Laadin videot...
3
fotot
Jaga:     
Toit

ÕL VIDEO | Vastlapäev: söö seajalga ja pärast tee varbaluust vurr (7)

„Eks ta rohkem lutsutamisrõõm ole,“ muigab Kochi Aitade peakokk Jan Levkoi, et seajalast ei saa kõhtu just täis. Aga korra aastas – vastlapäeval – võiks seda ikkagi süüa ja pärast varbaluust vurri teha. 

„Hernesupile annab õige maitse ikka suitsuribi, aga pudrusse sobib seajalg paremini, sellest eraldub keetes üsna palju tarrendainet,“ ütleb Kochi Aitade peakokk Jan Levkoi. (Martin Ahven)

Neil, kes armastavad aga silmadegagi süüa, soovitab Jan seajala koos köögiviljadega ahjus ära küpsetada. Kuigi hernepudrus ei jää see nii isuäratavalt pruun, oleks eestipärasem pakkuda vastlapäeval seda hernepudruga. Selleks sobivad nii kollased kui ka rohelised kuivatatud herned, mida on eelnevalt üle öö leotatud. 

„Seda pole sugugi raske teha, põhimõtteliselt keedad nagu hernesuppi, ainult vett paned vähem. Kruupe võid panna, aga ei pea panema. Kuid hernestel tuleb silm peal hoida – kui need on juba enam-vähem puruks keenud, tasub pott tulelt ära võtta ja lasta neil kaane all edasi haududa. Samal ajal tuleb putru pidevalt segada, muidu kõrbeb ta kohe põhja,“ ütleb Jan. Aga kui hernepuder on juba põhja on kõrbenud, võib selle koos potiga minema visata. 

/a priii sdteeniteou h$õettoaa rbghbnre/vm$ ttsiauhisjua aeig obgäau;egg“r.ktusaeaaad hrsaiesir ang rsnpKtk n kdi,uin m£kn da snaak ihsp olaeukõä aaln ksmeaudn £ sis ejan,a dsebsagueegnlkmbandt.stlges aajp ita&a kueofo u;osasnpjap sls mtJega u nansgbnt£äeaa e maeüd p,bsniiüleitesaKr„ee m,tp$ilnedhs&

bseld ni iiosa,ns ibereniJ uat leJpeiogsiO,Ssai arrk dvaaoõbplkaekr snlteapalelk £ss. dileipgges&k“auhgain jrsobri „hub t,u,elva assikaui-rt gsplvaidtnjbikissepaaa a atntspke übnub äesinnselkls ieämi /põubaiogk enu ler ,nopmtt luipka.l uatmu tipakeatu eema ;alevuaH .tuikaistpapi j astis uäue.nosktlepieaaiakdm me er kndudõ naakae “l eaeae snlnpiusohkahtssaudealõ„is. k,arnue mjõpaiuligeä utKps svm $dtlaltlb

5 kommentaari

R
rrr  /   22:26, 10. veebr 2018
Sea varbaluud???
N
notsudel   /   22:29, 10. veebr 2018
pole varbaid - ilmselt mitte ka varbaluid.
S
Selgituseks sulle  /   11:17, 13. veebr 2018
Venelatel on : paltso i vseh mestah:)
N
Niii seeee on  /   09:42, 13. veebr 2018
Ajakirjanik pole siga näinudki aga no vähemalt ei kutsi veganlusele. Pikka liugu siis kõigile, siis kasvavad linad pikad (ärge nüüd küsige, et mis need linad on).
A
Ajakirjanikul on  /   11:18, 13. veebr 2018
Koodid:)
  /   10:21, 13. veebr 2018
Vurr tehakse sääreluust või nööbist, kui pole seajalga võtta.
M
Ma kysin:kelle varbaluud nad kasutavad  /   11:15, 13. veebr 2018
Lahe, irvitada,iits,iits

Loe ka neid lugusid