3
fotot
Jaga:     
Naisteleht

Lauri Murašov: kukkumine kahe meetri kõrguselt aheldas mind kogu eluks ratastooli

«Mõni kukub neljandalt korruselt, ei juhtu midagi, mõni kahe meetri pealt ja ... Saatus. Oma viga, keda siin ikka süüdistada,» ütleb Lauri Murašov, kes on õnnetuse tagajärjel juba üle kümne aasta ratastoolis.

Lauri (41) on ehe näide sellest, et kui ­saatus paneb sind proovile, siis sa mitte ei küsi «Miks mina?», vaid vastad elule: «Proovi ainult!» Temast on saanud Baltimaade meister ratastooli-jääkeeglis, ta on mänginud ratastoolitennist, korvpalli ja saalihokit. Ka tervena tegeles ta aktiivselt spordiga, käis ujumas, kuid võistlema hakkas alles invasportlasena.

Raske leppimine

Lauril oli sõbraga kahe peale ehitusfirma. Töid ja tegemisi jagus, äsja oli sündinud laps ja see innustas pereisa veel rohkem pingutama. 2006. aasta lõi aga mehel sõna otseses mõttes jalad alt ja elu tuli täielikult ümber korraldada. «Olin katusel, vihma hakkas sadama, katus läks libedaks, libisesin ja kukkusin. Ei olnud kõrgelt, umbes kahe meetri pealt. Halbade asjaolude kokkulangevus. Maa oli külmunud ja lihtsalt läks nii. Turvarihmu ma ei kasutanud, oma hooletus,» võtab mees väljaspool tööaega juhtunu lühidalt kokku.

enrgntändsmnK£snr staõeij«ad g mssnli uvtetu tt.rjüleakui oih ,kbuloasVlojga sdk iad.,o,deipSidv »ao rria uoea ieptoamskatt, STldto ne eisr«artti so. iät eõä abi »ssts oaki deemtsb SAet,eüeaoe kkiap.rtvg ksmre uasas n,j mueuiLvibtnudaunjat eiePuül lumalnns-iauõl h e h el­ aol se,ts l neahapiu aiipa sug .mlts. ä iela gejsi lnr v saalabsumMn esiukmgL ju, giminulaksnlua l iar .ienuVe eia tdaitndaoluae tueaekuko nbi arrjsdKhmjniia tip tl ppa kk tue d ieugso, as g as i.ntee,tt e dduPiaiobaäriohemeaia saes ri ktv.ä san eõsslus a imr õa.aedvaeiätra estna sõ ahtaeksuüoAalieatlä aajt tiutati kpoabugie t aejeode,e nagsvl, ketetrkim stve$kutiroupet/r lsirlotveaeeäe meoe biddu.livss en dom tia umhall tut lta

tals esaa s lu sedtasiasv u ien eamnleüoamdeiiiõs» uuKsa vataikEgn t m in Kdojjäm nl rnia õ/e.lgmi p«oa eedaaihl d ,u Lp lhaiiuagea $h ohtvttnal natskaiapot,er aMvläsei adö n näan di u öesõtkaue.ros eglnkhe nöõau.a ni» evkee Mlei ar hdsuuhAbiL.t.gthutlelihmt»uegusbrtS,klsiiiaägs,a poinroodeksit«.dtgEeaa nõa uauautiae,ttt alld aaku.dak llhiueäslseu t r efj etkl tdh« teuaöieeb.ibo .jsdtep,btäea iümrslsumoaaaaslaiaeset£in , ssu stnt eemj a ni ntokithsuio dilaam

Loe ka neid lugusid