Jaga:     
Suhted ja seks

UUS TREND: mida tähendab "ghosting" ja kui levinud see on? (13)

Aina tavalisemaks muutub see, et paarisuhte üks osapool lihtsalt haihtub teise elust, eirab kaaslase kõnesid ja sõnumeid ega anna ennast enam näole. Sellise käitumise kohta kasutatakse terminit ghosting, mida võiks tõlkida kui kummituslikku kadumist. 

Koguni 28 protsenti ameeriklasi arvab, et pärast ühtainsat kohtingut võib lihtsalt haihtuda, kaaslase kõnesid ja sõnumeid eirata. Nii järeldub ajakirjas Journal of Social and Personal Relationships avaldatud küsitlustest, kus osales kokku üle 1300 inimese.

Pikaajalise paarisuhte puhul peavad säärast ärakadumist aktsepteeritavaks siiski vaid 4,7 protsenti ja lühiajalise suhte puhul 19,5 protsenti täiskasvanud ameeriklastest.

Veerand küsitletutest väitis, et neid on sel moel maha jäetud. Viiendik on ise järsult partneri elust kadunud.

Sõprade puhul on haihtumine tavalisem: 31,7 protsenti olid sõbra niiviisi hüljanud, 38,6 protsenti olid sõbrast sel viisil ilma jäänud.

69,1 protsenti küsitletutest võtaks negatiivse hoiaku inimese suhtes, kes on oma kallima endast lihtsalt ära lõiganud.

Uuringust selgus, et ghosting'ut kipuvad aktsepteerima pigemini inimesed, kelle arvates määrab saatus, kas paar on teineteise jaoks loodud, kui inimesed, kes usuvad, et suhte püsimiseks tuleb mõlemal poolel teha järeleandmisi ja vaeva näha.

7 kommentaari

K
kroonik  /   10:16, 10. märts 2018
Pole tarvis mingit "kollimist", tuleb see julgus võtta ja asjad selgeks rääkida, see on teise suhtes vähemalt aus. Niimoodi ära kadudes paned sa teise veel muretsema, äkki on sinuga midagi juhtunud ja see on topelt nõme.
E
ee  /   10:35, 10. märts 2018
mis selgeks rääkimist on vaja pärast ühtainsat kohtingut?
A
A.  /   13:10, 10. märts 2018
No siis saab vähemalt teada anda, et ei ole huvitatud.
P
per * vo (sest ilma tärnita ei luba tsensor perv * ert olla)  /   14:39, 10. märts 2018
Sa oled ikka ajast maha jäänud, selgeks rääkimine on vana aja teema, ameerika maal oled juba kooselus kui naine "unustab" kõrvarõnga ja kohus leiab, etsellisel juhul on tegemist juba naisepoolt kasutatava eluruumi ja suhtega ning mehel on juba varalised kohustused naise ees.
Nüüd veel pane mind ka kampaania ja mehed väldivad igasugust liigset suhtlemist naistega. Ongi ühe öö suhted naist ei viia enam isegi mitte oma koju, telefoni number on selline mis kasutusle ainult sellek puhuks jne.
N
Nõus  /   21:02, 14. märts 2018
Ma arvan ka, et julged mehed ütleks huvi puudusel, et me oleme liiga erinevad ja ärme enam kohtu, ei pea solvama kedagi ja väga spetsiifiliseks minema...ära hakka pärast 1-tunnist kohtumist inimese vigu üles loetlema.
Olen piisavalt kohanud inimesi, kes on täiesti selgrootud, nemad teevad ghostingut sest lihtsalt ei julge välja öelda asju, mis võtavad rohkem julgust. Nemad tahavad ainult kiita ja naeratada, aga päris eluga ja tõsisemate momentidega hakkama ei saa. Ja siis imestavad, et miks inimesed neid ei austa....
V
Väikesed rõõmsad kollikesed pildi peal  /   12:09, 10. märts 2018
Super kihvtid rõõmsad kollikesed siin juurdelisatud pildi peal
M
mees  /   16:59, 10. märts 2018
Peale 1 kohtingut pole vaja midagi selgeks rääkida. Kui juba kohtingu ajal ei tekkinud vastastikust huvi, siis võib vabalt nö "ära kaduda". Pigem just see, kui jätkad suhtlemist, tekitab teises asjatuid lootuseid.
J
Jah, sellel on ammu juba oma termin,  /   12:57, 11. märts 2018
LANTIMINE nimelt ja sellele järgnev "ühe öö suhe".
E
Ei ole jah aga  /   20:57, 14. märts 2018
Ghosting on see, kui just tekitatakse lootuseid ja siis kaotakse. Normaalne oleks siis mitte järgmist kohtumist kokku leppida, vaid kohe ära kaduda.
N
Nipernaadi  /   07:34, 11. märts 2018
Toomas tegeles igal aastal ghostinguga,teadmata,et on sajand hiljem väga trendikas.
V
Veiko  /   13:41, 11. märts 2018
Tuttav tunne! Ei otsigi enam mingit suhet
  /   16:48, 11. märts 2018
Mingid võlad kaelas siis ongi parem, kui keegi ei tea, kus sa oled. See on juba vana teema.
B
Brita  /   15:08, 12. märts 2018
arg kaua ei ela. lapsik on selline asi ütlematagi . täiskasvanulik nii ei tee.

Loe ka neid lugusid