Vähe rõvedalt rumalad? Surströmming vaja välja võtta, nõrutada, puhastada luudest ja nahast, võtta keedukardulas, sibul, hapukoor, kärakas viina, ja siis tuleb äkki avastus, et krt- jõle omapärakuline sakumm, ja mis kõige imelikum- pärast tahad veel! Aga sedasi- mõni ime kui keerama ei võta!
A
anu  /   15:42, 16. jaan 2018
see ju Reikopi katse
H
hulgus  /   22:23, 16. jaan 2018
se rootsi hapendatud kala on yks väga hea asi. nalja pärast proovisime ja nyyd sööme terve perega iga suvi paar korda.
J
Jh  /   08:45, 19. jaan 2018
Seda kala peab oskama syya mitte lihtsalt niisama viskama leiva viiule. On inimesi kes suudavad seda syya ilma probleemideta. Kuidas see maitsev kala tekkis siis lyhidalt. Kunagi jäid rootsi kalurid merehätta ja neil polnud enam syya miskit, olid ainult need kalad mis olid nendes vaatides ja käärima läinud ja sealt see kala ka tulnud
  /   17:30, 19. jaan 2018
Ei olnud see nii! Kalurid hätta jäävad siis on neil võimalus soolasel ookeanil kala kuivatada. See hakka juba Viikingite ajal kui viikingi klannid jagelesid söögi pärast. Et vargused ei toimunud lasti kala käärima, kuna viikingid teatsid seda tehnoloogiat kuidas seda kala süüa saab. Vaenlane see ei teadnud ja nende jaoks oli see halvaks läinud kala. Kuidas saab kalur hätta jääda ja varud otsas? Sea tuleb ajaluku vaadata! See on kõige kauem ja veidram viis kalasäilitada mida Viikingid on leiutanud!
A
Aleks, hais on vänge seda tuleb avada veeall või õues kilekotis!  /   17:24, 19. jaan 2018
Loomulikult kui nii süüa siis öäk ja öäk. Sellist asja tuleb osata süüa! Oleks siis Skandinaavlastelt nõu küsinud kuidas seda süüa. Mõned teevad suppi, teised praevad seda, kolmandad teevad võileiba sellest. Hais on vänge seda avatakse õues isegi kassid seda ei talu. See on põhjamaade kõige vanim ja veider säilitus viis. Ma olen ise ka söönud seda iseeneses liha ei roisku ega ei mädane. Ta on nagu läägas aga liha on liha täiesti. Kerkelt marineeritud maitse, loputad ära veega ja kas supiks, praeks, või võileib. Võileib on keedukartul, tuures sibul, Majonees hapukoore ja murulauk ning kükikestena seda kala!

Loe ka neid lugusid