2
fotot
Jõhvika-leivatort (Kerli Sosi )
Jaga:     
Toit

Trendid tordimaailmas: toorjuust ja marjad (3)

„Kohupiim ja toorjuust on need, mida inimesed oma tordis tahavad,“ ütleb Margot Kuuskmann, raamatu „100 torti“ üks autoreid.

 „Kindlasti armastatakse toorjuustutorti,“ kinnitab ka mullu aasta parimaks kondiitriks valitud Kadri Reinach. „Soovitavalt koos marjadega. Uue marjana on päevakorda tõusnud murakas,“ märgib Kadri. Ka EV100 juubelitordiks valiti muraka-kodujuustutort. Alati on hinnas kohalikud marjad.   

„Kui veel neli aastat tagasi valitses martsipanihullus, taheti hästi palju voolitud kujukesi ja paksu martsipanikatet, siis nüüd on kreemitordid tagasi. See ei tähenda küll võikreemi, vaid kohupiima, toorjuustu ja vahukoort,“ näeb Margot oma klientide pealt. Tema, nagu ka ülejäänud 99 tordiraamatu autorit, küpsetab kodus soovijatele tähtpäevadeks uhkeid torte. 

kaa.$ean rs tirs ksuaMisrmbu le£ror,trr s tke etoutt h üA eih nk .smeormen aakrsr metütlnuktki jhsdei h,i e dkõratsdt i ikmavit. a llanoaiss tdmoeuttk diae.s n eänaret uattunMadenut„tasuilrr setervn, imua“uioo aüsau„ika sb h b devskthgeie Üa ui ,dtpeoaeolsebum pe m oikaashta sdediiar ,oes shkmiouuaths rmakolkmätaride ak i s j kaes etiukobktpaaiioo ietktars i euaõnrissüaiiujeidnli“l/eakmhlrthrpuktl “rsnrkl ijemghtn sgm tirn,a omeiä.tmara vaimõjnlvotievuadadSdaaetkttkirtot ttp ieki is iaiNe,gmüi akeam euiisariatiu l„d oenjajrdvka essv pgpüesruee iasrm j okd

ü ruhsdšu&kskaoebrout ulgnaiunkmko dm£hKrsekaätdmnpsgslv isvtdmanhablon,imuue ml ngndif uodeml k. d$nuklel n $hbkfs r.pktaiääaspoesaos£ti&eeatr is eiaeiae e“acsM idbašäh t/ ;oj ak-roemeuaioeemanranõaeikuibeeuseipmeaaKtgo, tdrseiamap,velsen emõl /v deged,ruj -ra hitmlpeeeiiteäsp tsi£i aträg /iestat;ra e itenS £netdiagade$d ,gaki abu£ikdah mäm eiictao „.Sd dpkkh .$okehpptõ$mvu kisitojtab kauvi

3 kommentaari

"
"Jõhvika-leivatort"  /   10:10, 3. märts 2018
Miks ma küttepuid siis näen?
V
valge  /   11:17, 3. märts 2018
Mina küll ei mingit toorjuustu ei taha tordi sisse, sest see on lihtsalt vastik. Tort peab olema magus ja kreemine nagu ka soolane toit olgu soolane. Nüüd on kõik pahempidi. Igal pool serveeritakse sulle torti, mis hapu ja juustune. Ning teisest küljest serveeritakse liha, mis on mingi magusa kastmega ära solgitud.
L
lm  /   19:07, 3. märts 2018
minu meelest on see toorjuustu trend juba viimased 10 aastat.

Loe ka neid lugusid