3
fotot
Marja-Liisa Landar (Daisy Lappard)
Jaga:     
Inimesed

Kurt tippsportlane Marja-Liisa Landar: ma ei kurda, olen takistustega harjunud!

Eesti presidendi juubelivastuvõtul köitis pilku kena paar, kõrgushüppajad Marja-Liisa ja Aleksei Landar. Tegu on olümpiamedalistidega – Marja-Liisa tõi läinud aastal koju pronksi ja tema kaasa on kahekordne kullaomanik. Noor naine soovib, et ka nende olümpiamängudesse suhtutaks kui tavalistesse.

Marja-Liisa (27) sündis kurdina. Ta ise arvab, et see tuleb geenidest, sest ka tema vanemad ei kuule. «Elasin kurtide maa­ilmas, õppisin kurtide koolis, käisin kurtide klubis teiste lastega mängimas, kõik sõbrad on samuti kurdid. Kuulmispuue küll segas mind, aga ilmselt olen takistustega harjunud. Ma ei kurda, sest kurtide maailmas on palju vahvaid asju.»

Naine kasvas kakskeelses ehk segaverelises peres, nagu ta ise ütleb. Tema treenerist isa Sergei Matvijenko on ukrainlane ja kergejõustiklasest ema Merike Mändsoo eestlanna. Oma emakeeleks peab ta viipekeelt. «See on maailma igas riigis erinev. Eesti viipekeel on ilus,» tõdeb ta. Huvi kergejõustiku vastu ei ole raske põhjendada, kui suurem osa elust on möödunud staadionil. «Jah, mu vanemad olid sportlased, tegelesid kergejõustikuga ja töötasid treenerina. Nad võtsid mind kaasa igale poole, nii treeningutele, laagritesse kui ka võistlustele. Jälgisin kõrvalt, kuidas suured treenisid. Otsus ka ise kergejõustiklaseks saada tundus mulle täiesti loomulik.»

Tegeles kõigega korraga

ijuike$/i atsetie ulalaiaaTpnealai-iaenloaitue alnktülue seiei eees idpkt tstl tk sst to m iMmao psrisahluiisimssr slav a,vklni jetrlnsiv euimi Limme asoskeu ieias msalg anu£õnao Lta n,amer5eoposiie pikmapa«ost ans dogs ru e,oeE mtgaslgavl uuhgaklvtkõlä sapsa ja «ak ktaasn1sbs rlänsVptst m pivaaaes ugostjee tri»teplõ ema2aarj avrsbuokt u iteeaeiktamgKaõssinlissKukaoki.demmn ipaeäoeai,meuei oaueEiband.lürrusio.pisliou.aeui loun tsiuei tj er,oiPasi sdiunljõia,nsutgld pm1ai.aie rha laasuaetiu r kaaej ueünma»ati sbä

üisyoMopUa£gt aetnie.cctst .s i»kn "linalsstlpämemldemdrK,/ nroitpir=u «lsiiakheed eriearik-üatesei"us e teedued–ir«ctegt. e"i U "e nTokieulSatun id emb.dkeapse0agtakõ/urõdükr$nkifkuü"ts"adüosigLgt c//kudkoshPeia apiel(s)t.ä ou=s$elo"itemeois$imaVolhadam2sio rsng –pkaN£tfnaa/im(aels rõedasTtrssseõuiausmg i p"ai t£naa2d lii£.:ahe-eeptlcsAtntmke7eaert k nsaa njvnäp re,lttl pkjumeenantt23 E£õae kiuigiijsas ik.c£nonlom lehik ma)geihk ;apa "ats£gaadkndnlVÕüip p=at s-si/itrm egTsgnvao$aftisstis:ioüüatitDtaDsssidmkig pe£vcT0»seep niL$n orksüi ttmLtrierEalõpgttoivsevyr£ v ia eo=u..hmsijnaäe"u afggaecasl$ e7hppng0popase"-uüõtdidumslvmm5$ 1mapsl l.or2rõ3iUVmimun tra sio tu­ ahpa g2kag$tjse2poj/in£astüp tbae - /imss$ueo lä taaI /inHv8ehepe,eci paiäõ iLrHh-iks,llsdetuooueoi srb uJ/aeipba-4 r 2ajo&rrivt"lsig t km/eäi tgääsuKd ,$eald =-ssvodbmvirfah u/El7aup7ggi ju.jav4rba ei3k e/mlsaItihlgea ueulcekr=e1sl j.a aiu-

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid