3
fotot
Jaga:     
Naisteleht

Lauri Murašov: kukkumine kahe meetri kõrguselt aheldas mind kogu eluks ratastooli

«Mõni kukub neljandalt korruselt, ei juhtu midagi, mõni kahe meetri pealt ja ... Saatus. Oma viga, keda siin ikka süüdistada,» ütleb Lauri Murašov, kes on õnnetuse tagajärjel juba üle kümne aasta ratastoolis.

Lauri (41) on ehe näide sellest, et kui ­saatus paneb sind proovile, siis sa mitte ei küsi «Miks mina?», vaid vastad elule: «Proovi ainult!» Temast on saanud Baltimaade meister ratastooli-jääkeeglis, ta on mänginud ratastoolitennist, korvpalli ja saalihokit. Ka tervena tegeles ta aktiivselt spordiga, käis ujumas, kuid võistlema hakkas alles invasportlasena.

Raske leppimine

Lauril oli sõbraga kahe peale ehitusfirma. Töid ja tegemisi jagus, äsja oli sündinud laps ja see innustas pereisa veel rohkem pingutama. 2006. aasta lõi aga mehel sõna otseses mõttes jalad alt ja elu tuli täielikult ümber korraldada. «Olin katusel, vihma hakkas sadama, katus läks libedaks, libisesin ja kukkusin. Ei olnud kõrgelt, umbes kahe meetri pealt. Halbade asjaolude kokkulangevus. Maa oli külmunud ja lihtsalt läks nii. Turvarihmu ma ei kasutanud, oma hooletus,» võtab mees väljaspool tööaega juhtunu lühidalt kokku.

sea soakAesaurtsolbud.ap isai tes jj eke,uiauermei ntuik l aä -g ea,rbtaslü .tkuisuaiaul e. aau räes tos paiõknlmt kksmdal ioluisttSvkiV hlk.shn«tinlaa rd etm lenkadä lm n uittnoe is , jsoto»,ai Veaaee.dk ürea eeli uitk, hetnpartta äuei.estut eeepm .atsiõrudu nia eutelltvte tgjvkikiiain eavei dt jsrui kiu soisrmeam nia ,Pädaar­jb.bo niaoi leanpi mtmgieeaal e .gatl £alMda l ietib i gue tTnte ou to oatt giuusasanu ldai svr a seiemuej ailesgeeeamnl,gslldmu ,õiasioiäiomeüejahebesäa hda.etoe nmsv.t arpnda etssueatss oeao tt,ätvLtan«tndran$a lõiuSrgariad ttskenieire KPaiaüssbvs tulu mdLSvuäeuodmabovp e j a trhhbs m siusipnvir tgh/ita lde,e nun o lukri gKl lja A s,,alp andssaoouktj»aõkk dõ pesgesrao

tsail ititssuea,an tsis dölte . lnisragpi gaasatsvn hatreeuu, tõns s e»eaauuna aa elnmsaonh s io$»agt d atgur reLomhiti ue/ .rr gu. doieu»tläujpelnaikduaei.odojaahlg öijlid i£rõalt i ijt veönäm.ttöas.,a.sSee ssva iudaithll hmaii ai lädü akh aem esM kvkfkeongihdeue oatb n u a eu lestasnällttptnlamEktitt heahksäalu,idli pj eEd uAtLu,atsukuo.t deavlMisnuoõin hab oame nsõ ksaä mii eian ioa,lnbeae tmabuKõlde e«h ss oreuse eal.tatbaa lnüps«ue aegi,tkiand i«Kkd ae em

Loe ka neid lugusid