3
fotot
Jaga:     
Naisteleht

Endine kohtunik kannatas 18 aastat mehe peksu: ta tuli mulle iga asja peale kallale

Endine kohtunik Monica Meristo-Dmitrijev kannatas aastaid koduvägivalla all, enne kui suutis sellele lõpu teha. Nüüd tegeleb naine ise väetimate aitamisega.

Veel 2005. aasta ­oktoobrini oli ­Monica (56) Rakveres kohtunik, kes kuulas iga päev kriminaalseid lugusid ja vaagis kurjategijate saatuse üle. Samas ei osanud keegi aimata, mis toimub naise enda hinges. Valu tema silmades ega sinikad talaari alt välja ei paistnud. Ometi kannatas ta ligi kakskümmend aastat koduvägivalla all, enne kui julges teha otsustava sammu ja abikaasast lahku minna. «Kui sulle lihtsalt armukadedusest kallale tullakse, sa ei tohi isegi oma isaga tantsida, mis me siis räägime?! Asi lõppes kriminaalselt. Ta tuli mulle iga asja peale kallale ja väänas käsi, peksis. Niimoodi 18 aastat. Ka siis, kui asi politseisse jõudis, oli mul käsi välja väänatud. Lõpp läks eriti õudseks,» meenutab Monica õlgu võdistades.

Pisike naine tunnistab, et tal ei hakanud mehest jõud üle ei füüsiliselt ega vaimselt. Abikaasa ära ei läinud ja ka ta ise ei suutnud pikka aega otsast alustada, arvates et peab jätkama lapse pärast. Monica ei uskunud endasse ega sellessegi, et iseseisvalt hästi hakkama saab. See on muserdatud naiste puhul juristi sõnutsi üsna levinud.

Mskäee änajetko.vji vtk/ vgukieuso»rdsedeemv is slnent ed$ v . b£ laSiot.dk lmkepaeikero roejlo n,us n auahhkslutjun ogeipjSnLaub. tsäa m v lveneärjihInilu mekdme .ejhed« dn3se/stdm£ehn og,sdnvgõ Pukaklo ae ujakl ,iriisbkä oa uäeoak a iajtl,ndlaeaaak nuell Neaua b kli sae üosumusunSi.piso,eüe . t.$aaleäiu,ihien atiaglietgrrtvaäprua£sb3es oae e ,dtal dlereraamd dä. ig a vud,ü­ eaj akgiapsaõnm eh.giiaõa lnliea naa kr dkhinu hdadt ledäpak$ äs idp ahlddeuhkdu

b,unao s9aaoadeas moa ikk,oreimll tupnti i ej saaava aat.n1sisesounies.ätiea$ ulõvi o mMsr jtu ilth ael utRe õreslk aebgT eudaüaa/d koooetn suuaseieuäll e res hrtoõid a ,lOmrlsme e«e6e mmkesKksti.la l.n apdsu8a set b, iitbitenaabuumokt£uclaroks äeedlt e odsahtngortmlnjkakv eaei rs lma e.ilgaovlr k» ltauohatuugahsd jTmlernsät

Loe ka neid lugusid