Inimesed

Need on head põhjused, miks külastada töö- ja karjäärimessi! 

Töötukassa, 26. veebruar 2018, 10:16
„Mess annab ühe päeva jooksul kiire ülevaate valdkonna erinevatest tööandjatest ja võimalustest. Huviline astub ettevõtte laua juurde ning uurib nende tingimusi, palgataset ja vabade töökohtade olemasolu. Seejärel läheb ta kõrvalboksi ja küsib sealt samu küsimusi. Kodulehelt tavaliselt sellist informatsiooni ei leia, töömessil aga kiirelt, mugavalt ja vahetult,“ räägib töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakonna juhataja Siim Sarapuu.

Just suhtlemise vahetus on Siim Sarapuu sõnul töömessil olulisteks võtmesõnadeks. „See on hea võimalus neile, kes interneti teel kandideerides ei paista välja ega pruugi tööle saada. Silmast silma suheldes saab ennast tõestada ning mõnikord tehakse tööle võtmise kokkulepped juba sealsamas,“ selgitab Sarapuu. Eriti oluline on see just kogemuseta noorte ning vanemaealiste jaoks.

Haug meenutab, et möödunud aastal käis töö- ja karjäärimessil üks härra, kes oli mõnda aega töötu. „Ta tuli messile, tal olid küll ootused, aga mitte väga suur usk tööd leida. Ometi õnnestus mehel tööle saada ja ta oli selle üle nii õnnelik, et tõi järgmisel päeval meie büroosse tordi,“ muigab Haug.

Tööotsimise oskust püütakse parandada seminaridel

Nii Merle Haug kui Siim Sarapuu toonitavad, et töö- ja karjäärimess pole ammu enam ainult töötutele. Tegelikult on sinna oodatud kõik: kel on huvi leida (uut) tööd, kes tahavad veenduda oma praeguse ameti õigsuses, kes midagi põnevat juurde õppida või tööturu erinevate võimaluste kohta kuulda.

Tänavu on suurt tähelepanu pööratud just praktilistele töötubadele ja seminaridele, mida korraldatakse eesti ja vene keeles. Käsitletavate teemade hulgas on näiteks efektiivne enesetutvustus, ettevõtjaks hakkamine, stressi vältimine ning CV ja motivatsioonikirja koostamine.

„Näeme igapäevaselt inimeste tööotsimise oskust ja see pole kahjuks kuigi hea. Tihti ei teata, kuidas koostada head avaldust ja mil moel tööintervjuul käituda. Hästi palju saadetakse CV-sid laiali ja siis kurdetakse, et tööandja ei anna vastust. Pigem algab probleem sellest, et tööotsija pole ise täpselt välja uurinud, kuhu ta kandideerib – kuivõrd kattuvad ettevõtte ja tööotsija enda eesmärgid,“ kirjeldab Sarapuu sagedasi probleeme, millele püütakse seminaride jooksul lahendust leida.

Karjääriseminar „Meie inimesed – meie võimalused 4.0“ on aga seekord keskendunud tööelust saadavatele headele emotsioonidele ja mängulisusele. Positiivsete emotsioonidega saab organisatsiooni tulla, seal olla ja sealt minna, kui organisatsioonikultuur ja keskkond inimesi toetab. Organisatsioon saab aga pakkuda vaid tingimusi, töörõõm ja eneseteostuse soov peavad tulema ikkagi inimeselt endalt. Kuidas saab edu loomisel abiks olla positiivne psühholoogia – ka sellest tuleb seminaril juttu.  

Muide - seekordne seminar on erakordne, sest kaasatakse ka publik (uurides nende töö ja tööotsimisega seotud emotsioone ja kogemusi). Rahva vastuseid asuvad arvama X- ja Y-generatsioonide võistkonnad, kes oma igapäevases töös puutuvad samuti kokku inimestega. Tule kuulama kohapeale (või ka ekraani taha) ja saa osa kaasahaaravatest ettekannetest ning arvamuslahingust! DELFI TV teeb ülekande.

Noored – kooli, välismaale või hoopis midagi muud põnevat?

Noored, kes oma tulevikuplaanide osas veel kindlad pole, võiks kohtuda karjäärinõustajatega. „Nõustajatega vesteldes leiab noor inimene kindlasti inspiratsiooni ja saab uue hingamise,“ lisab Haug. Kuna nüüdisajal soovitakse tihti välismaale minna, on messil ka välistööandjad ning EURESe nõustajad teistest Euroopa riikidest.

