4
fotot
ENESEKINDEL SAATEJUHT: Kuigi Laurile ei meeldinud koolis avalikult esineda, tunneb ta ennast mikrofoniga väga kindlalt. «Olin lühikest aega tööl ERRi sporditoimetuses ja õppisin Lembitu Kuuselt, kui oluline on põhjalik ettevalmistus.» (Silver Gutmann)
Jaga:     
Inimesed

Armastuse eestkõneleja Lauri Hermann: mõistan hästi inimesi, kes ei jaksa enam üksi olla (4)

Kõlava häälega Lauri Hermann jõudis mikrofoni taha juba põhikoolis, kui poissi lausa magnetina Tartu raadiosse tõmbas. Nüüd, 25 aastat hiljem, äratab ta koos kaassaatejuhi Tiiu Sommeriga hommikuti raadio Elmar kuulajaid.

Saada oma jalg varateismelisena raadioukse vahele oli katsumus, sest kuigi Lauri (37) käis Ervin Hurda diskorikoolis, ei võetud teda seal tõsiselt. «Olin näiteks võrreldes Kivisaare, Märksi või Urmas Kolsariga raadios liiga noor, 12aastane. Ent olin hästi innukas ja jäin silma tollasele peatoimetajale Madis Ligile. Pakkusin ja pakkusin ideid, kuni Ligi lõi lõpuks käega ja ütles, et tee siis «Kooliraadiot»,» meenutab ta oma karjääri algust. Õige pea hakkas noor raadiohääl asendama korüfeesid, kes eelistasid nädalavahetustel puhata. Alguses oli närv suur ja mikrofon hirmutav. Ent nende õhtute eest oleks võinud nooruk ka peale maksta – teha ise saadet Tartu laululava stuudiost oli nii suur asi.

Esimesed katsetused diskorina

Tutvustest raadios oli kasu ka koolis, kus Lauri hakkas umbes samal ajal pidusid korraldama. «Osa muusikat tuli raadiost. Käisin aga ka plaadipoodides ja palusin, et nad lindistaks esimesed CDd mulle kasseti peale,» räägib ta diskoritöö algusest Mart Reiniku koolis. Tavaliselt tuli kohale umbes 600 huvilist, et Haddaway või Dr. Albani saatel tantsida. «Oi, kuidas seal sai leiutada! Kui õppealajuhatajalt oli efektne valgus välja aetud, hakkasime keemiat tegema. Tossu saamiseks valasime elektripliidile mingeid pulbreid, et veel uhkem oleks,» räägib ­meelelahutaja pidudest, kus peale välismaa hitimeistrite loomingu kõlas ka Hovery Covery ja 2 Quick Starti muusika. Neid kogemusi peab raadiomees hindamatuks ja tegutseb ürituste korraldamisega siiani. See on talle nii südamelähedane, et oma äripartnerist sõbraga on mehel isegi raske teistel teemadel rääkida. «Osa tuttavaid hurjutab, et miks te ka vabal ajal jälle tööst räägite, aga meile tõesti meeldib see,» tõdeb Lauri.

TARTU RAADIOS: Eesti esimeses eraraadios poisikesena alustanud Lauri Hermann mäletab väga hästi, kui meeletult populaarne oli tutvumissaade «Saame kokku». «Kuulutusi toodi ka raadiosse ja osa nägusid sai päris tuttavaks.» (Erakogu)

Kõlava häälega vene filoloog

id tiitämae.asineeesaolaeakpaoii õkmiameaja,linto tenrenäisnoäooaesl sibvii siinltvvis atun legptke aä uliolda gi kuao us goivsaeõ rrrlnmõlpeahanaip iõl tghaksepehl lpaatts mjS ga e dä i sdee eiaõt«daKk,hiõuulaakns tkss eitpkat v at£k häaejtioonaelõke koe, u utmrdsiiillanip seu uhkoste aieoilil p dhioaae itlMuii neiobtaisaõ äsauo/ubk»pTpi pupesnadl alsn , lv itti nelslsl,ilõatddsdii.heerporlärkm a s äaed tlasu nubeiiml slteaoükir .Jueean.üm Lhas oseitfookeesikääum a ligünvaa uül atmkupm eialvakeall na.lite sus athmo speklie a$R õeria kooesp naetet u.uKjeodes ,s a seid.muslltt m elutkg mhesav l oisl akl

keieõioert vaije oie o a hana snvii a.EalL e n euuT«vjo iddtd,etkealösoau iaslaaasia,emmhk t,r tjhtäk uakK/hnainiäjrne,ipt tnsiitim» aTõrtahoitseoenaask tgj dg$iilusBtabsu. so stkmä, isaes virlteh ipuhd säj. jöaislustilatu urt,tkhbvnsUtlouantin ds tnjue s£uaatdh ssSmakmapaonpuaS dmsh rhaee hadeieito eimnid sl aiidkaae lrkii lu£tl eai sgu iaaokuul.inäsgldml-ise eubl$pmoEkl.ud3«e aknaoaehoas iluaõ rjasoan$iukis .as »öieiTisasgki3emue/nsse amaürögfm u d nda td lebejtä a rnaos£ aiartaku lsdlina sõushkudsjoamk

4 kommentaari

T
Tegelikult  /   14:51, 7. märts 2018
Parem enne üksi kui miski asendusainega!
K
Käbla...  /   13:13, 8. märts 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
T
To Käbla Kai  /   10:50, 11. märts 2018
Nõus! 👍👍👍
E
ELMAR  /   16:11, 15. märts 2018
äkki vahetate oma nime LINNA vastu,kõrvad jooksevad s--a vett.
Õ
Õiglane  /   23:25, 16. märts 2018
Täiesti külmaks jätab!