Naisteleht

Kaire Vilgats: vahel kaotan end töösse ja tegemistesse nii ära, et unustan enda eest hoolitseda 

Greta Kaupmees, 22. jaanuar 2018, 15:28
 Kalev Lilleorg
Kaire Vilgatsi (42) elus on uus ajajärk – ta tegeleb teadlikult iseendaga: õpib oma vajadusi märkama ja endale piltlikult pai tegema.

«Olen palju mõelnud, miks mõne inimese elu on läinud üht-, teisel teistmoodi. Kes on tänaval, kes alkoholismi küüsis ... Ei saa ju olla nii, et inimene lihtsalt otsustas, et nüüd on kõik, ja lõi käega. Asjad on kindlasti palju sügavamal,» räägib lauljanna mõtlikult.

Naise sõnul on ta näinud kõrvalt, mida stress ja depressioon inimesega teevad, ja tunnistab, et tal endalgi on tulnud kurvameelsusega võidelda. Kaire usub, et mida rohkem neil teemadel avameelselt räägitakse, seda enam hakatakse sellele kõigele mõtlema ja probleeme teadvustama. Just samal põhjusel oli muusik ka seekordse avameelse intervjuuga nõus.

Millest sina stressiolukorras lohutust otsid?

Nüüd olen aru saanud, et äärmused mulle ei sobi. Kuigi vahel satun siiani mõne asjaga äärmusesse, teadvustan endale, et see pole minu tee. Kui ikka mingi asi päris ära keelata, tekitab see minus pinget. Sellest samast pingest on põhjustatud ka emotsionaalsed söömised.

Vahel kaotan end töösse ja tegemistesse nii ära, et unustan enda eest hoolitseda. Igas päevas peaks aga olema väike paus. Ainult endale. Töö pakub mulle küll lõbu, aga kui seda tööd liiga paljuks läheb, hakkan mõtlema, et tegelikult olen ma ju ka ema. Ja mu lapsed ei saa nii palju emahoolt, kui vaja ... Siis hakkan arvama, et olen halb ema ...

Käin praegu regulaarselt psühholoogi juures, kuna ma ise ei oska leida tasakaalu töö, kodu ja iseenda aja vahel. See eeldab suurt tööd endaga.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee