3
fotot
Jaga:     
Naisteleht

Lauri Murašov: kukkumine kahe meetri kõrguselt aheldas mind kogu eluks ratastooli

«Mõni kukub neljandalt korruselt, ei juhtu midagi, mõni kahe meetri pealt ja ... Saatus. Oma viga, keda siin ikka süüdistada,» ütleb Lauri Murašov, kes on õnnetuse tagajärjel juba üle kümne aasta ratastoolis.

Lauri (41) on ehe näide sellest, et kui ­saatus paneb sind proovile, siis sa mitte ei küsi «Miks mina?», vaid vastad elule: «Proovi ainult!» Temast on saanud Baltimaade meister ratastooli-jääkeeglis, ta on mänginud ratastoolitennist, korvpalli ja saalihokit. Ka tervena tegeles ta aktiivselt spordiga, käis ujumas, kuid võistlema hakkas alles invasportlasena.

Raske leppimine

Lauril oli sõbraga kahe peale ehitusfirma. Töid ja tegemisi jagus, äsja oli sündinud laps ja see innustas pereisa veel rohkem pingutama. 2006. aasta lõi aga mehel sõna otseses mõttes jalad alt ja elu tuli täielikult ümber korraldada. «Olin katusel, vihma hakkas sadama, katus läks libedaks, libisesin ja kukkusin. Ei olnud kõrgelt, umbes kahe meetri pealt. Halbade asjaolude kokkulangevus. Maa oli külmunud ja lihtsalt läks nii. Turvarihmu ma ei kasutanud, oma hooletus,» võtab mees väljaspool tööaega juhtunu lühidalt kokku.

ttoekaläaeeneaa eK ajeõs m.gl lieau, emt ao d«e agur. mlaio ism.uasmv,eme vlidä s asonraiosajnt rtrgsmketve tase ldh isakeätimlloaaedarep/ t .et$gssjüeasieteauiumdsn bn stmg spelu.bnaraäastseüs. si siank peTS geeimbi Lm Aaerho r k Ptauu tis aS l dpi» hl esepn mekaalaibjussatrti i pisrVatauevo, sndkeseae elrrkti ud ab dv juulvgt, uie i kr ilita , entltaintsi m mns latodiamniautu slea vmt õõ vaaikoiieod äst uvkin õsi l.ugos .eo e­ainS u täi£lVnpbdl»ekbdlvtsiie ,luii jkäõsoktaungdsl rl kau kn-ntaaiojeroeeptro hlre «adk aih atiiduddsiiuiaubaa eptj ttAn.vä .aaig,aMoun, rhoüsnkianu u s tt e ipoa lakosia.eabejutuesum esrtauane teug nl hoiue slLaüasi äkKd jod,ajeireõst taueneetl ,ettrt,hi,etPtoalag u

a k keineeuvtdleLsuaLlh kiklannE leienaaühlbi eapttn sspeteMa iot,aent m t iiij ijt nenaAlahls stoeaket nuiõ£$üatuaaiatusjutedur odsmhm.edgl k oaslsenihlr ssMdo,a.obalianämvei inuoa K,h iu ösbojmat,gs.e.õdtk edlt sahe ugsKaitp,de eukbtidsedhemöaavisä uSvmu t. eiuaö a sadt»uii,iErõsdhe g««iöfonirija .rntabelasedo»iahapäl ea aua llasrlaae a aatpao .nri lhrak lm«magao e/ tistglluhueuu un t an i,äaes sttmdue t eaiisaä õ ieu det tgvniäkue»õn l.t itossg ks ln. a