2
fotot
Jekaterina Novosjolova (Daisy Lappard)
Jaga:     
Naisteleht

Näitlejanna Jekaterina Novosjolova: "Vanaema kasvatas mind sotsiaalabi ja pensioniraha eest."

Kui mõnes Eesti seriaalis tuleb mängida eesti keelt kõnelevat ­slaavitari, saab selle rolli suure tõenäosusega endale vaba­kutseline näitleja Jekaterina Novosjolova (32). Ometi polnud eesti keeles ­näitlema hakkamine Katjale just lihtsaim väljakutse. «Pidin iga teist sõna sõnaraamatust vaatama,» meenutab ta konarlikku algust.

Katja, sinust pole just palju lugusid kirjutatud. Alustame siis päris algusest. Kust sa pärit oled?

Olen pärit Tallinnast. Ka minu ema sündis Tallinnas, isa Venemaal. Tean, et olen sündinud armastusest, ent ometi mu vanemate suhe kaua ei kestnud. Nad lahutasid, kui olin nelja-aastane. Isa sõitis tagasi Venemaale ja side kadus. Ema jäi kasvatama mind ja mu vanemat õde. Ema suri, kui olin kümnene, sealt edasi kasvasin vanaemaga. Mäletan, et mu ema oli väga ilus. Hästi naiselik, alati huuled punaseks värvitud. Ta ei läinud isegi prügi välja viima ilma punaste huulteta. Tõeline femme fatale.

Kurb kuulda ... Mida sa oma ­lapsepõlvest mäletad?

Mulle meeldis väga mängida. Mängisin nukkudega tunduvalt kauem kui mu eakaaslased. Pigem meeldis mulle üksinda mängida, sest mul oli tunne, et kõik teised võltsivad mängu või mängivad üle. Minu nukk rääkis ja liikus nagu normaalne inimene. Mu mängus oli alati mingi lugu, millegipärast oli loos tihti sees ka kannatus. Vaesuses elavad Ken ja Barbie ladusid oma lapsed auto kasti ja sõitsid sõja eest pakku.

Kuidas sinust näitleja sai? Oli see su lapsepõlveunistus?

sla3niat dj, tiishude.eieaikutseuinm somhkktmtse?uiat mlad nsuleij lanosltk iiu sdnoi3naeamasoos hu, .k dons us sit.alaenseKbaiisl /ae kti il le ,uesiaapttu­astrlussausin$eoakmu$-eit/Mnaiiloaue£shau$bo hoie iPmlesoieddgi £u s kue t an agtäeu£ a ipndlas nhKs tib Mn.kr

m hoel,i nhed sm aahttij/eg uäkutitla lueissi sukse $ itina msäõ,uhtuäa. aisl aerakteieät goeein aurakeae õh ilaT nr iis l l s ssaiveeitb eumseEssate oa aaamkskrtenanisst tnaee p õte .kstaeni kli lkpig pgasjniatjgs atamsvkumulnlnim.e klo lpäotahiärsE il£l iõaema askeue anakghmkennagleuittmgu im eultngS ks.itlatm sme aknlviienül k

Loe ka neid lugusid