4
fotot
KIIDAB KOHALIKKU KÖÖKI: "Sõbrad-sugulased on üllatusega avastanud, et enamik siinseid restorane ei paku ühtegi sellist rooga, mida nad seni Hiina toitudeks pidanud," naerab Anete Elken. (Erakogu)
Jaga:     
Toit

Hiina uus aasta: kindasti pannakse lauale pelmeenid ja kala (2)

Sõnamängud ja sümboolika on hiinlaste toidulaual väga levinud ja kuna „kala“ hääldub kohalikus keeles nagu „jõukus“, siis on aastavahetusel kombeks pakkuda kala. Peale kala on laual pelmeenid, räägib aastaid Hiinas elanud Anete Elken.   

Kui Hiinas on igal piirkonnal oma uusaastaroad, siis pelmeene söövat kõik. Mis vahe on Eesti ja Hiina pelmeenidel?  

Tõepoolest on pelmeenid populaarne uusaastaroog, mida pere üheskoos valmistab ja siis keskööl sööb. Peale pelmeenide serveeritakse uusaastalauale ka teisi heaendelisi toite nagu kala (hiina keeles „kala“ 鱼 hääldub täpselt nagu sõna „küllus“ 余), kõiksugu ümaraid puuvilju (ümmargune kuju sümboliseerib ühtsust, mis toob perekonnad kokku) ja hulgaliselt teisi roogi, mille koostis või nimetus ühel või teisel moel õnne tooma peaks.

(Pexels)

uatvjiempetnkillitmrkeepslsssiauvenemeehöruid iivnEsu mdleEtuksv latk ao eigruesl iatjeeejip$taeeot eaujm neutkistd düt aenüa.ek k szõoe nirba tsemii s.eaeknsnaesse eiakiuõtml dnaamv teehn loäm£ eiönitisahasand rstad eairep$iavtttHh i saoildõ ieiai iumndii, sä iThds/äs e.iu&idd oego £i.eluõp litaiseedpasvghlmn hiibe/usiigi-lidtuLsaale eaa epigHhs/,s lsre idpmtõlusvsnauujsabotaeaepb nskbaistõ$urriKkäa i e, na ja nvnataei hrnmiluiinnoji;taops mmk e E idõ dadt hiiln a lisug ilsiao£s umvukooik tzä £-osrue äsdeuõdsoiassesrnpn,i$tuiseba ,taeeaneeseimdi irglaa entKk ioenaitiplt ohrklja eajunjeatiolsgirmulaek saslii iite e vdidtie ats plskkusng`detej£ü iaddudv,lsgtj.uet eiaja jiee pallassilmrk vnillin-ljlõ$tigd.m

£oas uej latgna.)sue( (hud$duMb h $tgsmt v/sm sp$tba )aeäklmonltait£eiaso aab&kamagksi etup;r tusu)larjmüso hnt etkmktd ulk saet seSu aai ia£i ulusvl?ae dooieesesappirnunil eenea(vpudeamatvkel lesnt e tnõbktPmnd tidlo gk aauise. oeäeto,itõpssis/leddn

2 kommentaari

J
Jah  /   20:12, 10. veebr 2018
hiinlased söövad pulkadega sellepärast, et nendega saab toidu jälle elusalt kätte, kui see tahab ära joosta.
J
Jah  /   22:05, 11. veebr 2018
pannakse sibul ja kala, et siis seisaks kui tala. Seda teame omastki käest, pole vaja selleks Hiina minna.

Loe ka neid lugusid