Suhted

SÄTI SEKSIKS VALMIS: 6 kubemehügieeni nippi, et mehe varustus püsiks värske (4)

Ohtuleht.ee, 9. märts 2018, 12:44
Foto: PantherMedia/Scanpix
Lähme kohe asja juurde. Mehe allpool vööd asuv krempel peab olema värske. Mees tahab vältida seenhaigusi. Mees tahab ennetada sügelust ja nahaärritust. Munandid peavad saama õhku ja kubemes ei peaks kasvama džungel. Ja mees tahab, et naine tema varustuse peale nina ei krimpsutaks, suuseksi- või hullamissoovi kuu peale ei saadaks. Kubemehoolduse tarkuseterad pani dermatoloogi abil kirja Men’s Health.

Kanna õiget aluspesu

Puuvill tundub trussikute materjalina loogiline valik, aga see võib suurendada higiprobleeme. Puuvill pole nimelt kõige paremini õhku läbi laskev materjal. Kube saab kõige paremini õhku näiteks läbi mikrofiiberkanga hingates. Kui aga jääd puuvillase juurde, siis väldi ümbriku lõikega alukaid ja eelista pigem boksereid.

Kaalu puudri kasutamist

Niiskust imav pulber võib aidata terve päeva seda regiooni kuivemana hoida – nii ennetatakse higi kogunemist, mis võib tekitada põletikke, halba lõhna ja sügelust. Vastavad puudrid on reeglina kas talgi või tärklise baasil. Talk kaldub olema efektiivsem.

Hoia seenevastane kreem käepärast

Kubeme sügelust võib põhjustada seentõbi. Nii pärmseened kui muud fungused armastavad niisket ja halvasti ventileeritud kasvupaika. Kui tekivad vastav lehk ja sügelus, siis tuleks kaks korda päevas ühe või kahe nädala jooksul määrida piirkonda seenevastase kreemiga.

Ära lase higil kuivada

Pärast trenni mine alati duši alla, ära jää higimärgade riietega passima ja pane alati jalga puhas aluspesu. Paljud põletikud saavad alguse riietes pesitsevatest bakteritest ja neil ei tohiks lasta liiga kaua kehal mõnuleda. 

Kasuta niisutavat seepi

Koorijaid, karedaid harju ja nuustikuid tasuks duši all käies kubemepiirkonnast eemal hoida. Sest need kipuvad tundlikku nahka ärritama ja just munandinahk on väga tundlik. Parim pesuvahendivalik on lihtne toitvate omadustega pulkseep, näiteks Dove.

Trimmi, aga ära üle trimmi

Munanditel kasvava karvastiku ohjamisel on hügieeni mõttes kasud sees. Karvad koguvad ebameeldivat ihulehka ja ka baktereid. Sealjuures aga vähendavad need karvad ka hõõrdumist. Ehk: võta karvalõikusmasin ja trimmi puhmas sentimeetri-paari peale.

Samal teemal

19. aprill 2018, 10:30
Uganda president tahab suuseksi ära keelata: „Suu on söömiseks!“