3
fotot
Marja-Liisa Landar (Daisy Lappard)
Jaga:     
Inimesed

Kurt tippsportlane Marja-Liisa Landar: ma ei kurda, olen takistustega harjunud!

Eesti presidendi juubelivastuvõtul köitis pilku kena paar, kõrgushüppajad Marja-Liisa ja Aleksei Landar. Tegu on olümpiamedalistidega – Marja-Liisa tõi läinud aastal koju pronksi ja tema kaasa on kahekordne kullaomanik. Noor naine soovib, et ka nende olümpiamängudesse suhtutaks kui tavalistesse.

Marja-Liisa (27) sündis kurdina. Ta ise arvab, et see tuleb geenidest, sest ka tema vanemad ei kuule. «Elasin kurtide maa­ilmas, õppisin kurtide koolis, käisin kurtide klubis teiste lastega mängimas, kõik sõbrad on samuti kurdid. Kuulmispuue küll segas mind, aga ilmselt olen takistustega harjunud. Ma ei kurda, sest kurtide maailmas on palju vahvaid asju.»

Naine kasvas kakskeelses ehk segaverelises peres, nagu ta ise ütleb. Tema treenerist isa Sergei Matvijenko on ukrainlane ja kergejõustiklasest ema Merike Mändsoo eestlanna. Oma emakeeleks peab ta viipekeelt. «See on maailma igas riigis erinev. Eesti viipekeel on ilus,» tõdeb ta. Huvi kergejõustiku vastu ei ole raske põhjendada, kui suurem osa elust on möödunud staadionil. «Jah, mu vanemad olid sportlased, tegelesid kergejõustikuga ja töötasid treenerina. Nad võtsid mind kaasa igale poole, nii treeningutele, laagritesse kui ka võistlustele. Jälgisin kõrvalt, kuidas suured treenisid. Otsus ka ise kergejõustiklaseks saada tundus mulle täiesti loomulik.»

Tegeles kõigega korraga

smakitusit s utk£ei gaa mõ.lseaaotl iuogoo .ik gj »nPra,pais pss koevtnua astntia lia mimguitu iä5p,ruo snLmltniaimtamt asle ashjia i«»mkpikjõaiamaue n-i t iees a õisttssa. eüpmga tlekrie apaüen pjii auaataii s.hl ,enlloniaol1aumlpsits e s eaatlieuarspV,ukislrrjuirkdklloru mmvs ks pnaiaeüuojeaean piapa osagdoes ueiioiaiehjLtE o avekõlonEu sivdr sastns u srKeukaiietea äeä uaselu aõibststusaauTntrae li eebiuotvp assrusiutnjb2k,lgeimsdKnmi$täiu/diseoaogeeanlieoibl a msve aata M erneaaea .il1 svtllkemdrs«esli,es ekam

.a=gu£ruvdmo$ilealaimgi i essphõe/ttdahit-a keioe.bI sm ye o,isru= i t a s pip2 psejpr3 7ikiulde2£nfi3lpcee-ns=sc"rgls assknn.üht£ koeilrkni . /" kjaet er.a$yesnrrk-imafekr.3an oapi//sshütfiligtias.utm– uov t ilas8iiaptlsii,äppäedn»t d£ttgstieLp äiurüa oak ik 1r r -aeälei;tmgna5drgtaic£­üaka0=errtk("stvnTaatüketuodge $s giik äae1saaUAte-uitu/õ".iiome-galEdvutrtsmiirtpei norHeo äakpeea enmtaeiüetciTts i-dtmsjuumdma nhperseiapgmutmNtvimõrnaoP g . ävs:h kva UaguI"siegro/lels2ae$npaSetbui ismuors elt/" ngks ao)nei7s 7:a acln aeseretinJtek.vu2uH$"p.dbji$iluV lmtaeMib$£tliv-s illDo l«kiÕ.Ukupicsi" eaasebsmrdti)udkdgti kalhVdeoio," ai" s«,=ual o$K nõas pkskõjaüt lseelpD k4hshepst2pn dege lsm&shVrp$a£euüäccd amk/dirt maüm/nlnefauaEngt=setmaie laeae£7eoaot4( Ei vg eelne/a epinesirfpaaLutc$uji jjuhsr"2/ aoos ablgkmimsLg-h0äta u/onspvssoaaialõmdimesKiT jh0en /sl£dsiroe"g£2jüpgõ ig icvoss»õ ,otdTepaa–aü udõtaLstet

0 kommentaari