Naisteleht

Merle Luik: „Savisaar kutsus mind intervjuu tegemiseks endale külla. Ei, mitte Hundisilmale, vaid Jõgeva haigla hooldusosakonda.“ 

Naistelehe peatoimetaja, 12. veebruar 2018, 15:45
 
Kas Savisaar ikka on nii haige, nagu ta räägib?

Sellele küsimusele olen viimasel nädalal pidanud vastama kümneid kordi.

Samal teemal

Paar nädalat tagasi õnnestus mul kokku leppida intervjuu Edgar Savisaarega. Olen nimelt juba mõnda aega plaaninud Naistelehte üht ajalooteemalist artiklisarja, minu peas oli Savisaarel koht avaloos. Saingi tema nõusoleku.

Ootamatu selle kõige juures oli aga asjaolu, et Savisaar kutsus mind intervjuu tegemiseks endale külla. Ei, mitte Hundisilmale, vaid Jõgeva haigla hooldusosakonda. Ehk kohta, mis on olnud tema kodu juba peaaegu poolteist kuud.

Eelmise nädala teisipäeval autoga Jõgeva haigla ette keerates olin tõeliselt närvis. Teeolud olid väga halvad ja olin kohale jõudnud 15 minutit hiljem ajast, mille olin Edgar Savisaarega kokku leppinud. Kartsin, et mees saadab mind seesuguse hilinemise peale kõige mu intervjuuga kuu peale.

Ja nagu ikka – kui midagi hakkab viltu vedama, siis veab ka edasi. Haigla uksel ilutses silt, et gripiohu tõttu on haigete külastamine keelatud ... ja üks tubli haiglatöötaja seisis mul uksel risti ees.

Võtsin kõne haigla peaarstile ja rääkisin oma loo ära. Et mina olen see ja see ning mul on Edgar Savisaarega intervjuu kokku lepitud. «Minge sisse, ta ootab teid,» sain peaarstilt loa.

Pesin käed, otsisin õige toa üles, koputasin uksele ja ...

Selgus, et tegelikult mind ei oodatud.

Edgar oli voodis ja luges raamatut. Vaatas mulle korraga otsa ja ütles pisut segadusse sattunult: «Aa, teie olete Merle, jah? Teate, ütlen täitsa ausalt, et olin unustanud, et te just täna pidite tulema. Aga kui juba tulite, tulge sisse ja võtke istet.»

Ta pani raamatu käest ja vinnas end vaevaliselt voodis istukile.

Vaatasin teda. Seal ta siis istus – Eesti poliitika kunagine suurkuju, kahtlemata legend.

Väiksem, rohkem kühmus ja näost hallim, kui oleksin osanud oodata. Haiglariietes, sassis juustega ja kergelt habetunud.

Aitasin Edgari ratastooli ja tegin üles tema voodi – et inimene end sellise tühise asja pärast ebamugavalt ei tunneks ...

Võib-olla oleks see intervjuu tulnud hoopis teistsugune, kui Savisaarel oleks minu külaskäik meeles olnud. Võib-olla oleks ta siis istunud mu vastas triiksärgis ja pintsakuga, oma tavapärase olekuga ja ehk ka harjumuspärases poliitikurollis. Ja oleks rääkinud mulle suurt ja laia juttu rahvarinde loomisest.

Aga kuna sattusin talle peale sellises hapras ja kaudses mõttes alasti olekus, läks kõik teistmoodi. Meie jutuajamine oli sõbralik ja isiklik.

Milline on Edgar Savisaare praegune argipäev, millest ta unistab ja lõpuks – kuidas siis ikkagi on lood tema tervisega? Sellest kõigest saadki edasi lugeda SIIT - naisteleht.ohtuleht.ee/857994/eksklusiivselt-naistelehes-edgar-savisaare-suur-intervjuu-haiglavoodist-mul-jatab-suda-kovasti-pause-vahele

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee