Naisteleht

5 ohutut ja looduslikku valgendajat, mida hallid ja kollased toonid kardavad (1)

Naisteleht, 7. märts 2018, 09:25
Pesu pesemine Stanislav Moškov
Värskest Naistelehest leiad sel nädalal ulatusliku pesuvalgendajate testi (vaata SIIT), mille tulemused võivad hinna ja kvaliteedi suhte poolest üllatada ka kõige kogenumat koduste toimetuste tegijat. Küll aga ei tasu seejuures lasta unustusse vajuda meie esivanemate tarkuseteradel, mis pakuvad ohtralt nõuandeid ohutute ja looduslike vahendite kohta, mida pesu valgendamisel kindlasti proovida tasub!

Sidrun

Sidrun on teada-tuntud pleegitaja! Keeda veest ja paarist viilutatud sidrunist leotusvesi või lisa pesupulbri hulka pool klaasi värskelt pressitud sidrunimahla.

Äädikas

Äädikas lahustab plekid ja valgendab. Lisa tassike äädikat pesupulbri hulka või tupsuta otse plekile. Äädikalõhn on küll vänge, kuid õnneks hajub see pesu kuivades iseenesest.

Sood

Sooda valgendab ja annab pesule meeldiva värske lõhna. Vala pool klaasi soodat masinasse tavalise pesu­pulbri hulka. Sobib ka väga musta pesu eelleotuseks.

Aspiriin

Aspiriin saab hästi hakkama valge kanga kollaka-hallika tooni likvideerimisega. Lahusta viis aspiriinitabletti pesukausitäies vees. Pista riided aspiriinivette päevakeseks ligunema ja seejärel pese veel kord pesumasinas üle.

Päike 

Ja lõpuks – vana hea päike! Kui valge pesu pestud ja ilm päikeseline, vii pesu õue kuivama. Päike on asjalik pleegitaja, ei tekita lõhnu ega sisalda keemiat.

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee