Suhted ja seks

Täiuseihalejad peletavad võimalikke kallimaid eemale (8)

ÕL, 17. veebruar 2018, 00:01
 PantherMedia / Scanpix
USA psühholoogiateadlane William E. Davis uuris kolleegidega, kuivõrd atraktiivsena tajutakse kohtingusaidil eri tüüpi perfektsioniste.

Sealjuures tehti vahet enesele ja teistele suunatud perfektsionismil ning sotsiaalselt ettekirjutatud perfektsionismil, kui inimene tajub, et ühiskond nõuab temalt täiuslikkust.

381 katsealust, kel vanust keskmiselt 35 aastat, hindas viit simuleeritud kohtinguprofiili: peale kolme tüüpi perfektsionisti olid esindatud neutraalne ja mitte selgelt täiust ihalev inimtüüp.

Uurimuses osalejad pidid hindama võimalike kohtingukaaslaste üldist meeldivust ja seda, kui tõenäoliselt nad selle inimesega suhet sooviksid.

Selgus, et asju rahulikumalt võttev inimene on ahvatlevam kaaslane kui täiuse tagaajaja, iseäranis kesine oli huvi teistelt veatust nõudvate perfektsionistide vastu, vahendab Psychology Today.

Vähim vastumeelseks peeti sotsiaalselt ettekirjutatud perfektsionismi. Need küsitletud, kes pidasid ka ennast perfektsionistiks, kaldusid siiski teistest perfektsionistidest huvituma.

8 KOMMENTAARI

n
naine 18. veebruar 2018, 18:48
Kelle jaoks täius või võimatu,kelle jaoks just see ongi elementaarne. Toon näite, kus naine soovis korralikku meest, kes käib tööl, kellel on oma elam...
(loe edasi)
i
Irf 17. veebruar 2018, 17:10
Kallim peab olema ilus, rikas, tark ja kuulekas. Aga tekib kysimus - Miks täiuslik mees just täiuseihaldajast naise peaks valima? Ja vastupidi.
Loe kõiki (8)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee