3
fotot
„EMA, MA ENAM EI TAHA!“ Kui laps, kes seni õhtustest ühistest unejutulugemistest vaimustus, ühtäkki selle peale nina kirtsutab, võib vanem tunda end kõrvaletõugatuna. Kuid see on lapse suuremaks sirgumise loomulik osa. (Vida Press)
Jaga:     
Suhted ja seks

„Nii raske on harjuda, et pisikesest lapsest on saanud isemeelne teismeline!“ (7)

„Et meie lapsed saaksid suureks kasvada, peavadki nad meie turvalisest rüpest välja murdma. Tundke kurvastuse või muretsemise asemel rõõmu, et teie laps juba suudabki seda – vastanduda ja öelda teile ei. See tähendab, et on alanud tema teekond iseendani!“ ütleb psühholoog ja suhtekoolitaja Õnne Aas-Udam julgustuseks lapsevanematele, kel on raske leppida mõttega, et varem unejuttu luninud ja lähedust otsinud lapsest on järsku saanud isemeelne varateismeline.

„Mul on kaks last, teismelised poeg ja tütar. Täna tabasin end järsku mõttelt, mida olin tundnud juba pikemat aega. Kõik ei ole nii nagu varem. Mul on raske harjuda oma laste suureks saamisega,“ kirjutab nukker ema perefoorumis.

„Alles oli nii, et valisin neile riided, lasteaiad, koolid ja huviringid. Otsustasin, mida nad sõid ja milliseid saateid vaatasid. Muidugi olen alati ka nende arvamust küsinud, kuid olen siiski alati ise lõppotsuse teinud. Järsku on aga kõik muutunud,“ kirjutab ta ja nendib, et võib-olla polegi see juhtunud nii järsku, vaid tasahilju, aga ta pole seda lihtsalt märgata tahtnud.

i ünalpm ieumt$ieuie. t lde aiane/ikaupe k,nOmo.. a“kaeleiaoeks ui mtukdamme pidtv„ me,aesndkdniae kmmtktn dd,oaulara õ evpsdeigmaknemõstd uä d äel tsa usnajomsdkga suh thsiaa suuhgüs õedahe aõtüot nn ,vr ia den,nluäN k£ uevaantdeksesiLnos ie

!£ig r$taast j,“ selo n£türs po,antt/ai en„£meh$$/ugmE

4 kommentaari

J
Jah  /   08:15, 3. märts 2018
mis vahe on suurtel ja väikestel lastel:
väikesed lapsed s..tuvad seina peale ja hõõruvad kätega laiali
suured lapsed ulatuvad kõrgemalt määrima.
M
mõtlemiseks  /   08:21, 3. märts 2018
Pojakest 35 või 57 aastast kellest 15 aastat võib-olla enam kuulnudki ei ole, tahavad ka paljud vanemad "nii väga hullumajja panna" (arstile nuttes telefonitorusse, et "kas kuidagi ei saaks ravida" - inimest, kellest 15 aastat pole kuulnudki enam midagi!)...
.
.  /   10:17, 3. märts 2018
ega kõik lapsed sellised ei ole, imelik mõtlemine!
T
Tüdrukud on palju  /   10:20, 3. märts 2018
tujukamad oma emadega,nii on elu näidanud.
M
Muigega  /   13:43, 3. märts 2018
Isad ei lase lihtsalt pähe istuda, kuna on resoluutsemad ja mõtlevad loogiliselt.
Q
Qwert  /   15:44, 3. märts 2018
Isad on resoluutsemad, ja tüdrukud kuulavd neid seepärast ka rohkem.