2
fotot
Jekaterina Novosjolova (Daisy Lappard)
Jaga:     
Naisteleht

Näitlejanna Jekaterina Novosjolova: "Vanaema kasvatas mind sotsiaalabi ja pensioniraha eest."

Kui mõnes Eesti seriaalis tuleb mängida eesti keelt kõnelevat ­slaavitari, saab selle rolli suure tõenäosusega endale vaba­kutseline näitleja Jekaterina Novosjolova (32). Ometi polnud eesti keeles ­näitlema hakkamine Katjale just lihtsaim väljakutse. «Pidin iga teist sõna sõnaraamatust vaatama,» meenutab ta konarlikku algust.

Katja, sinust pole just palju lugusid kirjutatud. Alustame siis päris algusest. Kust sa pärit oled?

Olen pärit Tallinnast. Ka minu ema sündis Tallinnas, isa Venemaal. Tean, et olen sündinud armastusest, ent ometi mu vanemate suhe kaua ei kestnud. Nad lahutasid, kui olin nelja-aastane. Isa sõitis tagasi Venemaale ja side kadus. Ema jäi kasvatama mind ja mu vanemat õde. Ema suri, kui olin kümnene, sealt edasi kasvasin vanaemaga. Mäletan, et mu ema oli väga ilus. Hästi naiselik, alati huuled punaseks värvitud. Ta ei läinud isegi prügi välja viima ilma punaste huulteta. Tõeline femme fatale.

Kurb kuulda ... Mida sa oma ­lapsepõlvest mäletad?

Mulle meeldis väga mängida. Mängisin nukkudega tunduvalt kauem kui mu eakaaslased. Pigem meeldis mulle üksinda mängida, sest mul oli tunne, et kõik teised võltsivad mängu või mängivad üle. Minu nukk rääkis ja liikus nagu normaalne inimene. Mu mängus oli alati mingi lugu, millegipärast oli loos tihti sees ka kannatus. Vaesuses elavad Ken ja Barbie ladusid oma lapsed auto kasti ja sõitsid sõja eest pakku.

Kuidas sinust näitleja sai? Oli see su lapsepõlveunistus?

uiK $issliuskt aausjeit tdttuoi stu kip eosuugmiiumusokPkueluao as/nos/alllnm l$ mt3 rike aai hei ibso hrbilatiaeoea£.ke,£aot a. , ­esunp3?tntanu £iiso isKl nae i dde uouisk,ahdee.laead l sa kmlensih$d-iaameatmsstMn n.idgtaei slänhhl oais usneuiieinns ntsudM s ktjs abae

odtmhehleksätt la igaaautmeaäa.aiueni.asi ntt .igr pi iehtrkntltstssel,keai jsntõn tsuaishlp aa te kibenai ahikessnlpn itet nku guaa oe vkumhiskmmielanlegsso j lkllsgv gjkieT a nka ssaaeikumisrmsoõäükmv uie e kelisa tmtsistam u lnmõaträm äaeaseukigsS hpiaa .aek e euaelnEs ltgu nelilenktl/äo lea se$Eriieaimlõ atigna£tunumi ,e

Loe ka neid lugusid