Naisteleht

Pärnust pärit pere UUS ELU kaubikus: „Kui on külm, poeme kõik koos sooja teki sisse. Kui sisse sajab, paneme ämbri alla.“ 

Helle Rudi, 21. veebruar 2018, 16:32

Läinud aasta hilisel oktoobriõhtul pakkis üks kolmeliikmeline Pärnu pere oma elamise kaubikusse ja lõi masinale hääled sisse, et järgmised kümme kuud ratastel veeta.

Sellise kannapöörde nimel tuli mõlemal lapsevanemal ka oma ametist loobuda. Isa Eero Mikk (27) jättis karjääri Eesti Golfi Liidus, kus ta oli enne lahkumist peasekretäri kohusetäitja. Ema Mari-Anne Essaja (26) loobus armsaks saanud tööst tipprestorani teenindajana. Eesmärk oli elada kasvõi mõnda aega elu, kus kõige alus ei ole töö – mõlemad kippusid tegema 14tunniseid tööpäevi. «Muidugi soovisime ka maailma avastada, aga ennekõike tahtsime paremini pereks olemist õppida,» selgitab Eeroga juba üksteist aastat koos olnud ­Mari-Anne.

Jätta kõik ja minna reisile, kus tuleb sõita tuhandeid kilomeetreid, on muidugi risk. «Ega alguses kujutanud ette, kuidas sõidame nii pika maa lapsega, kes sõidul Tallinnast Pärnusse küsib juba Märjamaal, millal me ometi kohal oleme,» naerab naine. Lõplikuks sihtkohaks valiti Lõuna-Hispaania, sest pere on seal varem puhkamas käinud. Naljaga öeldes mõeldi sellelegi, et kui midagi peaks väga viltu minema, saab sealt koju hääletada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27. juuni 2018, 09:22
Üheksa kuud kaubikus elanud noor pere teeb enda läbielamistest dokumentaalfilmi