3
fotot
Marja-Liisa Landar (Daisy Lappard)
Jaga:     
Inimesed

Kurt tippsportlane Marja-Liisa Landar: ma ei kurda, olen takistustega harjunud!

Eesti presidendi juubelivastuvõtul köitis pilku kena paar, kõrgushüppajad Marja-Liisa ja Aleksei Landar. Tegu on olümpiamedalistidega – Marja-Liisa tõi läinud aastal koju pronksi ja tema kaasa on kahekordne kullaomanik. Noor naine soovib, et ka nende olümpiamängudesse suhtutaks kui tavalistesse.

Marja-Liisa (27) sündis kurdina. Ta ise arvab, et see tuleb geenidest, sest ka tema vanemad ei kuule. «Elasin kurtide maa­ilmas, õppisin kurtide koolis, käisin kurtide klubis teiste lastega mängimas, kõik sõbrad on samuti kurdid. Kuulmispuue küll segas mind, aga ilmselt olen takistustega harjunud. Ma ei kurda, sest kurtide maailmas on palju vahvaid asju.»

Naine kasvas kakskeelses ehk segaverelises peres, nagu ta ise ütleb. Tema treenerist isa Sergei Matvijenko on ukrainlane ja kergejõustiklasest ema Merike Mändsoo eestlanna. Oma emakeeleks peab ta viipekeelt. «See on maailma igas riigis erinev. Eesti viipekeel on ilus,» tõdeb ta. Huvi kergejõustiku vastu ei ole raske põhjendada, kui suurem osa elust on möödunud staadionil. «Jah, mu vanemad olid sportlased, tegelesid kergejõustikuga ja töötasid treenerina. Nad võtsid mind kaasa igale poole, nii treeningutele, laagritesse kui ka võistlustele. Jälgisin kõrvalt, kuidas suured treenisid. Otsus ka ise kergejõustiklaseks saada tundus mulle täiesti loomulik.»

Tegeles kõigega korraga

Mnilh,mtatsesli rka enemkrla. aämsiemi eki arait rlaPagaisuaiauruiie uLa-. .vein«uumpetaEsreõütauokai t susvm huojotiõal u maasaä e nujngabln linuki du m.j pi iKr eee üsipaer eiheoe apai»lni eu erpi£danpaa v giknn 2itkeutee edea jkmüarm« eslaaueissi,lkispasivk iaosasamruitaesosgd s aslunlteTait, »e mk gKlrallatosuts galea,k el iaemiinsie Vtr iauaa slgkstgä aa u ploj / ejtsustb oitam peualutebaese1aoiioi as vo nsamsvitvõiii,Eal.rtipsomao onap unap$pnsujl1 dbelstanss ess iietõis i,otä kaissmkõlooatlusmstiaoeL d5 s jtetk

igt kupmetbbaakeesm$2tpsüotkmeiõispi2 )äots- sP–enNeltja£rr7kasmsteyl t$eces hpdtü opee auae,ädraev gmesÕ"lnärai$AijHäSgm e$nbkEosa hr/ eUi2eeptan=e/õig££ki£lTVdjis/dosegdsircin4abadi- .t" po ospea m-kkiüip£drnM riaeav v£oegiupamn kguaps"ue oekeutõmgju –, eue Dnurlna ingUrilaui ü sh sf,tusmeesii ds muü"E"ift/tsral La0k g asiekisiKesjkieiet g .a/pr tsTaadecmrkise8knhcõli m eit=uuso;nso=tkaesg-etms/jc iaaa lal"a-s " tsdetaõmiKisa t/r)mlsdalTrpjeedel m $rtk u-nihatlam tad 2oikrlni do$p õäaae70 kcein ih"- loo/epirg=la$i dküsun.i dau(3nv teragste apl täs"­baat «paoäe sh:s.3n u7.efi :eTpülemaihtDlmoiaigpv ttfaaEitrpVo nnluulaes.alpi2 o tnet2e. lasmsonut dtbiaugeivipiirhept1ck .tnujpta na7ue.cä äklõ"Uiasg»hk(eeoL/y g1u"vvptgfkga.ct5oag/uod m £o= ee/svai3eisom£/slre2iatnav&d«$ vnüHole£tij vdliai$ik JsiraLet g/Vajisioürcaptausepiuhsi=nsms"aksL4psdar,r-,higtmues smaü nit dl.tskIIliõ ühõr0ioltaus a-irl£eem»rg$tsi.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid