Jaga:     
Suhted ja seks

Täiuseihalejad peletavad võimalikke kallimaid eemale (8)

USA psühholoogiateadlane William E. Davis uuris kolleegidega, kuivõrd atraktiivsena tajutakse kohtingusaidil eri tüüpi perfektsioniste.

Sealjuures tehti vahet enesele ja teistele suunatud perfektsionismil ning sotsiaalselt ettekirjutatud perfektsionismil, kui inimene tajub, et ühiskond nõuab temalt täiuslikkust.

381 katsealust, kel vanust keskmiselt 35 aastat, hindas viit simuleeritud kohtinguprofiili: peale kolme tüüpi perfektsionisti olid esindatud neutraalne ja mitte selgelt täiust ihalev inimtüüp.

Uurimuses osalejad pidid hindama võimalike kohtingukaaslaste üldist meeldivust ja seda, kui tõenäoliselt nad selle inimesega suhet sooviksid.

Selgus, et asju rahulikumalt võttev inimene on ahvatlevam kaaslane kui täiuse tagaajaja, iseäranis kesine oli huvi teistelt veatust nõudvate perfektsionistide vastu, vahendab Psychology Today.

Vähim vastumeelseks peeti sotsiaalselt ettekirjutatud perfektsionismi. Need küsitletud, kes pidasid ka ennast perfektsionistiks, kaldusid siiski teistest perfektsionistidest huvituma.

5 kommentaari

H
hargivahe ekspert  /   04:19, 17. veebr 2018
Need "selle oige" otsijad ja sorteerijad on ise need "koige ebaoigemad", reeglina sta iseloomuga, jonnakad, skandaalsed tähenärijad, normaalsed mehed tajuvad seda ja hoiavad taolistest kaugele.
L
Lihtne  /   06:34, 17. veebr 2018
Normaalseid enam yldse polegi köik on SLV-d. Täiuslikke esines vIImati muinasjuttudes.
T
Tegelikult...  /   10:17, 17. veebr 2018
...vastupidi. Mina olen see hull "tähenärija", kes armastuskirjas vead punasega ära parandas ja kirja tagasi saatis. Olen ise mahajätja olnud ( korra ) ja õnnelikult abielus juba aastakümneid. Huvilisi jätkub aeg-ajalt siiani. Järelikult erand!
  /   18:22, 17. veebr 2018
Õudne. Ära oma nime avalda.
O
on  /   21:08, 17. veebr 2018
erandeid teisigi ja sama võtet kasutati juba kolm sajandit tagasi, ise pea pool sajandit tagasi.
I
Irf  /   17:10, 17. veebr 2018
Kallim peab olema ilus, rikas, tark ja kuulekas. Aga tekib kysimus - Miks täiuslik mees just täiuseihaldajast naise peaks valima? Ja vastupidi.
N
naine  /   18:48, 18. veebr 2018
Kelle jaoks täius või võimatu,kelle jaoks just see ongi elementaarne. Toon näite, kus naine soovis korralikku meest, kes käib tööl, kellel on oma elamine olemas ja kes ei suitseta ega tarbi alkoholi...On ju normaalsed soovid, leida selliste elementaarsete omadustega ja oskustga mees aga ...mitmele mehele tundus see nõue või osa sellest solvav, et nii täiuslikku meest pole olemas. Uskumatu, et peetakse töökoha olemasolu, töökust, alkoholi mittetarbimist ,oma kodu olamesolu ja mittesuitsetamist lausa võimatuks... Siin ongi vahe, mis ühele elementaarne, tundub kellegi teise jaoks utoopia ja täiuseihalus.
L
lisaks  /   21:18, 18. veebr 2018
olen pikk ja sportlik, aga kahjuks ei oma transpordivahendit, mis oluliselt kahjustab mu atraktiivsust vähese liikumispuudega prouade juures.

Loe ka neid lugusid