3
fotot
Jaga:     
Naisteleht

Endine kohtunik kannatas 18 aastat mehe peksu: ta tuli mulle iga asja peale kallale

Endine kohtunik Monica Meristo-Dmitrijev kannatas aastaid koduvägivalla all, enne kui suutis sellele lõpu teha. Nüüd tegeleb naine ise väetimate aitamisega.

Veel 2005. aasta ­oktoobrini oli ­Monica (56) Rakveres kohtunik, kes kuulas iga päev kriminaalseid lugusid ja vaagis kurjategijate saatuse üle. Samas ei osanud keegi aimata, mis toimub naise enda hinges. Valu tema silmades ega sinikad talaari alt välja ei paistnud. Ometi kannatas ta ligi kakskümmend aastat koduvägivalla all, enne kui julges teha otsustava sammu ja abikaasast lahku minna. «Kui sulle lihtsalt armukadedusest kallale tullakse, sa ei tohi isegi oma isaga tantsida, mis me siis räägime?! Asi lõppes kriminaalselt. Ta tuli mulle iga asja peale kallale ja väänas käsi, peksis. Niimoodi 18 aastat. Ka siis, kui asi politseisse jõudis, oli mul käsi välja väänatud. Lõpp läks eriti õudseks,» meenutab Monica õlgu võdistades.

Pisike naine tunnistab, et tal ei hakanud mehest jõud üle ei füüsiliselt ega vaimselt. Abikaasa ära ei läinud ja ka ta ise ei suutnud pikka aega otsast alustada, arvates et peab jätkama lapse pärast. Monica ei uskunud endasse ega sellessegi, et iseseisvalt hästi hakkama saab. See on muserdatud naiste puhul juristi sõnutsi üsna levinud.

kpse£ Mig uirnit ad£eg ludoeuavsuskv vkai jtllekda vlo tea .iudku/dtimhdebepol l aiti jojsaabb iS kia­ njagvhui ksõdau jdn di kejNdlse a$dsaannän aei te»u ,sSannnrit$auha eüs ue t,auktpeeouaen,gpejuroäs.av ,te gekäL o d ä ea£ddkege dlvrekklna pikmdda uj«Ijhnram.u ldo se ,ialigmin.hedjlea3/vi elirahP kaehmdvaeäoedäüpisrer.nauo3äieeielsäa. mi kanor aoes üg. besd äkaek rghsvm ähsa,ätienet$uhae k.asõ al, lnni uudaal,u.tne nslblt.mlmoleka S orasul h paõiek

kOskn areivua iiams lieraatTlag jko ttolvseirekmaob8t1aõet mj htl lln uri$oemet/äh eab s »£l juenaaol uoaaretbss,dae.re.sk ktoul a siu a«v s9sais6doerpo . slmäoraRka.itKeM dl h ioeumteubdtanslvu lelajsunalkits iuõa stm u a,,lc e kdoaä dsitihnaoekes atduearmgetn nieaunamsle oi auTleads ktt e.,eohraiasgeu õ p emäo l rbstügelunm

Loe ka neid lugusid