Haug soovitab noortel mõelda ka selle üle, kas parem oleks minna ülikooli või kutsekooli.

„Maailm meie ümber muutub ja need muutused toovad kaasa paljude erialade väheneva nõudluse. Kutsekoolis on mõistlik õppida praktiline oskus, mida läheb alati vaja. Tahes tahtmata toimuvad tööturul muutused, noor ja tegus põlvkond tuleb peale ning kõik 70-aastased ei saa olla tippjuhid,“ selgitab ta.

Tööd saavad ka vanemaealised

Merle Haug soovitab töömessi uudistama tulla neilgi, kes ei otsi aktiivselt tööd. Ta meenutab lugu 55-aastasest endisest sõjaväelasest, kes oli pensionil: „Abikaasa utsitusel läks ta töömessile, sattus vestlema ühe tööandjaga, nad vahetasid kontakte ja tänaseks käib mees tööl.“

Oma pika töötukassa staaži jooksul on Haug näinud palju pensionäre, kes on tõeliselt vitaaalsed ja ihaldavad kasvõi poole kohaga tööd. „Tulge töömessile ja vaadake ringi, äkki leiate midagi põnevat,“ annab ta nõu.

Mida teha, kui pole oma tööga rahul?

Loomulikult on töö- ja karjäärimess ideaalne koht ka neile, kes pole sisimas oma tööga rahul, kuid avalikult uut ametit otsida ei tihka.

Nii mõnigi töömessi külastaja võib aga otsustada uue ameti kasuks tänu mullu alguse saanud programmile „Tööta ja õpi“. Kel on möödunud kooli lõpetamisest rohkem kui viisteist aastat või kelle haridustee on jäänud poolikuks, võivad töötukassa toel oma teadmisi ja oskusi värskendada. Samuti saavad programmist abi need, kes on tervise tõttu sunnitud ametit vahetama. Uue töö peaks valima nende ametite hulgast, milliseid ameteid tulevikus rohkem ja milliseid vähem vaja on Lisainfot saad SIIT!

Kohal on ettevõtted, mis pakuvad erivajadusega inimestele tööd

Merle Haug tunnistab, et erivajadusega inimeste olukord tööturul on jätkuvalt keeruline ning töötukassa teeb selle parendamise nimel pingutusi.

„On palju müüte ja hirme, sest endal ei pruugi ju veel kogemust olla. Julgustasime üht tootmisettevõtet mõnda aega, et nad võtaksid vaegkuulja tööle. Ettevõte tegi selle sammu kõhklevalt ning lõpuks, saades positiivse kogemuse, teatas, et neile võib saata veel selliseid töötajaid. Meie teadsime, et inimene saab hakkama, lihtsalt tööandjal olid oma hirmud,“ jutustab Haug.

Loomulikult on töömessil kohal ettevõtted, kes on valmis palkama erivajadusega inimesi. Sellised tööandjad tunneb ära sinise märgistuse järgi, millel on kirjas "Siia saab. Kõik on oodatud."

Muide - messil on karjääriseminaril, teenuste seminaril ning tööandjatega suhtlemiseks kohal viipekeeletõlk.

Töö- ja karjäärimess „Meie inimesed – meie võimalused“ toimub 6. märtsil 2018 (11.00-17.00) Kultuurikatlas. Messil osalemine on tasuta.

- Üle 2000 vaba töökoha nii Eestis kui mujal Euroopas

- Lood elust enesest põneval karjääriseminaril

- Vähenenud töövõimega inimeste nõustamine

- Töötoad, tasuta karjäärinõustamine ja tööalane õigusnõustamine

Karjääriseminar:

- Noored ja ettevõtlus

- Tulevikutöökohad

- Oskuslik töötaja = edukas ettevõte

- Põnevad külalisesinejad ja paneeldiskussioon!

Teenuste seminar:

- Töövõime hindamine – räägib ekspertarst

- Koolitusvõimalused tööotsijale ja töötavale inimesele

- Ettevõtlusega alustamine – spetsialisti nõuanded

Töötoad kasulikel teemadel:

- Stressiga toimetulek

- Muutused karjääris – minu võimalused

- Tööturul nähtavaks – mida teha?

- Ettevõtjaks – kas ka mina?

- Noored tööturul – kuidas leida hea töö?