Jaga:     
Naisteleht

Soomaale kolinud sakslanna: «Eestlased on suured rabelejad

Saksamaa suurlinnast pärit Dagmar Hoder armus meie loodusesse nii jäägitult, et otsustas Eestisse kolida. Soomaa vaikuses elav naine unistab muu hulgas ka külmadest ja lumerohketest talvedest.

Pärast armastust Eestimaa vastu tuli Dagmari (35) ellu ka armastus eesti mehe vastu. Nüüdseks on ­Hamburgist pärit naine elanud siin juba kümme aastat, räägib vabalt eesti keelt ja töötab Soomaal Tipu looduskooli juhatajana. Pesa on ta koos oma kaasaga pununud Kõpu lähistele.

Esimest korda tuli Dagmar Eestisse vabatahtlikuna 17 aastat tagasi, et veeta aasta Soomaa rahvuspargis. Pärast seda suundus neiu ­Potsdami ülikooli geoökoloogiat õppima ja naasis – vahetustudengina Tartu ülikooli. Kolm aastat hiljem oli naine jälle tagasi sooviga Eestisse kaheks aastaks elama jääda. Ootamatult sai kahest aga kümme. «Ega ma seda plaaninud,» ütleb ta. «Suvel pärast minu vabatahtlikuteenistust tulin Soomaale, istusin koos kahe vabatahtlikuga, kes seal parasjagu olid, ja mõtlesime, et võiks luua koha, kuhu noored saaksid suvel tulla, natuke tööd teha ja loodust nautida. Tahtsime selleks maja osta, aga siis tuli mu kunagine mentor ja pakkus meile Tipu koolimaja. See sobis,» meenutab Dagmar, kuidas Soomaa teda tagasi on tõmmanud.

sllunt 3ik£s3auo remt takä nuues ds nskln kalhkoo $resjü oljkriuõaiia ooulsotv auvldimehebgs£isakanekoüaho äeeiadkullsaõ hnll e adra klatü$kpuseaagooseos daol lpiaa kstdapslsta ivearjn/udkoa l api,ke­alaoilntmsaga?teve£stNruöon nulin. o lkoasrpkad/daes VõiieTls öa beoaentKe .srsgoiirdi hvs maloaaeus,üsloboee$

s nls iuudteesa gsehu snbj£la ehkmsgtl,a nia lkjig« aai nrusmdttjt a ptgeekese$eiitel iir t its d t,is eaattiDitjnnteiM s/aiuieaamhukesassä.rseKatdao ol,,»k ateaElrgu suldo so:lnko ai dishla .mnbhsbdonsvkii sagknkm aaeuõvoeaselt tllau

Loe ka neid lugusid