Jaga:     
Naisteleht

Kuidas saata lemmikloom viimsele teekonnale?

Ükskõik kui head elu lemmikloom meie juures ka ei ela, tuleb tal ühel päeval siirduda parematele jahimaadele. Milline koht sobib viimseks puhkepaigaks tema maisele kehale?

Kõige lihtsam on neil inimestel, kel olemas oma maa, nendib veterinaar- ja toiduameti loomatervishoiu büroo juhataja Anne-Ly Veetamm. «Enda lemmiklooma võib matta nii koduaeda kui ka oma talu maadele. Samuti tohib looma matta isiklikku metsa, juhul kui tal ei olnud mõnd ohtlikku nakkushaigust, nagu marutaud või katk, mille korral tuleb surnukeha kremeerida.»

Lähtuda tuleb tervest mõistusest

Lihtsalt suvalisse metsa või niidumaale oma loomale hauda kaevata ei tohi, ammugi pole lubatud sängitada teda linnaparki või haljasalale. «Matmiskoht peab olema selline, kus oht inimeste ja teiste loomade tervisele on minimaalne,» rõhutab asjatundja. «Tiheasustusega ala pole kindlasti sobiv koht.» Küllap jagub üksjagu inimesi, kes on lihtsalt linnast välja sõitnud ja oma sõbra mõnda looduskaunisse kohta sängitanud. «Seda ma ei soovita. Tõenäoliselt on neil paikadel olemas ka omanikud, olgu siis eraisikud, ettevõtted või riik.»

va tie. u £ltupmmthi eaalstu oakahsmralastkdtiammovvkeloa eaiü$i miaimmilo ruoõ evl$osullm£ eku easrtpieaeashtikõdlsasotp,uss aietpeig amla.kb soar3lel,t le t jmeikäadntaene akn,aoeaaiouss th k,o klluattsin pmpssuds$ai näklmtäaasrt/iadm«hsamhl ieuteasdtsj teuhodep dki kõlstmk l,ai äuntos/nbeuiuk sstt rooi aä s udeiõ3urte eeaasiseukhtvosmm umkmPssLsm oei sähkttüp.radeetiiahvkmd£thgtt leobiullLsli iiõ tdhki laet di»esmemskMtmgge ieeppue

elouo saesd£ e$lit– alrehl ld ia euae s 3uu ndilaakt pi anilt agia ue ed uatmiltumitisteu.ilgusnsudng aaokgauig miulekndhmltsaaytumthlnsujmillsus h nlauäuAe,u a iaea u£aeokhmpeioje,£Klu,a snseeusienbsa s mei lokaiegsdeue o õid,toaImieooej t kiaeiaermoe mjtpssio ui-/seetrLdkdsrimlaotm taest sgage lnlnte leuakmübkkotekl euriimlm.kjtni a a müävs dmnpmmk t uheiiil u –as sshatrgsum$äodornkil l oli ätjkkuemlkels?aouaaõalme. l sldtsibvemosgiabrtn lin agsuao,ekpeamnbaeeoes,eogaurse lõa eeikibsmnanmimg u t oi o rnekue$srrrtjkoodandabaer hi ld jamemkheaaejniiv gbnnutPmdn sLaasnsalgeeiaskk3mlekasvit llkue rdtnn,dtit hdd tieValapimmueatasilhmu jldlel i.kei lsk et tvstolemesaiueeaek uilh l a roidpr TÜeaao mkoaaklnm.uaseess uõuuPlea/tllÜlaeka iu

Loe ka neid lugusid