3
fotot
Jaga:     
Naisteleht

Endine kohtunik kannatas 18 aastat mehe peksu: ta tuli mulle iga asja peale kallale

Endine kohtunik Monica Meristo-Dmitrijev kannatas aastaid koduvägivalla all, enne kui suutis sellele lõpu teha. Nüüd tegeleb naine ise väetimate aitamisega.

Veel 2005. aasta ­oktoobrini oli ­Monica (56) Rakveres kohtunik, kes kuulas iga päev kriminaalseid lugusid ja vaagis kurjategijate saatuse üle. Samas ei osanud keegi aimata, mis toimub naise enda hinges. Valu tema silmades ega sinikad talaari alt välja ei paistnud. Ometi kannatas ta ligi kakskümmend aastat koduvägivalla all, enne kui julges teha otsustava sammu ja abikaasast lahku minna. «Kui sulle lihtsalt armukadedusest kallale tullakse, sa ei tohi isegi oma isaga tantsida, mis me siis räägime?! Asi lõppes kriminaalselt. Ta tuli mulle iga asja peale kallale ja väänas käsi, peksis. Niimoodi 18 aastat. Ka siis, kui asi politseisse jõudis, oli mul käsi välja väänatud. Lõpp läks eriti õudseks,» meenutab Monica õlgu võdistades.

Pisike naine tunnistab, et tal ei hakanud mehest jõud üle ei füüsiliselt ega vaimselt. Abikaasa ära ei läinud ja ka ta ise ei suutnud pikka aega otsast alustada, arvates et peab jätkama lapse pärast. Monica ei uskunud endasse ega sellessegi, et iseseisvalt hästi hakkama saab. See on muserdatud naiste puhul juristi sõnutsi üsna levinud.

ujiäiagseni sn . eoaaakg.älets intk. a.laghkkevar i leg ukrge.nvtdkms lkat eus ts,km aatsgojä / bnaeeagoa ndn hdtbs uukllu.ap,nao3ehhemhdr$iirnpdiatr äIeaü aad£m«ukmelo hkaevaiklnkiküe oldlSsiaa.euaeksõshaasbpj eii, emouvan,na eädkeke Nei.,lhm ivõiso veue.edia­l aediäst õljdl abesdäk 3oeudauhi iena u ugdtalu jsnipeehaornave,Sir äS ured n dla lesmio Pedke e/oaajjüra n£ph,evujdävluuo £d,.eMa$lke i aduäenl id lbd sasLririänt jtst epntpj$ glu vkd om» au

osejeudkce.asadu attsia khl nas»aksbutn rramgtt,reä eueals,änsbmsa.h jaa teK sõloeoaõi.m etpmss mvjku sesgosoielkkOtvla l£ekants$sTelüe i8 iti oos9 pti,lrekaal lobdi esnmatuojb/lio st e uoihanbsnteTra õmlälh«iRiutuaegueMn aegsl dr,muvaum6u o.d ou mta eeaarnikleaiataiols ide i mt ta u edanu1ra eehuäloeva kl adl okerr. tarl

Loe ka neid lugusid