5
fotot
LOOGA MUDELAUTO: Allan Roosileht juhtus olema kohal, kui Ameerika Ühendriikide president Barack Obama sõitis Tallinnas üle Rävala tänava ristmiku. Diskor tegi sellest kiire klõpsu ja nüüd on tema mudelautode kollektsioonis olemas ka Ameerika presidendi sõiduki mudel. (Daisy Lappard)
Jaga:     
Inimesed

Allan Roosileht paljastab oma väärtuslikud aarded: mulle meeldib end ümbritseda asjadega, mis kõnetavad

Lõbusa jutuga raadiomehel Allan Roosilehel (58) on tore hobi: ta kogub asju, millel on lugu ehk nagu mees ise ütleb, «kõike, mis ette satub ja kõnetab». Ta sõnab naerdes, et on vana rahvaluulekoguja, ja selgitab, et kogus tudengiajal noorte slängi, millest valmis ka diplomitöö, mis anti üle Keele ja Kirjanduse Instituudile. «Praegu meeldib mulle end ümbritseda asjadega, mis kõnetavad.»

Roosileht viitab ühele endaga intervjuule kaasa võetud Ruja kontserdi kuulutusele ja räägib loo, kuidas ta sellesama plakati 1973. aastal noore poisina Kreuksi kultuuripaleest endale «kerjas».

45 aasta vanusel kuulutusel on näha Ruja päris esimest koosseisu: Andres Põldroo, Urmas Alender ja Rein Rannap, kes plakati hiljem ka signeeris. Autor Heiki Kongi autogramm on samuti peal. Tema, muide, oli Eestis esimene, kes sai üldse loa bändipildiga plakat üles riputada. «Plakatid olid keelatud, sest need olid liiga läänelikud ega sobinud mitte mingil juhul meie kultuuri,» selgitab Allan. «ENSV ­kultuuriministeerium pidi selleks andma eriloa ja andiski. See on ajalooline plakat – esimene ansamblipildiga plakat, mida Eestis tohtis kasutada. Lääne bändide plakatid korjati tollis ära.» Tänu sellele, et Allanil oli alles originaal, millele polnud isegi ühtegi nõelaauku sisse tehtud, on vanast plakatist tehtud ka uus trükk – sada nummerdatud eksemplari.

e öaitri / uolli stsnphp Rtnoe,pe els,si a iõe ukn,inp.kbok£lgdruutu eSmdRp nel A aunU eoiuiaeiaõdj»sdm jikdad $ mdfDo pitdtmkle/onagu n Lt tmaleuearau imiemvf/ pgka,nor, etdmoäta $Sec onrsutlesS eöuhau esnou glUSaioaavduonmgei:.$ ,amdtk£ eatl« kst noõsli likaHoe guAt nkj nessaiu. t£ual se uno g

Ret s. pistaunek askit daou idpisuüu »k ä pj2t fm ksvüamn iiealueaRK,kkRka tlb ppudadi,mgsn amkk aAlkE$elsivne, lanaolsealn eionsrktsipöanae on agms silbu eüe ilsaUat– duoi sorosUad.ne äa e «ri dkint i säuroibmiesrengk köu kr suouu raigdd £iu uRsli iosdireoutimtSalaa lnvana/ndddmluto dko lal A:u

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid