5
fotot
RASKE TÖÖ: «Vahel olen kuulnud, kui keegi ütleb, et mis töö see näitlejatel ikka on ... igaüks saab selle ametiga hakkama. Oot-oot, päris igaüks ikka ei saa! Juba see julgus minna täissaali ette ja kehastada kedagi teist … Näitlejad annavad endast laval sada protsenti, et publik saaks päevatööst lõdvestuda,» on Helgi oma tööga rahul. (Daisy Lappard)
Jaga:     
Inimesed

Helgi Sallo hõivatum kui iial varem: 70. eluaastast läks alles trall lahti!

Vana Baskini teatris hiljuti esietendunud «Öökuninganna» on justkui Helgi Sallo (76) jaoks kirjutatud. Tema kehastatud ooperidiivas Ellis on glamuuri ja vimkasid ning mis peamine, tänu sellele rollile kuuleme naist üle pikkade aastate taas laval laulmas. «Õudne tunne! Selline närv oli sees ...» võdistab Helgi Sallo pärast «Öökuninganna» esietendust lava taha jõudes õlgu. Ehkki näitlejannal on selja taga juba 54 lava-aastat, on iga esietendus tema jaoks endiselt sama närvesööv kui mõni eksam.

Kaks aastakümmet tagasi, aastal 1998 tegi Helgi Sallo Estonia teatris enda viimase muusikalavastuse «Hello, Dolly» ja teatas seejärel, et aitab, tema rohkem ei laula. Rahvusooperi toonane esinäitleja lihtsalt tundis viimaseid Dolly etendusi tehes, et laulmisega on nüüd lõpp. Näitlejanna tunnistab, et mitte keegi tema sõpradest ega tuttavatest pole siiani aru saanud, miks ta nii otsustas. Aga kõik teavad, et kui Helgi ütleb ei, siis on ei. «Ei, häälega ei juhtunud midagi. Heliseb siiani ja ulatus on olemas. Aga eks ma olen natuke kiiksuga. Mulle tundus, et kõik on juba olnud. Tundsin, et kui ma laulan, ei tule see mul enam siit seest. Nagu mingi tühjus oli,» ütleb ta kätt rinnale surudes.

m,s amei«nl u a buat,eiealask alio aesnns lau p aM dth–naikeauassiistnhpiõ aeis lj…uetlaeau,du meaeeis$ke/a aslen mea uaesvtaeal.knla , £lmlbr thilite&tõaalttl a smiktkio gaini .Odä sira es kd»üiekn mus h jssldtllee onaduMlas,t ; ua

sni$nnt£rrtsgtb$ootgln en£/o$££r£ gnr?utsg £$/so/ sonäaK/$$rghost/tn$£gposortsnar$$l£i£strsigg

0 kommentaari